معرفی بهترین برند های لباس دنیا

Rate this post
معرفی بهترین برند های لباس دنیا
معرفی بهترین برند های لباس دنیا

نام تجاری یک شرکت اغلب در موفقیت مالی آن ضروری است در اینجا ، بهترین برند های لباس شناخته شده در جهان را به شما کنیم .تا شما هنگام خرید دچار اشتباه نشوید. پس به شما پشنهاد میکنیم تا اخر این مقاله اسپورت پوش با ما باشید.

معرفی بهترین برند های لباس

بهترین برند لباس نایک

برند نایک
برند نایک

برند نایک یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است . که در زمینه تولید و فروش کفش ، پوشاک ، تجهیزات ، لوازم جانبی فعالیت می کند. دفتر مرکزی برند نایک در منطقه شهری پورتلند است. نایک بزرگترین تأمین کننده کفش و پوشاک ورزشی و تولید کننده عمده تجهیزات ورزشی است . اخرین تحقیقات نشان می هد که درامد برند نایک سالانه چیزی حدود 40 میلیارد دلار است . در سال 2017 ، برند بزرگ نایک حدود 30 میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود.

نایک ، در اوایل تاسیس با نام Blue Ribbon Sports (BRS) شناخته می شد . این شرکت در ابتدا در یوجین ، به عنوان توزیع کننده سازنده کفش ژاپنی Onitsuka Tiger فعالیت می کرد و بیشترین فروش را در پیست خودروهای نایت انجام داد . BRS در اولین سال فعالیت خود ، توانست 1300 جفت کفش مخصوص دویدن ژاپنی را بفروشت . به مرور زمان فروش شرکت BRS افزایش یافت .

در نتیجه سال 1371 خط تولید BRS به پایان رسید. و نام BRS به نایک تغییر یافت. این شرکت توانست تا سال 1980 ، 50 درصد از سهم فروش در بازار کفش های ورزشی ایالات متحده را به دست آورد . و همین موضوع باعث جهانی شدن این برند شد.

یکی ایز بهترین برند های لباس برند ادیداس

برند ادیداس
برند ادیداس

برند ادیداس نیز یک برند چند جانبه آلمانی است. و همانند برند نایک در زمینه های تولید و فروش کفش ، پوشاک و…. فعالیت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر هرتسوگن‌آوراخ در ایالت بایرن است. چند تا از بهترین برند های لباس جهان مانند برند ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیرمجموعه‌های برند ادیداس هستند. آدیداس بزرگترین تولیدکننده لوازم ورزشی در اروپا و دومین تولیدکننده لوازم ورزشی در جهان است .

اطلاعات بیشتر:  چگونه رنگ شلوار جین را برای همیشه قفل کنیم

بنیان گذار شرکت ادیداس آدولف داسلر بوده است . که در سال ۱۹۲۴ با کمک بردارش رودولف توانست تولید کفش های ورزشی را شروع کند. پس از جدایی رودولف از برادرش توانست که برند پوما را تاسیس کند.

برند پوما

برند پوما
برند پوما

برند پوما نیز یک شرکت چندجانبه آلمانی است .که در زمینه های تولید محصولات ورزشی فعالیت می‌کند . امروزه این برند به عنوان یکی از بهترین برند های لباس معرفی می شود . مرکز اصلی این شرکت در شهر هرتسوگن‌آوراخ است . امروزه برند پوما به اندازه ای بزرگ شده است . که به تنهایی 3000 تا کارمند در سراسر جهان دارد.

بنیان گذار این شرکت فردی به نام رودلف داسلر بود . داستان چگونگی تاسیس این شرکت بسیار جالب و طولانی است . ولی شما همین قدر بدانید که رودلف داسلر با بنیان گذار برند ادیداس برادر خونی بودند . و به کمک هم برند ادیداس را اداره می کردند تا هنگامی که با یکدیگر دعوا کرده و تصمیم به جدایی گرفتند . رودلف داسلر از برادرش جدا شد و برند پوما را تاسیس کرد.

رقابت برند پوما با ادیداس کینه ای بود . به همین دلیل هر دو برادر میخواستن از برادر خود بهتر باشند . این رقابت به قدری جدی بود . که شرکت پوما به همه مردم شهر یک جفت کفش رایگان هدیه داد . تا کفش های برند پوما را به مردم معرفی کند.

برند اسیکس

اسیکس
اسیکس

شرکت اسیکس یک شرکت چند جانبه ورزشی ژاپنی است . که در حوضه تولید و فروش پوشاک ورزشی،لوازم ورزشی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۴۹ توسط کیهاچیرو اونیت سوکا تاسیس شده است.دفتر اصلی این شرکت در شهر کوبه قرار دارد و سهام آن در بازار بورس توکیو معامله می‌شود.

مهم‌ترین حرکت شرکت اسیکس معرفی کفش های راحتی بازیره ژله ای بود. این نوع کفی‌ها قابلیت‌هایی مثل جذب کردن فشار، ضربه و شک دارند که نیرو را در حالت افقی در طول کف پا پخش می‌کند. اکنون از این تکنولوژی در مدل‌های مختلف کفش های این برند به کار می رود.

اطلاعات بیشتر:  تیشرت های تنگ می تواند سلامت شما را از بین ببرند

برند ساکونی

ساکونی
ساکونی

ساکونی نیز یکی دیگر از بهترین برند های لباس است. برند ساکونی  یکی از شرکت های بزرگ تولیدکننده تجهیزات ورزشی از جمله کفش و گرم کن بوده است . این شرکت اگر چه در سطح نایک و یا آدیداس و یا پوما معروف نیست . اما یکی ازبهترین برند های لباس است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است . برند ساکونی همه ساله محصولاتی زیادی عرضه کرده است. که هر کدام از این محصولات برخی از نیاز های مردم را برطرف می کند.

آبراهام هاید و پسرانش برند ساکونی را در سال1968 به عنوان تولید کننده لوازم ورزشی خریداری کنند . از ان پس شرکت ساکونی بدست آبراهام هاید و پسرانش افتاد . این شرکت با کمک آبراهام هاید توانست در حوضه لوازم ورزشی بدرخشد و به ساکونی امروزی تبدیل شود.

حدود سال ۱۹۶۹ سهام هاید( همان ساکونی امروزی) در بورس عرضه شد . و در سال ۱۹۸۵ آبراهام هاید تصمیم گرفت . که دفتر مرکزی ساکونی را به Peabody ماساچوست ببرد . پس از گذشت زمان این شرکت کفشی به نام Jazz 3000 را به بازار معرفی کرد. این محصول در ان زمان انقلابی بزرگ به وجود اورد . و یکی از پر فروش ترین محصولات ان زمان شد. شاید برایتان جالب باشد . که بدایند نام این شرکت هاید بود . و پس از عرضه این محصول اقای آبراهام هاید تصمیم گرفت .که نام این شرکت را به ساکونی تغییر دهد.

برند ریبوک

یکی از بهترین برند های لباس برند ریبوک
یکی از بهترین برند های لباس برند ریبوک

ریباک یک شرکت لوازم ورزشی چند ملیتی امریکایی است . این شرکت لوازمی مثل کفش‌های ورزشی، پوشاک و لوازم ورزشی تولید می کند. برند ریباک در سال 1895 توسط جی و دبیلو فاستر در شهرهای بولتون، بریتانیا تاسیس شده است . دفتر مرکزی این شرکت د رشهر کانتون و شهر ماساچوست و ایالت های متحد امریکا است. امروزه این شرکت یکی از زیر مجموعه های برند ادیداس است.

در سال 1981، کل فروش برند ریبوک به مبلغی حدود پنج میلیون دلار رسید . ولی این شرکت به این مبالغ راضی نبود . تصمیم گرفت کفش ورزشی برای زنان با نام فری استایل منتشر کند. تقریبا در سال 1986 بود که میزان فروش این شرکت حدود سه برابر افزایش یافت . و به مرز 1 میلیارد دلا رسید. در سال 1987 میزان فروش این شرکت به 4 میلیارد دلار رسید!

اطلاعات بیشتر:  بهترین کفش‌های بوکس

البته باید بگویم در سال1991 میزان فروش این برند به 7 میلیارد رسید . و خود را به بهترین و نو اورترین شرکت تولید کننده لوازم ورزشی تبدیل کرد. شایان به ذکر است که بگوییم در سال 1990 رشد این برند کاهش یافته بود . و بازار کفش های ورزشی دست برند نایک بود. ولی برند ریباک با یک انقلاب اساسی بازار لوازم ورزشی را تکان داد . ومیزانه فروش خود را به حدود 7 میلیارد 2میلیون دلار رساند.

برند نیوبالانس

لوگو نیوبالاس
لوگو نیوبالاس

نیو بالانس نیز همانند برند ریباک یک شرکت چند جانبه است. این شرکت در سال ۱۹۰۶ توسط اقای ویلیام جی ریلی بنیان گذازی شد است . و امروزه به یکی از معروف ترین تولیدکنندگان کفش ورزشی در دنیا است. معمولا کفش های این شرکت گران قیمت هستند و به خاطر همین دلیل نیوبالانس برای جبران قیمت بالای کفش ها خود آن‌ها با ویژگی های خاصی تولید می کند.

این شرکت تا فوریه 2015 تولید محصولات ورزشی را به زیر مجموعه خود وار یور اسپورتس سپرده بود . ولی از سال 2015 به بعد تصمیم گرفت . تا کفش و لباس های تیم های بزرگ دنیا از جمله لیورپول، سویا، پورتو را خود تولید کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بهترین برند های لباس دنیا»

  1. بازتاب: لیست 10 فروشگاه گران قیمت لباس جهان - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید