معرفی برند پویگ

Rate this post
معرفی برند پویگ
معرفی برند پویگ

گروه زیبایی و مد برند پویگ یکی از پیشروترین شرکت های لوازم آرایشی و عطری و پوشاک (تیشرت، شلوار لی، کت و…..) در جهان و بزرگترین شرکت در این زمینه در اسپانیا است. این شرکت عطرهای خوب، لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین برندهای بازار انبوه تولید می کند. ده مرکز تولیدی را با مکان‌هایی در اسپانیا، فرانسه و مکزیک اداره می‌کند و سه مرکز طراحی مد را با مکان‌هایی در اسپانیا، فرانسه و ایالات متحده اداره می‌کند.

برند پویگ خطوط خود را در بیش از 150 کشور در سراسر جهان توزیع می کند. تقریباً 70 درصد از فروش این شرکت از اروپا و 20 درصد دیگر در ایالات متحده است. برخی از برندهای معروف خانه پویگ عبارتند از Lavanda Puig، Agua Brava، Azur de Puig و Quorum. پویگ همچنین مالک شرکت فرانسوی عطرسازی نینا ریچی است. برخی از عطرهای پیشرو این شرکت با طراحان مد مشهور از جمله طراح ونزوئلایی کارولینا هررا و طراح فرانسوی پاکو رابان مرتبط است.

برند پویگ همچنین با خانه مد ایتالیایی پرادا قرارداد بازاریابی دارد. این شرکت به عنوان توزیع کننده عطرهای فرانسوی در اسپانیا شروع به کار کرد و به بزرگترین شرکت لوازم بهداشتی اسپانیایی تبدیل شد. این برند در دهه 1980 و 1990 به اروپا و آمریکای شمالی گسترش یافت و از طریق خرید به رشد سریع خود ادامه داد. پویگ مالک دو رقیب اصلی اسپانیایی سابق خود، Myrurgia و Perfumeria Gal است. گروه زیبایی و مد این برند متعلق به اعضای خانواده موسس Puig است، اگرچه در دهه 2000 پست مدیر اجرایی برای اولین بار به یک عضو غیر خانواده واگذار شد.

تاریخچه برند پویگ

گروه زیبایی و مد پویگ در ابتدا به نام بنیانگذار آن، آنتونیو پویگ، بومی بارسلون و پسر یک تاجر ثروتمند، نامگذاری شد. پویگ در جوانی به فرانسه و انگلیس سفر کرد و در بازگشت به اسپانیا تصمیم گرفت که توزیع کننده لوازم آرایشی و عطرهای خارجی شود. اسپانیا در آن زمان صنعت لوازم بهداشتی بومی بسیار کمی داشت و چندین شرکت که رقبای اصلی Puig شدند نیز در همین زمان، درست قبل از جنگ جهانی اول تأسیس شدند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند زاک پوزن

Antonio Puig, S.A در سال 1914 تأسیس شد و این شرکت عطرهایی مانند فرانسوی را وارد می کرد. برندهای D’Orsay و Ricci. اسپانیا در طول جنگ جهانی اول بی طرف ماند و بازارهای آن رونق گرفت. در سال 1922، پویگ علاوه بر واردات، ساخت لوازم آرایشی خود را نیز آغاز کرد. این شرکت Milady را در همان سال عرضه کرد که اولین رژ لب تولید شده در اسپانیا بود.

پویگ تا دهه 1920 یک شرکت کوچک باقی ماند، اما صنعت عطر در اسپانیا شروع به گسترش کرد. در سال 1931، آنتونیو پویگ اولین رئیس انجمن تازه تاسیس اسپانیایی تولیدکنندگان عطر بود که دفتر مرکزی آن در بارسلونا قرار داشت. این برند روابط تجاری محکمی با عطرسازان و تامین کنندگان اسانس در فرانسه، آلمان و سوئیس برقرار کرد. جنگ داخلی اسپانیا (1936-1939) هرج و مرج را در اسپانیا به ارمغان آورد، و سال های بعدی تحت فرمان فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور، شرایط اقتصادی بسیار متفاوتی نسبت به سال های قبل از جنگ داشت.

فرانکو اصرار داشت که اقتصاد اسپانیا خودکفا و منزوی از بازارهای بین المللی باشد. این به کسب‌وکارهای محلی این فرصت را داد که بدون رقابت بین‌المللی رشد کنند، اما همچنین سخت‌گیری‌های شدیدی را برای شرکت‌هایی مانند Puig اعمال کرد که به واردات وابسته بودند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید