معرفی پارچه مودال

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی پارچه مودال
معرفی پارچه مودال

اگر تا به حال برچسب های روی لباس خود را بررسی کرده اید ، احتمالاً کلمه “مودال” را در لیست مشاهده کرده اید. اما برخلاف الیاف طبیعی مانند ابریشم یا پشم ، ممکن است مطمئن نباشید که در واقع پارچه مودال چیست؟ طبیعی است؟ پارچه مودال چقدر سازگار با محیط زیست است؟ مودال از چه موادی ساخته شده است؟ ما اینجا هستیم تا به این سوالات و موارد دیگر پاسخ دهیم.

مودال چیست؟

مودال یک پارچه نیمه مصنوعی است که به دلیل نرمی مورد پسند است. این یک نوع ابریشم ابریشم مصنوعی است .که در اواخر قرن 19 اختراع شد. خود مودال در دهه 1950 اختراع شد. امروزه ممکن است عبارت “مودال لنزینگ” را بشنوید. Lenzing نام یک شرکت اتریشی است . که پارچه های مودال و مشابه ، tencel تولید می کند.

مودال اغلب با مواد دیگر (مانند پنبه و اسپندکس) ترکیب می شود . تا قوی تر ، نرم تر یا کشدارتر شود . و از آن برای ساخت وسایلی مانند لباس زیر ، لباس خواب و لباس های فعال و همچنین ملحفه استفاده می شود.

دوام مودال

مودال نسبت به بسیاری از پارچه های مشابه نیمه مصنوعی یا طبیعی دیگر مانند ویسکوز ، ابریشم یا پنبه دوام بیشتری دارد. این بدان معناست که برای لباس هایی مناسب است که باید کمی استرس را تحمل کنند . شما می توانید این پارچه را بدون توجه زیاد در ماشین لباسشویی شستشو دهید.

نحوه تولید پارچه مودال

مودال از چه چیزی ساخته شده است؟ مودال یک پارچه بازسازی شده یا نیمه مصنوعی است . به این معنی که از مواد اولیه طبیعی (خمیر چوب راش) استفاده می کند . و آن را با انواع مواد شیمیایی درمان می کند. سلولز از خمیر خام درخت راش استخراج شده و با خیساندن مواد شیمیایی خاص به صورت ورقه در می آید. این ورقه ها در طی فرایندهای شیمیایی مختلف به قطعات کوچکتر شکسته می شوند . و در نهایت به نخ تبدیل می شوند که به پارچه می چسبد. مودال را می توان سفید ، رنگ آمیزی و با الگوهای چاپ کرد . یا با انواع دیگر نخ ترکیب کرد تا پارچه های مخلوط با کیفیت های مختلف ایجاد شود.

اطلاعات بیشتر:  نحوه تمیز کردن و مراقبت از تی شرت نخی

آیا پارچه مودال در محیط زیست پایدار است؟

مودال توسط بسیاری از طراحان مد به عنوان یک پارچه سازگار با محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه دارای نقاط قوت پایداری است: درختان راش که مواد اولیه پارچه های معمولی هستند . نسبت به پنبه یا برخی از درختان دیگر که برای تهیه ابریشم و ویسکوز استفاده می شوند ، به آب کمتری نیاز دارند. این بدان معناست که از آب بسیار کمتری در تولید مودال استفاده و هدر می رود. همچنین ، مودال گران تر از سایر پارچه های نیمه مصنوعی است. بنابراین کمتر به “مد سریع” یکبار مصرف تبدیل می شود ، که یک نگرانی عمده زیست محیطی در سطح جهانی است. با این حال ، مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید مودال سمی هستند . بنابراین مودال کاملاً سازگار با محیط زیست نیست .

اموزش شستن مودال

مودال به طور کلی دوام بیشتری نسبت به سایر نمونه های نیمه سنتتیک و پارچه ای با نگهداری کم دارد. اما نحوه مراقبت از اقلام ساخته شده از مدال تا حدودی به نوع لباس بستگی دارد. اغلب برای تهیه لباس زیر زنانه و لباس خواب یا لباس خواب استفاده می شود که نرم و ظریف هستند. اگر آنها را در ماشین لباسشویی می شویید . آنها را در کیسه ای ظریف قرار دهید. برای موارد دیگر ، دستورالعمل های مراقبتی روی برچسب را دنبال کنید . تا به پارچه کمک کنید تا مدت بیشتری در وضعیت خوبی بماند.

آیا پارچه مودال پایدار است؟

مودال توسط بسیاری از طراحان مد به عنوان یک گزینه پارچه ای سازگار با محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه دارای نقاط قوت پایداری است: درختان راش که مواد اولیه پارچه های معمولی هستند . نسبت به پنبه یا برخی از درختان دیگر که برای تهیه ابریشم و ویسکوز استفاده می شوند . به آب کمتری نیاز دارند. این بدان معناست . که از آب بسیار کمتری در تولید مودال استفاده و هدر می رود. همچنین ، مودال گران تر از سایر پارچه های نیمه مصنوعی است . بنابراین کمتر به “مد سریع” یکبار مصرف تبدیل می شود . که یک نگرانی عمده زیست محیطی در سطح جهانی است . با این حال ، مواد شیمیایی مورد استفاده برای ساختن مودال سمی هستند . بنابراین مودال کاملاً سازگار با محیط زیست نیست.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ویکتوریا سکرت

چگونه پارچه مودال را بشوییم

مودال به طور کلی دوام بیشتری نسبت به سایر نمونه های نیمه سنتتیک و پارچه ای با نگهداری کم دارد ، اما نحوه مراقبت از اقلام ساخته شده از مدال تا حدودی به نوع لباس بستگی دارد. اغلب برای تهیه لباس زیر زنانه و لباس خواب یا لباس خواب استفاده می شود که نرم و ظریف هستند. اگر آنها را در ماشین لباسشویی می شویید ، آنها را در کیسه ای ظریف قرار دهید. برای موارد دیگر ، دستورالعمل های مراقبتی روی برچسب را دنبال کنید تا به پارچه کمک کنید تا مدت بیشتری در وضعیت خوبی بماند.

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی پارچه مودال»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید