7 راه آسان برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن

Rate this post
7 راه آسان برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن خود
7 راه آسان برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن خود

بدون پیراهن نمی توانید یک لباس رسمی جذاب بسازید. حتی زمانی که یک کت و شلوار دو یا سه تکه می پوشید، باز هم باید یک پیراهن لباس بپوشید. با این حال، متأسفانه، چروک شدن پیراهن های لباس در هنگام پوشیدن غیر معمول نیست. پیراهن لباس شما ممکن است زمانی که برای اولین بار لباس می پوشید، سطح صاف و بدون چروک داشته باشد. اما با گذشت زمان ممکن است چین و چروک های ناخوشایندی ایجاد شود. خوشبختانه با رعایت این 7 نکته می توانید از چروک شدن پیراهن خود جلوگیری کنید.

7 نکته برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن

برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن زیرپیراهن بپوش

آیا می دانستید که پوشیدن زیرپیراهن می تواند از چروک شدن لباس شما جلوگیری کند؟ برخی از مردان معتقدند زیرپیراهن ضروری نیست زیرا هیچ کس نمی تواند آنها را ببیند. در حالی که درست است که اکثر مردم نمی‌توانند زیر پیراهن شما را ببینند، اما همچنان باید به پوشیدن آن فکر کنید. با یک زیرپیراهن، یک مانع بین بدن خود و پیراهن لباس خواهید داشت که به کاهش خطر چروک شدن کمک می کند.

مالش با ورق خشک کن

هنگام پوشیدن لباس، یک ورقه خشک کن را روی سطح پیراهن لباس خود بمالید. این کار علاوه بر ایجاد عطر معطر، پیراهن لباس شما را از چین و چروک محافظت می کند. ورق های خشک کن حاوی مواد شیمیایی هستند که الکتریسیته ساکن را خنثی می کنند – چیزی که در غیر این صورت می تواند منجر به چین و چروک شود. شما نیازی به استفاده از نوع خاصی از ورق های خشک کن ندارید. در عوض، ورق های خشک کن استاندارد خریداری شده در فروشگاه کافی است. فقط یک ورقه خشک کن بردارید و به آرامی آن را روی سطح پیراهن خود بمالید. پس از اتمام، می توانید بدون ترس از الکتریسیته ساکن که باعث ایجاد چین و چروک می شود، پیراهن لباس را بپوشید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند لویی ویتون

پیراهن لباس خود را داخل شلوار خود قرار دهید

قرار دادن پیراهن لباس خود در شلوار نیز می تواند از آن در برابر چین و چروک محافظت کند. اگر پیراهن لباس شما باز نشده باشد، آزادانه آویزان می شود. در طول یک روز، تمام این حرکات می تواند چین و چروک های دائمی ایجاد کند. البته، اگر می‌خواهید یک لباس رسمی بسازید، همیشه باید پیراهن لباس خود را داخل شلوار خود قرار دهید. پوشیدن یک پیراهن لباس بدون بند به نظر می رسد خیلی غیر رسمی به نظر می رسد و بنابراین برای رویدادها و مناسبت های رسمی مناسب نیست.

برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن اسپری ضد چروک را ببینید

شاید تعجب کنید که بدانید محصولاتی برای محافظت از لباس ها در برابر چین و چروک وجود دارد. به عنوان مثال، اسپری ضد چروک، یک محصول مایع است که برای محافظت از آنها در برابر چروک، روی سطح لباس خود اسپری می کنید. این یک راه ساده و آسان برای صاف نگه داشتن پیراهن لباس خود و بدون چروک است. و با اندازه کوچکش معمولا می توانید یک بطری اسپری ضد چروک را در جیب خود حمل کنید. اگر زمانی از خانه دور هستید و متوجه یک چین و چروک نامطلوب – یا چندین چین و چروک – روی پیراهن لباس خود شدید، کافی است آن را با اسپری ضد چروک اسپری کنید.

یک پارچه ارگانیک انتخاب کنید

پارچه ای که پیراهن لباس شما از آن ساخته شده است بر حساسیت آن به چین و چروک تأثیر می گذارد. پارچه های مصنوعی مانند پلی استر معمولاً نسبت به پارچه های ارگانیک مانند پنبه یا کتان بیشتر در معرض چین و چروک هستند. با انتخاب یک پیراهن لباس از پارچه ارگانیک، مانند پیراهن کتان خالص که در اسپورت پوش فروخته می شود، می توانید از چین و چروک جلوگیری کنید و در عین حال لباس جذاب تری در این فرآیند ایجاد کنید.

اطلاعات بیشتر:  اکسسوری مد چیست؟

آن را در ماشین لباسشویی یا خشک کن نگذارید

این اشتباه را مرتکب نشوید که پیراهن لباس خود را در ماشین لباسشویی یا خشک کن رها کنید. وقتی زنگ ماشین لباسشویی خاموش شد، فوراً پیراهن لباس خود را بردارید و آن را به خشک کن منتقل کنید. و پس از اتمام خشک شدن، لباس خود را بیرون بیاورید. اگر آن را در ماشین لباسشویی یا خشک کن بگذارید، ممکن است چین و چروک ایجاد شود.

روی رخت آویز نگهداری کنید

همچنین باید عادت کنید که پیراهن لباس خود را روی یک رخت آویز قرار دهید. لباس خود را فقط در کمد یا کمد قرار ندهید. در عوض، آن را روی یک رخت آویز سنگین و بادوام آویزان کنید، ترجیحاً آویز تمام چوب. انجام این کار شکل طبیعی پیراهن لباس شما را بدون ایجاد چین و چروک حفظ می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید