معرفی برند بتسی جانسون

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی برند بتسی جانسون
معرفی برند بتسی جانسون

بتسی جانسون با علاقه به رقص و هنر بزرگ شد. وقتی مد آوانگارد او بخشی از جنبش “Youthquake” دهه 1960 شد ، حرفه مد او اوج گرفت. با این حال ، در دهه 70 ، حرفه او رو به افول رفت تا اینکه سبک پانک راک به او انگیزه داد تا برای نسل جدید مد ایجاد کند. سرانجام بتسی جانسون تصمیم گرفت همانند برند کواچ یک برند کالاهای لوکس زنانه تاسیس کند . در نتیجه در سال 1978 برندی به نام خویش تاسیس کرد .

تاریخچه

بتی جانسون ، در 10 اوت 1942 در وترسفیلد ، کنتیکت چشم به جهان گشود. جانسون در کودکی در شهر نزدیک تریویل بزرگ شد . و در آنجا به دو عشق بزرگ خود علاقه داشت: نقاشی و رقص. او استعداد زودهنگامی در هنر داشت و در دوران جوانی خود در سبک های مختلف رقص آموزش دید. در حقیقت ، ترکیبی از این دو علاقه بود که در نهایت جانسون را به سمت طراحی مد سوق داد. او عاشق لباس های مفصلی بود که برای رسیتال های رقص خود می پوشید . و بعدازظهرهای طولانی را صرف طراحی ایده های لباس می کرد. او به یاد می آورد: آنچه من سعی کردم انجام دهم ترکیبی از رقص و هنر بود. جانسون می گوید : وقتی فهمیدم که ساختن لباس چیزی است که نقاشی نمی تواند کامل کند از دو بعدی به واقعیت تبدیل می شود.

اونسون در دبیرستان تشویق کننده بود و پس از فارغ التحصیلی در سال 1960 تصمیم گرفت . علاقه مندی های خود را در زمینه هنر و طراحی در موسسه پرات در بروکلین دنبال کند. اما پس از یک سال تحصیل در پرات ، او به دانشگاه سیراکوز نقل مکان کرد . جایی که او یک دانشجوی برجسته بود و در سال 1964 از عضویت در انجمن Phi Beta Kappa فارغ التحصیل شد.

شروع کار بتسی جانسون

بتسی جانسون
بتسی جانسون

تقریباً بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، جانسون اولین پیروزی خود را در صنعت مد نیویورک با برنده شدن در مسابقه ویراستار مهمان مجله Mademoiselle و کسب شغل در بخش هنری مجله آغاز کرد. تنها یک سال بعد ، در سال 1965 ، جانسون به عنوان طراح در Paraphernalia ، یک بوتیک غریب لباس نیویورک ، کار کرد. جانسون سبک عجیب و غریب و الهام گرفته از هیپی را ایجاد کرد . که با استفاده از پارچه های منحصر به فرد مانند پرده دوش ، روکش داخلی خودروها و پشم نوک دار لباس های قدیمی نیویورک یانکیز مشخص می شد. جانسون همچنین به دلیل استفاده از رنگ های روشن ، نئون ، آستین های پف کرده ، یقه های عمیق و کمر کم معروف است.

برچسب بتسی جانسون

پس از این صعود سریع به قله دنیای مد ، شغل جانسون افزایش یافت. در اواسط دهه 1970 ، جمعیت جوان جوونسون کاهش یافت و Alley Cat تجارت خود را کنار گذاشت . و جانسون با کار آزاد در طراحی لباس بچه گانه و بارداری به کار خود ادامه داد. او می گوید: من فکر می کردم همه چیز برای من تمام شده است تا اینکه پانک در لندن شروع به کار کرد .

در سال 1978 ، که توسط جنبش پانک احیا شد ، جانسون با مدل قبلی شانتال بیکن همکاری کرد تا شرکت خود را با نام تجاری بتسی جانسون ایجاد کنند. آنها با هم اولین فروشگاه خرده فروشی جانسون را در محله شیک SoHo منهتن افتتاح کردند. جانسون درباره رابطه خود با بیکن گفت: “مشارکت ما بهتر از یک ازدواج است.” ما زندگی خصوصی خود را جدا از هم نگه می داریم ، اما با هم مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته ایم. او کتاب ها را نگه می دارد و من ظاهر آن را حفظ می کنم. از تأسیس ، برچسب بتسی جانسون به طور پیوسته شهرت این برند رشد کرد. به طوری که امروزه این شرکت 65 فروشگاه در سراسر جهان دارد که شامل مکان هایی در لندن ، تورنتو و توکیو است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید