معرفی برند الکساندر مک کوئین

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی برند الکساندر مک کوئین
معرفی برند الکساندر مک کوئین

الکساندر مک کوئین یکی از مشهورترین طراحان مد در نسل خود بود . که به دلیل طراحی های بسیار اصلی خود که با هنرمندی با توانایی فنی استثنایی ازدواج کرده بود ، مشهور بود. وی برند شخصی خو رادر سال 1992 توسط طراح تأسیس کرد. این برند همانند برند تام فورد یک خانه مد لوکس است .

تاریخچه

الکساندر مک کوئین
الکساندر مک کوئین

الکساندر مک کوئین ( ، که در دوستان و خانواده خود به نام لی شناخته می شد ، در لندن متولد و تحصیل کرده است . مک کوئین در 16 سالگی مدرسه را رها کرد تا در شاگرد مایفر در Savile Row ( مرکز تاریخی خیاطی لباس مردانه بریتانیا ) شود . او ابتدا در Anderson & Sheppard ، و سپس در Gieves & Hawkes تکنیک های سنتی خیاطی را آموخت . او بعداً به عنوان الگوی برش در لباس تئاتر Angels & Bermans کار کرد.

در 20 سالگی ، مک کوئین شروع به کار به عنوان الگوی برش برای طراح آوانگارد ، ساکن لندن ، کوجی تاتسونو کرد . قبل از حرکت به میلان و پیوستن به رومئو گیگیلی ، یک طراح ایتالیایی به دلیل طراحی های رمانتیک و کم اهمیت او ، او را تحسین کرد. مک کوئین برای تکمیل مدرک کارشناسی ارشد معتبر در زمینه طراحی مد در مرکز سنت مارتینز به لندن بازگشت. با الهام از مجموعه فارغ التحصیلان وی پوشش گسترده مطبوعاتی را برای او به ارمغان آورد . و به طور کامل توسط استایلیست تاثیرگذار مد ایزابلا بلو خریداری شد.

مک کوئین برچسب شخصی خود را در سال 1992 راه اندازی کرد. او در سال 1996 به عنوان طراح اصلی در ژیوانشی منصوب شد و جانشین جان گالیانو شد. در دسامبر 2000 ، گروه گوچی (کرینگ کنونی) اکثریت سهام شرکت مک کوئین را به دست آورد . و او همچنان به عنوان مدیر خلاق خدمت می کرد. رابطه گاه طوفانی مک کوئین با ژیوانشی در سال 2001 به پایان رسید.

تأثیرات مک کوئین

محصول برند الکساندر مک کوئین
محصول برند الکساندر مک کوئین

آثار مک کوئین به دلیل ترکیب بسیار اصلی براندازی و سنت ، که از همان ابتدا در شلوارهای “Bumster” ، کتهای تیز ، پارچه های خورده شده ، چرم بریده و توری تکه تکه شده و گوشتی گوشتی مشهود بود ، مورد تحسین قرار گرفت .

او گفت که آموزش Savile Row مک کویین حرفه او را آگاه می کند: “هر کاری که من انجام می دهم بر اساس خیاطی است”. این زمینه در خیاطی دقیق ، همراه با تکنیک های بداهه دوخت و دراپینگ که در آتلیه (کارگاه های بسیار ماهر خانه های مد) در Givenchy آموخته بود . راه را برای آزمایشات ابتکاری وی در زمینه برش و ساخت هموار کرد.

یکی از ویژگی های بارز مجموعه های الکساندر مک کوئین ، تاریخ گرایی گسترده آنها بود. مجموعه تجاوز به عنف در سال 1995 از میراث اسکاتلندی او مطلع شد . و اشاره به ترخیص کالا از گمرک در قرون 18 و 19 داشت . زمانی که مستاجران در ارتفاعات اسکاتلند به زور اخراج شدند. مک کوئین به ویژه از قرن 19 الهام گرفت. و اغلب از گوتیک ویکتوریایی استفاده می کرد. ارائه مجدد رادیکال روایت های تاریخی در طول دوران حرفه ای وی ادامه داشت . او در مجموعه تلویزیونی بی بی سی در سال 2008 در بریتیش استایل نبوغ ، “دوست دارم تاریخ را به چالش بکشم” ، بر ماهیت نیمه اتوبیوگرافی برخی از انتخابهای موضوعی تاریخی خود تأکید کرد.

مک کوئین در دوران دانشجویی حداقل هفته ای یکبار از V&A دیدن می کرد . تا بایگانی ها را مرور کرده و از مجموعه های متنوع موزه الهام بگیرد . از منسوجات تا منبت کاری. او گفت: “مجموعه های V&A هرگز در جذب و الهام بخشیدن من کوتاهی نمی کنند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید