تاریخچه برند بربری یا باربری Burberry چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
لوگو برند بربری
لوگو برند بربری

شرکت بربری، نیز مانند برند زارا یک شرکت کالای لوکس بریتانیایی است . که در زمینه طراحی، تولید و توزیع پوشاک، لوازم آرایشی و… فعالیت می‌کند. شرکت بربری در سال1856 توسط توماس بربری و در شهر بیسینگستوک بنیان گذاری شد. توماس بربری تواست در سال 1888 پارچه گاباردین را اختراع کرد.امروزه شرکت بربری علاوه بر طراحی و تولید کالا،صاحب مجموعه ای بزرگ است . طبق اخرین امار این شرکت در 50 کشور دارای 500 تا بوتیک است. در سال 2013 این برند رتبه 77 با ارزش ترین نام های تجاری در جهان را کسب کرده است.

امروزه این برند به یک برند لوکس و مدرن تبدیل شده است. به طوری که محصولات این برد در سراسر جهان طرفداران زیادی به خود جذب کرده اند.

تاریخچه

سالهای اولیه ، قرن 19 بود که توماس برربری 21 ساله ، شاگرد سابق پارچه فروشی فروشگاه خود را در بیسینگستوک تاسیس کرد. توماس در سال 1880 پارچه جدیدی با ویژگی ضدآب به نام گاباردین ایجاد کرد .

پر طرفدار ترین طراحی این برند کت‌های بارانی با نام Tielocken در سال 1912 بود. با شروع شدن جنگ جهانی اول توماس با استفاده از هوش خود توانست کتی مناسب برای میدان جنگ طراحی کرد. توماس در سال 1920 فوت کرد . بعد از در گذشت وی، فروشگاه‌ یونیورسال در سال 1955 نام تجاری بربری را خرید.

این شرکت در بورس اوراق بهادار لندن قرار داده شده است و جزء شاخص FTSE 100 است. در سال 2015 ، بربری در کنار بهترین برندهای جهانی قرار گرفته و رتبه 73 را کسب کرده است.

توماس بربری

توماس بربری در ۲۷ اوت ۱۸۳۵ در دهکده بروکهام گرین در نزدیکی شهر لندن به دنیا امده است. او در دوره جوانی در یک خیاطی کوچک مشغول به کار شد . و پس از کار در خیاطی یک مغازه کوچک در شهر بیزینگ استوک تاسیس کرد .

محصولات این برند

اگر بخواهیم به تمام محصولات برند بربری اشاره کنیم باید یک مقاله 1000 کلمه برای این موضوع بنویسیم. ما فقط در اینجا چند تا از معروف ترین محصولات این برند را معرفی می کنیم. معروف ترین کالا این این برند بارانی ها ، کت ها ، کیف ها ، لوزم خانگی، عطر و لوازم ارایشی اشاره کرد.

بارانی
بارانی

پارچه گاباردین

با اینکه توماس یک انگلیسی بود ولی به اب هوای انگلیس علت نداشت . و همیشه دچار درد مفاصل می شود . روزی از روز ها تماس برای درمان درد مفاصل خود به دکتر رفت . او به این قضیه پی برد که با پوشیدن بارانی می تواند درد مفاصل خود را کمتر کند . توماس با استفاده از همین موضوع به فکر اختراع پارچه ای ضد اب و با دوام افتاد.

وی پس از تلاش های زیاد توانست پارچه با ویژگی های ضد اب بودن وتنفس پذیر بودن را ابداع کند. توماس بعد از اختراع این پارچه شهرت بسیار زیادی بدست اورد . توانست برند خود را معروف کند.

در سال 1890 اتفاق جالبی برای پارچه گاباردین افتاد . خانواده سلطنتی انگلیس به این پارچه علاقه خاصی پیدا کرده بودند. به همین دلیل دستور دادند که توماس برای فرماندهان و سربازان ارتش بریتالیا در جنگ جهانی اول لباس های ضد اب تولید کند. از ان به بعد خانواده سلطنتی و سربازان از لباس های برند توماس استفاده می کردند . به طوری که فرمانروا حق انتصاب سلطنتی را به توماس داده بود.

ارزش برند بربری

در اخرین تحقیقات ک در سال 2002 انجام شد . ارزش دارایی برند بربری 1.5 میلیارد شد . که با دلار امروزی مبلغی خیلی زیادی می شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید