معرفی برند نیوبالانس و معرفی تاریخچه برند نیوبالانس

Rate this post
لوگو نیوبالاس
لوگو نیوبالاس

نیو بالانس نیز همانند برند ریباک یک شرکت چند ملیتی است. این شرکت در سال ۱۹۰۶ توسط ویلیام جی ریلی تأسیس شد . و امروزه به یکی از معروف ترین تولیدکنندگان کفش ورزشی در دنیا است. معمولا کفش های این شرکت گران قیمت هستند و به خاطر همین دلیل نیوبالانس برای جبران قیمت بالای کفش ها خود آن‌ها با ویژگی های خاصی تولید می کند.

این شرکت تا فوریه 2015 تولید محصولات ورزشی را به زیر مجموعه خود وار یور اسپورتس سپرده بود . ولی از سال 2015 به بعد تصمیم گرفت . تا کفش و لباس های تیم های بزرگ دنیا از جمله لیورپول، سویا، پورتو را خود تولید کند.

شرکت نیو بالانس نیز همانطور که انتظار داریم در یک کشور پیشرفته به نام امریکا است . این شرکت در حوضه های لوازم ورزشی به مردم سراسر جهان خدمت گذاری می کند.

تاریخچه

در سال 1906 فردی به نام ویلیام جی رایلی در شهر بوستون ایالت ماساچوست یک کارگاه کفش طبی راه اندازی کرد. ویلیام جی رایلی در همان سال تاسیس کارگاه خود توانست مشتریان زیادی جذب کند . دلیل این همه محبوبیت کفش های ویلیام جی رایلی این بود که او با استفاده از ایده های مختلف کفش های برای محافظت پا تولید می کرد . به راحتی تمام می توانیم بگوییم که بزرگ ترین عامل موفقیت این کفش ها در همان سال های اولیه محافظت از پا و جلوگیری از درد های احتمالی پا بود.

در سال 1927 فروش این کارگاه کاهش یافت . به خاطر همین دلیل ویلیام جی رایلی تصمیم گرفت فروشنده ای به نام آرتور هال استخدام کند . تا  آرتور هال به شهر های مختلف برود و کفش این کارگاه را به فروش برساند. بعد از سفرهای زیادی که آرتور هال رفته بود . در سال 1936 ویلیام جی رایلی تصمیم گرفت که آرتور هال را به عنوان شریک خودش معرفی کند. و پس از ان تصمیم گرفت تا با قیمت پایین تر به افسران و اتش نشانان کفش بفروشد.

اولین کفش ورزشی نیوبالانس

اولین کفش ورزشی برند نیوبالانس در سال 1938 برای باشگاه Boston Brown Bag Harriers تولید شد. رویه این کفش ها از کانگورو بود. و همچنین زیره این کفش ها لاستیکی بود. در سال 1958 خانواده آرتور هال این کارگاه را از رایلی خریدند . و در زمینه های مختلف مانند کفش ورزشی پینگ پنگ فوتبال بسکتبال و…. شروع به تولید کفش های ورزشی کردند. مشهورترین کفش نیوبالانس دران زمان کفش ترک استر بود.

ارم این شرکت بر روی کفش ها

یکی از مهم ترین نکته هایی که بارها بارها دیده ایم .ارم برند های بزرگ مانند ادیداس و نایک بر روی محصولات خود است. می توان گفت ارم محصول نشان می دهد که ان محصول از کدام کمپانی است. ولی کارگاه نیوبالانس قبل از خرید فردی به نام جیم دیویس هیچ ارمی بر روی محصولات خود نمی زد. ولی با خرید جیم دیویس همه چی عوض شد و از ان به بعد ارم این شرکت ان انگلیسی شد. اولین کفش که با ارم ان نشانه گذاری شد مدل 320 بود. از ان به بعد کفش های نیوبالانس با اعداد نیز نشانه گذاری می شدند و هر عدد نشان گر چیز خاصی بود.

کفش نیوبالانس
کفش نیوبالانس
کلاه نیوبالانس
کلاه نیوبالانس

چرا نیوبالانس

شاید این سوال من سوال شما نیز باشد که نام این شرکت برگرفته از چه چیزی است. ویلیام جی رایلی وقتی که دید مرغی در حیاط خانه خودش بر روی سه پنچه خود ایستاده است. و به راحتی می تواند تعادل خود را حفظ کند تصمیم گرفت که نام کارگاه خود را به نیوبالانس تغییر دهد.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند نیوبالانس و معرفی تاریخچه برند نیوبالانس»

  1. بازتاب: معرفی برند زازا و بیان تاریخچه برند بزرگ زارا zara | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید