معرفی برند دیور (DIOR)

4.5/5 - (2 امتیاز)
دیور
دیور

برند دیور یک شرکت چند جانبه فرانسوی است .که در سال 1947 در شهر پاریس توسط دیور بنیان گذاری شده است . این شرکت همانند برند اندر ارمو در حوضه کالا های لوکس به مردم سراسر جهان خدمت می کند . پس از تاسیس ، این برند به موفقیت های زیادی رسیده به حدی که امروزه به یکی از برند های معروف دنیا تبدیل شده است .

امروزه این شرکت توسط تاجر فرانسوی، یعنی برنار آرنو مدیریت و اداره می‌شود . برنار آرنو یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، که مدیرعامل بزرگ ترین شرکت ارائه‌کننده کالاهای لوکس در جهان، یعنی ال و ام هاش و رئیس هیئت مدیره این شرکت می‌باشد.

دیور کیست؟

دیوریکی از بهترین خیاط های لباس های زنانه بود که عطرها و لباس های زنانه را با ظرافتی بالا طراحی می کرد . وی در سال 1905 متولد شد و در سال 1957 فت کرد . با اینکه او کوتاه بود . ولی در همین زمان کوتاه توانست انقلابی اساسی در صنعت کالاهای لوکس بر پا کند . به طوری که در سال 1957 نصف فروش کالا های لوکس برای این شرکت بود.

تاریخچه

امروزه، شرکت بزرگ مد دیوربا طراحی لباس‌ های فشن، اکسسوری ‌ها، عطر و محصولات زیبایی، معرفی می ‌شود. اما هنگامی که که کریستین دیور، این شرکت را در سال 1947 بنیان گذاری کرد . فقط روی تولید لباس های زیر و عطر های زنانه تمرکز کرده بود . البته این موضوع برای این شرکت خیلی مفید بود زیرا این شرکت با استفاده از همین لباس ها و عطر توانست محبوبیتی میان مردم کسب کند و روز به روز به طرفدران خود بی افزاید .

در اوایل تاسیس این برندرقبای زیادی برای این شرکت وجود داشتند . که شناخته شده‌ترین آنها عبارتند از: شنل، لویی ویتون، گوچی و… بودند . اما دیور با استفاده از افراد مشهور توانست برند خود را معرفی کند . و بازار فروش را برای خود کند.

نام دیور، از نام معروف کریستین دیور گرفته شده‌است، که امپراتوری طراحی لباس زنانه خود را در سال ۱۹۴۶ بنیان گذاری کرد. امروزه این شرکت 160 بوتیک در سراسر جهان دارد.

محصولات

اگر بخواهیم همه محصولات این شرکت را معرفی کنیم . باید مقاله چند هزار کلمه ای بنویسیم. به همین دلیل ما در اینجا برخی از مهترین محصولات این برند را معرفی می کنیم . معروف ترین محصولات این برند عطر ها و لباس های لوکس این برند است.

عطر دیور

به گفته این شرکت ، سال ۱۹۴۷ سالی بود که کریستین دیور، اولین عطر خود را، با نام میس دیور (Miss Dior) منتشر کرد. دیور صنعت عطرسازی را با عطر میس دیور، که به یاد خواهرش کاترین دیور نام‌گذاری شده بود. با یک حرکت انقلابی رو به‌رو کرد. شرکت کریستین دیور، دارای ۲۵٪ درصد از سهام، شرکت عطریات کاتی ۳۵٪ درصد از سهام و شرکت بوساک ۴۰٪ درصد از سهام تجارت عطر را، در دست داشتند .

عطر
عطر

برنار آرنو

برنار آرنو با کمک بخش بنگاه سرمایه‌گذاری بانک لازارد و استفاده از پاداش های اعطایی از سوی دولت فرانسه، در ازای اینکه شرکت تعدیل نیرو نداشته باشد، شرکت کریستین دیور را خرید، که این شرکت در حال ورشکستگی بود.

در واقع دولت فرانسه به دنبال فردی می‌گشت. تا این شرکت نساجی را، که شرکت‌های بسیار زیادی زیرمجموعه آن بودند، بدست گیرد. در ان زمان قیمت این شرکت 95 میلیون دلار بود ولی خانواده آرنو تنها با مبلغ ۱۵ میلیون دلار برای خرید این شرکت هزینه کرده و ۸۰ میلیون دلار باقی‌مانده را، بانک لازارد تأمین نمود. مهم ترین دلیل آرنو برای خرید این برند ، به دست آوردن شهرت دیور بود، تا پایه‌ای باشد برای راه‌اندازی یک «فروشگاه کالاهای لوکس» که قشر ضعیف جامعه بتوانند، از آن خرید کنند. آرنو به سرعت دیور را گسترش داد تا برندهای جدیدی مثل خانه مد کریستین لاکروا و سلین (که کالاهای چرمی تولید می‌کردند) را نیز در برگیرد.

کمی بعد برنار آرنو صمیم گرفت . تمام سرمایه شرکت را به قیمت 400 میلیون دلار بفروشد . و تنها برند کریستین دیور و فروشگاه «لوبن‌مارشه» را نگه دارد. این فروش، او را قادر ساخت تا 1٫8 میلیارد دلار از سهام شرکت LVMH را، در سال 1989 بخرد . در نتیجه برنار ارنو مالک 25 درصد این شرکت شد.

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند دیور (DIOR)»

  1. بازتاب: معرفی برند لانکوم - اسپورت پوش

  2. بازتاب: معرفی برند ایو سالومون + تاریخچه برند ایو سالومون - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید