معرفی پارچه کتان

5/5 - (2 امتیاز)
معرفی پارچه کتان
معرفی پارچه کتان

پارچه کتان بخشی از گروهی از الیاف به نام الیاف باست است. الیاف باست به جای ارتباط با الهه گربه مصری ، آنهایی هستند . که با قسمتی از ساقه یا ساقه گیاه ایجاد شده اند. رامی و شاهدانه نیز الیاف باست هستند. جوت و کناف هنوز هم الیاف سفت هستند . اما بعید است که در زمینه لباس با آنها روبرو شوید. نخ کتان از الیاف گیاه کتان می چرخد. به طور کلی ، نخ کتان به صورت ساده در پارچه های سبک و متوسط ​​بافته می شود و برای پیراهن ، شلوار و سایر لباس های بیرونی استفاده می شود. همچنین برای مقاصد تزئینی – دونده میز و موارد مشابه ، و وسایل کمتری مانند دستمال و دستمال استفاده می شود. این یکی دیگر از پارچه های قدیمی است که از زمان های بسیار قدیم داشته ایم.

کلمه کتان

کلمه “کتانی” گاهی اوقات برای اشاره به پارچه یا اقلامی استفاده می شود . که قبلاً عموماً از کتانی تهیه می شده اند . اما اکنون از منابع گیاهی دیگر – به عنوان مثال “ملحفه” تهیه می شوند. به بیان دقیق ، فقط اگر از یک گیاه کتان تهیه شود ، کتان است.

در مقایسه با اکثر الیاف گیاهی دیگر ، کتان دارای یک “ماده اصلی” طولانی (یک رشته جداگانه از الیاف) است . و بنابراین می تواند از پنبه قوی تر باشد . هنگامی که آن را بچرخانید و بافته شود. اگر نگراني شما بر محيط زيست است ، نكته قابل توجه اين است . كه پارچه كتان كربن كوچكتري نسبت به پنبه دارد . زيرا به آب كمتري نياز دارد و فرآوري كمتري براي توليد آن در نظر گرفته مي شود . اگرچه ، مانند گذشته در صنعت نساجي ، دفع مواد شيميايي و آب آلوده هميشه مورد استفاده قرار مي گيرد. یک دغدغه.

نخ های کتان

چین چروک لباس های کتان
چین چروک لباس های کتان

نخ های کتان صاف و نسبتاً نرم هستند. پارچه کتانی با شستشو با گذشت زمان نرم تر می شود – نرم تر اما لزوما ضعیف تر نیست. نخ کتان بسیار بادوام است ، اما به راحتی چروک می شود . زیرا الیاف بسیار “الاستیک” نیستند . هنگامی که چین در آن وجود دارد ، پارچه به عقب بر نمی گردد. و به همین دلیل بهتر است لباس های کتان خود را در گنجه آویزان کنید ، نه اینکه آنها را در کشو جمع کنید. همچنین به همین دلیل انداختن آن در ماشین لباسشویی روش ایده آل برای تمیز کردن آن نیست .

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند دولچه گابانا و بیان تاریخچه برند دی ان جی

کتان در آب و هوای گرم یک انتخاب محبوب است . زیرا به اندازه برخی الیاف دیگر گرما را حفظ نمی کند. (دلیلی وجود دارد که در بین مصریان باستان بسیار محبوب بود.) امروزه برای پیراهن ، بلوز و لباس محبوب است ، اگرچه بهتر است وقت زیادی را صرف اتو کشی کنید اگر بخواهید از آن استفاده کنید.

پارچه کتان مانند ابریشم می تواند صاف یا “شل” باشد – بافتی خشن که شامل عناصر طبیعی الیاف است. مانند ابریشم ، این لکه ها نشانه ضعیف بودن پارچه از حد متوسط ​​یا بی کیفیت نیستند. این فقط جنبه زیبایی دارد.

شستشو پارچه کتان

کتان را می توان در ماشین لباسشویی انداخت . اما بهتر است آن را در صورت امکان به آرامی شستشو دهید . و آب هرگز نباید بیش از 70F باشد. من؟ من همیشه هرگونه کتانی را در آب سرد می شستم تا به هر حال در مورد آنچه که دقیقاً “ولرم” است نگران نباشم. کتان مانند اکثر الیاف طبیعی مستعد جمع شدن نیست. کوچک شدن پنج درصد معمولی است . اگرچه برخی از پارچه ها ممکن است .تا 10 درصد کوچک شوند ، بنابراین هنگام برآورد حیاط آن را در نظر داشته باشید.

طبق معمول ، قانون “همیشه پارچه خود را قبل از شستشو” اعمال کنید . اگر می توانید آن را مدیریت کنید . بهتر است به آرامی و با دست انجام شود. اگر عجله دارید . کتان می تواند در خشک کن بچرخد (در حالت کم) ، اما تکان خوردن مکرر منجر به تخریب فیبر در طول زمان می شود. بر خلاف پشم ، کتان را می توان در صورت خیس کردن با حداقل خطر کشش دائمی آویزان کرد ، اما بهتر است آن را به صورت صاف یا بالای یک اسب لباس بپوشانید. هنگام اتو کردن ، اتوی داغ طول می کشد ، اما باید بخار را خاموش کرده و با دانه اتو کنید .

اطلاعات بیشتر:  بهترین زمان برای خرید کفش

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی پارچه کتان»

  1. بازتاب: پارچه ابریشم چیست - اسپرت پوش

  2. بازتاب: معرفی پارچه ساتن - اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید