معرفی برند ریباک

Rate this post
ریباک
ریباک

ریباک یک شرکت لوازم ورزشی چند جانبه امریکایی است . این شرکت لوازمی مثل کفش‌های ورزشی، پوشاک و لوازم ورزشی تولید می کند. برند ریباک در سال 1895 توسط جی و دبیلو فاستر در شهرهای بولتون، بریتانیا بنیان گذاری شده است . این برند با گذشت زمان توانسته است که به یکی از بهترینا تبدیل شود . دفتر مرکزی این شرکت د رشهر کانتون و شهر ماساچوست و ایالت های متحد امریکا است. امروزه این شرکت یکی از زیر مجموعه های برند ادیداس است. اگر به سلامتی و شیک پوشی خود اهیمت می دهید می توانید از کفش های این برند استفاده کنید.

تاریخچه

در سال 1958 نوه های جی و دبلیو تصمیم گرفتند که نام این شرکت را به ریباک تغییر دهند. شاید بپرسید چرا ریباک؟ زیرا واژه ریباک در افریقایی به معنی غزال است .به همین دلیل جو و جف فاستر نام شرکت خود را ریباک گذاشتند.

در سال 1981، کل فروش برند ریبوک به مبلغی حدود 5 میلیون دلار رسید.ولی این شرکت به این مبالغ راضی نبود . تصمیم گرفت کفش ورزشی برای زنان با نام فری استایل منتشر کند. در نتیجه فروش این شرکت افزایش یافت. ولی بازم این شرکت به این مبالغ راضی نبود. تقریبا در سال 1986 بود که میزان فروش این شرکت حدود سه برابر افزایش یافت . و به مرز 1 میلیارد دلا رسید. ولی بازم این شرکت به این مبالغ راضی نبود . در سال 1987 میزان فروش این شرکت به 4 میلیارد دلار رسید!

البته باید بگویم در سال1991 میزان فروش این برند به 7 میلیارد رسید . و خود را به بهترین و نو اورترین شرکت تولید کننده لوازم ورزشی تبدیل کرد. شایان به ذکر است که بگوییم در سال 1990 رشد این برند کاهش یافته بود و بازار کفش های ورزشی دست برند نایک بود. ولی برند ریباک با یک انقلاب اساسی بازار لوازم ورزشی را تکان داد ومیزانه فروش خود را به حدود 7 میلیارد 2میلیون دلار رساند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لوکساتیکا

برند تجاری ریبوک در سال ۱۹۹۳ کفش‌های بندداری را برای دانش اموزان دبیرستانی رونمایی کرد. علاوه بر این در سال ۱۹۹۴ این شرکت ۱۲ نوع کفش عرضه کرد و انتظار سه برابر شدن فروش را داشت . ولی برند های دیگر مانند نایک و نیل ساکت نماندن و با عرضه کفش های مختلف جلو پیشرفت این برد را گرفتند.

ریبوک یا ریباک

تلفظ هر دوی این ها درست است. ولی در اصل ریباک است . چرا ویکی پدیا در مقاله خود درباره ی این برند می گوید ریباک . ولی ما ایرانی ها برای تلفظ بهتر به این برند ریبوک می گوییم که این قضیه اشکالی ندارد . پس در نتیجه اگر ما در ادامه مقاله از اسم ریبوک استفاده کردیم تعجب نکنید . زیرا هر دو اینا درست هستند.

خرید برند ریباک توسط برند ادیداس

شرکت آدیداس در سال ۲۰۰۵ میلادی اقدام به خرید برند تجاری ریبوک کرد. سرمایه گذاران شرکت آدیداس پس از خرید برند ریبوک نام این شرکت را عوض نکردند. و فقط محصولات آدیداس را در خط تولید این برند قرار داردند. به این دلیل که نمی‌خواستند با اینعمل بازار فروش خود را از دست بدهند.

ترکیب شدن برند های ادیداس با ریبوک را می توان انقلابی در صنعت لوازم وزشی نامید. ترکیب شدن این دو شرکت بزرگ با هم به آن ها این فرصت را داد. که با الهام از یک دیگر و ترکیب ویژگی های محصولات مختلف با یکدیگر بازار فروش بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورند. و بتوانند محصولات بیشتری را به بازار لوازم ورزشی عرضه کنند.

در سال ۲۰۱۳ بالاخره لوگوی برند ریبوک پس از ۱۲۰ سال تغییر کرد. و به یک مثلث زیبا تبدیل شد.

کفش ریبوک
کفش ریبوک

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برند ریباک»

  1. بازتاب: معرفی برند نیوبالانس و بیان تاریخچه منحصر به فرد این برند | اسپرت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید