معرفی پارچه پلی اورتان

5/5 - (1 امتیاز)
معرفی پارچه پلی اورتان
معرفی پارچه پلی اورتان

پارچه پلی اورتان (PU) یک ماده ترکیبی است . که از: یک یا چند لایه رزین پلیمری که با پیوندهای اورتان به هم متصل شده اند ساخته شده است. روکش PU به یک طرف پارچه پایه اعمال می شود . و سپس درمان می شود . تا بیشتر شبیه پوست حیوانات به نظر برسد. این باعث می شود . پارچه مقاوم در برابر آب ، وزن سبک و انعطاف پذیر باشد. این پارچه وقتی به دست نرم و انعطاف پذیر می رسد . واقع بینانه ترین تقلید از چرم را ارائه می دهد. هنگامی که بخیه زده می شود . جمع می شود یا به صورت تافت می شود . در واقع مانند چرم واقعی “می شکند” یا چین و چروک می شود.

رزین های PU از پلیمر نرم ساخته شده اند . و برخلاف وینیل نیازی به نرم کننده های اضافی ندارند. از آنجا که در روکش مبل PU از پلاستیک کننده استفاده نمی شود . هیچ ترک خوردگی یا لایه برداری ای وجود ندارد . و برای مدتی که روی مبلمان باقی می ماند نرم و لطیف باقی می ماند . تزئین پارچه های PU نیز راحت تر است. هزینه PU کمتر از چرم واقعی است . اما تولید آن گرانتر از وینیل است.

سیستم های رزین پلی اورتان

سه نوع اصلی رزین در ساخت پارچه های با روکش پلی اورتان وجود دارد.

1. پلی کربنات (PC) – بهترین رزین موجود. بسیار مقاوم است و در برابر رطوبت ، گرما و نور مقاومت بالایی دارد. رزین های رایانه ای برای کاربردهای اثاثه یا لوازم داخلی ترافیکی مناسب هستند.

2. پلی اتر (PET) – مقاومت خوب در برابر رطوبت ، گرما و نور. رزین های PET برای اکثر کاربردهای تجاری مناسب هستند.

3. پلی استر (PES) – مقاومت کم در برابر رطوبت ، گرما و نور. رزین های PES فقط برای برنامه های تجاری کم فعالیت (به عنوان مثال ، سر و بالش) مناسب هستند. از این رزین ها می توان به صورت جداگانه یا ترکیبی استفاده کرد ،

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه ابریشم

مانند: • پلی کربنات • پلی اتر – پلی کربنات • پلی اتر- پلی استر هزینه پارچه روکش PU مستقیماً با کیفیت رزینی که استفاده می شود . و سایر افزودنی های عملکردی که برای در نظر گرفتن پارچه PU مناسب برای استفاده تجاری مورد نیاز است ، ارتباط دارد. استحکام رنگ و مقاومت در برابر لکه از طریق لایه پوست و/یا سطح بالای پارچه به دست می آید. افزودنی های شیمیایی می توانند عملکرد مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر هیدرولیز ، تاخیر در شعله ، پایداری در برابر نور و تمیز شدن را بهبود بخشند.

فرایند تولید پارچه با روکش پارچه پلی اورتان

پارچه پلی اورتان
پارچه پلی اورتان

دو روش برای تولید پارچه های با روکش پلی اورتان وجود دارد که به آنها “مرطوب” و “خشک” می گویند.

1. فرآیند PU مرطوب فرآیند تولید WUP مرطوب شامل پوشش یک پایه منعقد شده بر روی یک لایه زیرین است . سپس یک لایه چسب بر روی پایه قرار داده می شود . و یک لایه دیگر ، یا پوشش بالا با رنگ و طرح تزئین می شود . فرآیند مرطوب می تواند از هر یک از ترکیبات سیستم رزینی که قبلاً توضیح داده شد استفاده کند. فرآیند مرطوب امروزه در اکثریت مبلمان PU موجود در بازار استفاده می شود.

2. فرآیند خشک PU در فرآیند تولید DU PU ، پایه انعقاد به طور کامل حذف می شود . PU به طور مستقیم بر روی قسمت پشتی پوشانده شده است . واکنش شیمیایی در فرآیند خشک باعث افزایش قدرت و عملکرد می شود . سیستم رزین می تواند یکی از موارد زیر باشد: پلی اتر پلی کربنات واکنشی دو جزئی یا پلی کربنات جامد بالا رزین های با کیفیت بالا در یک محیط تولیدی تمیزتر و سالم تر پردازش می شوند. بیش از 99 درصد حلالها دوباره بازیافت و بازیافت می شوند . فرایند تولید خشک حدود 25 درصد انرژی کمتری نسبت به فرآیند مرطوب مصرف می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی جو مالون

فرآیند خشک PU

در فرآیند تولید DU PU ، پایه انعقاد به طور کامل حذف می شود. PU به طور مستقیم بر روی قسمت پشتی پوشانده شده است. واکنش شیمیایی در فرآیند خشک باعث افزایش قدرت و عملکرد می شود. سیستم رزین می تواند یکی از موارد زیر باشد: پلی اتر پلی کربنات واکنشی دو جزئی یا پلی کربنات جامد بالا رزین های با کیفیت بالا در یک محیط تولیدی تمیزتر و سالم تر پردازش می شوند. بیش از 99 درصد حلالها دوباره بازیافت و بازیافت می شوند. فرایند تولید خشک حدود 25 درصد انرژی کمتری نسبت به فرآیند مرطوب مصرف می کند.

تاریخچه

دکتر اتو بایر شیمی اولیه پلی اورتان را در 1937 کشف می کند. در دهه 1940 کاربرد عملی پلی اورتان مربوط به آغاز جنگ جهانی دوم است . جایی که برای اولین بار به عنوان جایگزینی برای لاستیک توسعه یافت. تطبیق پذیری این پلیمر آلی جدید و توانایی آن برای جایگزینی مواد کمیاب ، کاربردهای بی شماری را برانگیخت. در طول جنگ جهانی دوم ، از پوشش های پلی اورتان برای آغشته سازی کاغذ و تولید پوشاک مقاوم در برابر گاز خردل ، روکش هواپیمای براق و روکش های شیمیایی و مقاوم در برابر خوردگی برای محافظت از فلز ، چوب و سنگ تراشی استفاده شد. اولین پلی اورتان تجاری موجود توسط شرکت DuPont در سال 1948 معرفی شد. این ماده فوم سفت و سختی بود که در عایق بشکه های آبجو استفاده می شد. Dow Chemical ، BASF و Mobay Corporation مواد پلی اورتان را معرفی کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید