معرفی کلی تاریخچه برند پوما؟ و بیان مزایای برند پوما.

5/5 - (1 امتیاز)
کفش پوما
کفش پوما

پوما اس‌ای یا همون پوما یک شرکت چندملیتی آلمانی است که در زمینه های تولید و فروش محصولات ورزشی از جمله کتانی و گرم کن فعالیت می‌کند.و امروزه به عنوان یکی از معروف ترین سازندگان کفش و پوشاک ورزشی معرفی می شود. محل اصلی این شرکت در هرتسوگن‌آوراخ، بایرن آلمان است. این شرکت به قدری بزرگ شده است . که به تنهایی 3000تا کارمند در سراسر جهان دارد.

بنیان گذار این شرکت فردی به نام رودلف داسلر بود . داستان چگونگی تاسیس این شرکت خیلی طولانی است . ولی شما همین قدر بدانید که رودلف داسلر با بنیان گذار ادیداس برادر بودن و با هم برند ادیداس را اداره می کردن تا وقتی که سر قضیه ای تصمیم به جدایی گرفتن و رودلف داسلر از برادرش جدا شد و شرکت پوما را تاسیس کرد.

رقابت برندپوما با ادیداس کینه ای بود به همین دلیل هردو میخواستن از برادر خود پیشی بگیرند . به طوری که این شرکت به همه مردم شهر یک جفت کفش رایگان هدیه داد. تا کفش های برند خود رایچ تر شود.

تاریخچه تاسیس شرکت

این شرکت در سال ۱۹۲۴ در شهر هرتسوگن‌آوراخ آلمان تاسیس شد. ان زمان نام این شرکت ، کارخانه کفش‌سازی برادران داسلر بود. این دو برادر با یکدیگر دعوا کرده و از هم جدا شدند. آدولف شرکت آدیداس و رودلف این شرکت را تأسیس کرد . رودلف نام شرکت خود را رودا گذاشت . شاید بگویید چرا رودا .

زیرا دو حرف اول اسم خود را با دو حرف اول نام خانوادگی خود ترکیب کرد. ولی پس از گذشت چند سال تصمیم گرفت که رودا را به پوما تغییر دهد.

سهام این شرکت

این شرکت در سال ۱۹۸۶ وارد بازار سهام شد . در می سال 1989، آرمین داسلر، پسر رودلف داسلر ، هفتاد دو درصد از سهام این شرکت را به شرکت سوئیسی فروخت. در آوریل سال 2007، شرکت فرانسوی کرینگ 27 در صد از برندپوما را خرید .بعد از سال 2007 به مرور زمان شرکت کرینگ 29٫1 درصددیگه این شرکت را خرید و در مجموع62 درصد از سهام پوما برای شرت کرینگ شد.

لوگو

لوگو
لوگو

لوگو این برند بر پایۀ پرش پوما ( نوعی گربه) طراحی شده است. نمادپوما روی تمام محصولات پوما خودنمایی می کند. وجود این آرم بر روی کفش های این شرکت ، نشانگر استحکام، سرعت و قدرت و قیمت بالای این کفش هاست.

گربه
گربه

حامی از بازیکنان

این شرکت همین الان نیز حامی بسیاری از تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی در سراسر جهان است . این برند حامی بزرگ ترین بازیکنان از جمله پله، اوزبیو، دیگو مارادونا، لوتار ماتئوس، کنی دالگلیشو…. بوده‌است. البته این شرکت حامی سریع ترین مرد جهان اوسین بولت نیز محسوب است.

حمایت پوما از ایران

در جام جهانی2006 این شرکت اسپانسر تیم ملی ایران شد. و مبلغ زیادی به فدراسیون ایران داد . تا بازیکنان تیم ملی ایران از کفش های پوما استفاه کنند.

مزایای برند پوما

یک : تمام محصولات برند پوما زیبا هستند.

دو : این شرکت در هر زمینه ای به مردم خدمت رسانی می کند.

سه : در طراحی تولید کفش به ویژگی های مختلفی توچه می کنند.

چهار : کفش های این شرکت در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود .

پنچ : بسیاری از بزرگ ترین بازیکنان از این کفش استفاده کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید