معرفی برند اسیکس

Rate this post
اسیکس
اسیکس

اسیکس یک شرکت چند جانبه ورزشی ژاپنی است . که همانند برند پوما در زمینه تولید و فروش پوشاک ورزشی،لوازم ورزشی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۴۹ توسط کیهاچیرو اونیت سوکا راه‌اندازی شده است. امروزه این شرکت در حوضه های تولید کفش های ورزشی تنیس، فوتبال ، بدمینتون و…. نیز فعالیت می کند.دفتر اصلی این شرکت در شهر کوبه قرار دارد و سهام آن در بازار بورس توکیو معامله می‌شود.

مهم‌ترین حرکت شرکت اسیکس معرفی کفش های راحتی با کفی ژله ای بود. این نوع کفی‌ها قابلیت‌هایی مثل جذب کردن فشار، ضربه و شک دارند که نیرو را در حالت افقی در طول کف پا پخش می‌کند. اکنون از این تکنولوژی در مدل‌های مختلف کفش های این برند استفاده می‌شود.

تاریخچه

در سال 2018، این برند، 69 ساله شد. اسیکس، مسیری بسیار طولانی را پشت سر گذاشته است. تا یکی از بزرگ ترین برند های دنیا شود.این شرکت در اوایل کار خود یک فروشگاه بسیار کوچک بوده است . که برای دانش اموزان مدرسه کفش تولید می کرد.

در سال ۱۹۴۹، کیهاچیرو اونیت سوکا تنها یک بازنشستۀ بود . او مشغول تولید کفش‌ برای دانش اموزان بود. کیهاچیرو اونیت سوکا نام برندی را که بنیان گذاری کرده بود، کمپانی اونیت‌ سوکا گذاشته است.

اولین کفش ورزشی کیهاچیرو اونیت سوکا تولید کرد کفش بسکتبال بود. در ان زمان این کفش انقلابی اساسی در تولید کفش بسکتبال برپا کرد. این کفش ها بسیار زیبا و سبک و سری بودن. و فردی که از این کفش ها استفاده می کرد میتوانست به راحتی بچرخد. کیهاچیرو اونیت سوکا نام این کفش ها را اونیت‌ ساکا تایگر گذاشته بود .

کفش اونیت‌ ساکا تایگر تا حدی معروف شد که تیم ملی بسکتبال ژاپن در مسابقات خود از این کفش ها استفاده کردند.اما این موفقیت ها برای کیهاچیرو اونیت سوکا کافی نبود .او در دهه 50تا60 میلادی با استفاده از فکر خود توانست کفش هایی برای ورزش هایی مانند تنیس و ولیبال طراحی کند. و برند خود را توسعه دهد.

اطلاعات بیشتر:  نام تجاری تام فورد داستان ظرافت و برتری بی انتها

امروزه برند اسیکس خیلی معروف شده است . به طوری که میتوانم بگویم یک چهارم پسران ایران از کفش های اسیکس استفاده می کند. به همین دلیل قیمت های کفش های اسیکس کمی گران شده است.

آقای اونیت سوکا در سال 2007 در 90 سالگی از دنیا رفت. او تا زمان فتش، به مردم جهان خدمت کرد . او به این عقیده بود که باید همه ی مردم جهان از کفش های مناسب استفاده کنند. به همین دلیل شبانه روزی برای پیشرفت صنعت کفش سازی تلاش کرد.

چرا اسیکس

کیهاچیرو اونیتسوکا که بنیان گذار این شرکت بود .که در سال ۱۹۷۷ نام اسیکس را از روی عبارت روح سالم در بدن سالم برای شرکت خود انتخاب کرد. نام اسیکس از کنار هم قرار دادن حروف اول این عبارت درست شده است.

کفش های این شرکت در سال ۱۹۷۷ به ایالات متحده آمریکا عرضه شد. و توانست انقلابی شگفت انگیز در صنعت کفش های ورزشی به پا کند.

مزایا اسیکس

کفش اسیکس
کفش اسیکس

یک : این کفش ها به دلیل زیبایی امروزه خیلی مورد استفاده قرار می گیرند.

دو : معمولا دوام بسیار بالایی دارند.

سه : سبک و سری هستند.

چهار : برای هر حوضه کفش مناسب طراحی کرده اند.

پنچ: محصولات این شرکت تا به امروز همیشه در دسترس بوده است.

معایب اسیکس

به خاطر برند بودن قیمت بالایی دارند.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند اسیکس»

  1. بازتاب: معرفی و بیان تاریخچه و ویژگی های شرکت بزرگ ساکونی | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید