معرفی برند والنتینو (Valentino )

Rate this post
معرفی برند والنتینو Valentino
معرفی برند والنتینو Valentino

شرکت والنتینو در سال 1960 توسط والنتینوگاراوانی و جانکارلو جیامتی تأسیس شد. این برند نیز مانند برند هرمس یکی از قهرمانان مد بین المللی است . و از سال 2008 تا 2016 ، تکامل خلاقانه ای را پشت سر گذاشته است.

والنتینوگاراوانی از طریق سنت و نوآوری نقش عمده ای در بخش تجمل این شرکت دارد . مدوالنتینو از طریق خطوط Haute Couture و Prêt-Port-Porter برای زنان و مردان و از طریق خطوط لوازم جانبی Valentino Garavani که شامل کفش ، کیف ، کالاهای چرمی کوچک ، عینک ، روسری ، کراوات و عطر است ، به نمایش گذاشته می شود. جهان زیبایی ، در بیش از 100 کشور جهان از طریق 175 بوتیک مستقیم Valentino و بیش از 1500 نقطه فروش وجود دارد.

7 ژوئیه 2016: والنتینوگاراوانی پیرپائولو پیچیولی را به عنوان تنها مدیر خلاق Maison معرفی می کند. چشم انداز زیباشناختی ، معاصر و برتری در اجرا ، دستورالعمل های فرآیند صنعتی و هنرهای دستی و دست ساز هستند . که کاملاً در آتلیه تاریخی Piazza Mignanelli در رم تولید می شوند . جایی که مدرسه تخصصی کوتوته Bottega Couture ، اخیراً باز شده است .

تاریخچه والنتینو

این برند در سال 1960 توسط والنتینوگاراوانی و جانکارلو جیامتی در شهر رم تأسیس شد . در سال 1960 این برند تنها یک بوتیک در شهر رم بود . اما بعد از 1962 تازه موفقیت این برند شروع شد . والنتینو گاراوانی توانست این بوتیک را در زمان بسیار کمی تبدیل به یک برند بین مللی تبدیل کند. همه ساله این برند در نمایشگاه های خود یک لباس قرمز را رونمایی می کند . که این لباس های قرمز یه جورایی لوگو این برند به شمار می روند.

شرکت فیات در سال 1998 برند والنیتنو را به قیمت 300 میلیون دلار خریداری کرد. والنتینو در سال 2007 اعلام کرد که یک سال دیگر این شرکت ورشکست می‌شود . و در سال 2012 نمایشگاهی از آثار والنتینو توجه بسیاری از فعالان این عرصه را به خود جلب کرد. بعد از اینکه والنتینو گاراوانی بازنشسته شد،‌ طراحان دیگری جای او را گرفتند و این برند همچنان به موفقیت های خود ادامه می‌دهد.

والنتینو گاراوانی کیست؟

 والنتینوگاراوانی
والنتینوگاراوانی

والنتینو از دوران کودکی طراحی مد را آموخت و دوره حرفه ای طراحی خود را در پاریس گذراند . و خط خود تولید را در رم در سال 1959 آغاز کرد. در اواسط دهه 1960 ، والنتینو طراح مورد علاقه بهترین لباس پوشیدن زنان جهان از جمله ژاکلین کندی بود. در میان امضاهای او سایه پارچه ای خاصی وجود دارد که به “والنتینو قرمز” معروف است.

وی در سال 1959 پاریس را ترک کرد تا یک خانه مد در رم افتتاح کند. او تجارت خود را بر اساس خانه های بزرگی که در پاریس دیده بود ، الگو قرار داد. در نمایش های اولیه خود ،او به سرعت برای لباس های قرمز خود ، در سایه ای که به طور گسترده به عنوان “قرمز والنتینو” شناخته شد.

قرمز والنتینو
قرمز والنتینو

زندگی اولیه و حرفه

والنتینو کلمنته لودوویکو گاراوانی در 11 مه 1932 در وگهرا ، لومباردی ایتالیا متولد شد. او در سنین جوانی کار خود را در صنعت مد آغاز کرد . و زیر نظر طراحان محلی از جمله عمه اش رزا مشغول به کار شد. آموزش رسمی وی در پاریس ، در École des Beaux-Arts و Chambre Syndicale de la Couture Parisienne انجام شد. والنتینو شروع حرفه ای خود را به عنوان کارآموز در سالن های ژان دسس و گای لاروش آغاز کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید