معرفی برند جان گالیانو

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی برند جان گالیانو
معرفی برند جان گالیانو

جان گالیانو طراح مد بریتانیایی است که به عنوان سرپرست خانه های مد فرانسوی ژیوانشی و دیور خدمت کرده است.وی پس از فارغ التحصیلی از مرکز سنت مارتینز ، خط خود را راه اندازی کرد. او که به دلیل طراحی های عجیب و غریب و مشهور شهرت داشت . سرپرستی خانه های مد فرانسوی Givenchy 1996) و Christian Dior را بر عهده داشت. در سال 2011 ، هنگامی که او به دلیل اظهارات ضد یهودی در یکی از کافه های پاریس دستگیر شد ، کار او دچار مشکل شد.

زندگینامه

جان گالیانو در 28 نوامبر 1960 در قلمرو برون مرزی بریتانیا در جبل الطارق چشم به جهان گشود. مادر اسپانیایی او و پدر جبل الطارق هنگامی که او شش ساله بود خانواده را به جنوب لندن منتقل کردند. انتقال بسیار سختی بود. مادرش ، معلم فلامنکو ، به ظاهر خانواده افتخار می کرد و به پسرش لباس های مجلل می پاشند. حتی وقتی او را در ساده ترین کارها کنار می گذاشت. مادر گالیانو علیرغم تمسخر همکلاسی های شلخته اش ، حس جسورانه و خلاقی را در او ایجاد کرد.

جان گالیانو در سال 1981 در دانشگاه هنر و طراحی سن سنت مارتینز ثبت نام کرد. مجموعه فارغ التحصیلی او در سال 1984 ، با الهام از انقلاب فرانسه و با عنوان “Les Incroyables” ، به طور کامل توسط بوتیک مد مستقل لندن ، براونز خریداری شد. گالیانو پس از مدت کمی برچسب شخصی خود را تأسیس کرد. و از حمایت حامیان مالی مختلف برخوردار شد. مجموعه های او هم دراماتیک و هم پیچیده بودند . اما در عرض چند سال بینش های مفصل او به دلیل عدم توانایی در کسب و کار از بین رفت. او در سال 1990 ورشکست شد.

دیور و ژیوانشی

جان گالیانو
جان گالیانو

گالیانو سالها با مشکلات مالی روبرو بود . و همچنان به طور متناوب کار می کرد تا اینکه با آنا وینتور سردبیر ووگ آمریکایی و آندره لئون تالی ، مدیر خلاق Vogue ، آشنا شد . و از آنها درخواست کمک کرد. این اتصالات قدرتمند او را به حامی مد پرتغالی Saõ Schlumberger معرفی کرد. برای بازگرداندن جایگاه خود ، شلمبرگر خانه خود را برای یک نمایش مد به او قرض داد . و چندین مدل برتر به صورت رایگان کار کردند. او کل مجموعه را از یک پیچ پارچه ای طراحی کرد. ستایش شلومبرگر چندین سرمایه گذار جدید را به میدان آورد. در نتیجه ، گالیانو در سال 1995 به عنوان طراح Givenchy منصوب شد . و اولین طراح بریتانیایی شد که ریاست یک خانه فرش فرانسوی را بر عهده داشت. پس از دو سال ، او به کریستین دیور نقل مکان کرد .

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لوکا فالونی

زندگی شخصی جان گالیانو

در سال 2011 ، گالیانو به دلایل نادرست در سرتیتر خبرها قرار گرفت. روزنامه انگلیسی The Sun ویدئویی از گالیانو در اظهارات ضد یهودی برای گردشگران ایتالیایی در یک بار در پاریس منتشر کرد. رفتار جنجالی او موضوعی داغ بود و بسیار فراتر از دنیای مد مورد بحث قرار گرفت. پس از تعلیق طراح در فوریه 2011 ، کریستین دیور در مارس 2011 اعلام کرد که روند اخراج دائمی گالیانو را آغاز کرده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند جان گالیانو»

  1. بازتاب: معرفی برند کواچ و بیان تاریخچه پیچیده این برند - اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید