روانشاسی رنگ ابی در لباس به چه معناست؟

5/5 - (1 امتیاز)
روانشاسی رنگ ابی
روانشاسی رنگ ابی

گوش دادن به معنای رنگ ابی آنقدرها هم بد نیست و پوشیدن یک شلوار جین آبی در لباس شما هم بد نیست. امروز، ما به معنای رنگ ابی در لباس و تأثیرات روانی آن بر افراد می پردازیم. این موضوع نوعی کلاهبرداری نیست؟ چه باشد چه نباشد، هدف امروز شما این است که در مورد معنای رنگ ابی در لباس آگاهی کسب کنید. همانطور که یاد می گیرید، گام بعدی شما این است که درک کنید که چگونه می توانید آن را در سبک خود به کار ببرید.

روانشناسی رنگ ابی

این رنگ می تواند به معنای آرامش یا جدیت و یک سری چیزهای دیگر در این بین باشد. از یک طرف، آبی نشاط آور است . به معنای واقعی کلمه می تواند لبخند را بر روی صورت شما نشان دهد. از سوی دیگر، این رنگ می تواند نشان دهنده چیزی سنتی و جدی باشد. بنابراین، این رنگ طیف وسیعی از معانی در لباس دارد – به خصوص اگر سایه یا رنگی باشد.

احتمالاً می‌پرسید: “چرا یک رنگ این همه معنی دارد؟” پاسخ ما به شما این است که بله تک رنگ است اما رنگی با تنوع زیاد. به عنوان مثال، ما آبی روشن، تیره، رنگی و خود آبی خالص را داریم. همانطور که در این مقاله بیشتر خواهید فهمید، نسخه های مختلف این رنگ احساسات و معانی مختلفی را در ذهن ما تداعی می کند. یک چیز خوب در مورد این رنگ این است که هرگز نمی توانید اشتباه کنید. این یکی از راحت‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن است.

و شکی نیست که رنگ ابی محبوب ترین رنگ برای مردان و زنان در تمام سنین است. اگر از ده نفر بپرسید رنگ مورد علاقه آنها چیست، متداول ترین پاسخی که می گیرید آبی است. این امر به ویژه در مورد بزرگسالان صادق است. امیدوارم شما هیجان زده باشید که یکی دو چیز در مورد معنای آبی در لباس یاد بگیرید. فوق العاده! بیایید مستقیم وارد آن شویم.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ایو سالومون

جلوه های رنگ ابی خالص

جلوه های رنگ ابی خالص
جلوه های رنگ ابی خالص

این رنگ در حالت اشباع کامل است. در این حالت، آبی شدت زیادی دارد و می‌توان گفت در مقایسه با نسخه‌های دیگر «رنگارنگ» یا زنده است. در چرخه رنگ، این رنگ در نیمه سرد قرار گرفته است. بنابراین، یک رنگ سرد است.

برخی از تداعی های این رنگ شامل آرامش، هوش، صداقت و اعتماد به نفس است. در طبیعت ما آسمان و اقیانوس را داریم که هر دو آبی هستند. اینها باعث ایجاد حس آرامش و امنیت می شود.

با توجه به این مطالعه در مورد تأثیر رنگ بر دانشجویان، گفته می شود . که رنگ آبی فشار خون را کاهش می دهد و هوش را تشویق می کند. در مطالعه دیگری، محققان رنگ آبی را به عنوان تقویت کننده خلاقیت معرفی کردند.

اگر هدف شما این است که مردم شما را به عنوان فردی باهوش، آرام، صمیمانه یا هر سه درک کنند، در این صورت داشتن چیزی آبی در لباستان بهترین نقطه شروع است. می دانیم که گفتیم هرگز نمی توانید با رنگ آبی اشتباه کنید، اما پوشیدن آن در حالت اشباع کامل می تواند برای مردان دشوار باشد.

با این حال، زنان می توانند به راحتی از پوشیدن لباس هایی با رنگ آبی اشباع شده فرار کنند. در واقع، به طور کلی، خانم‌ها با پوشیدن رنگ‌های متوسط ​​تا کاملاً اشباع، بسیار بهتر به نظر می‌رسند . اما این نباید مانع از تمام شدن گاز مردان شود.

برای اکثر مردان، تکه‌هایی از لباس‌هایی که به رنگ آبی روشن هستند، به‌خوبی کار می‌کنند. البته این شامل کراوات، کفش، ساعت مچی و جوراب است.

جلوه های آبی روشن

جلوه های آبی روشن
جلوه های آبی روشن

برای به دست آوردن یک نسخه روشن از آبی، سفید با آبی مخلوط می شود. این منجر به یک نوع روشن تر از آبی می شود که به طور کلی به عنوان رنگ آبی شناخته می شود. به دلیل ترکیبی از هر دو رنگ آبی و سفید، نسخه های روشن آبی ترکیبی از خواص هر دو رنگ را به اشتراک می گذارند. به عنوان مثال، رنگ سفید با خلوص، تمیزی و باز بودن همراه است. این ویژگی ها به نوبه خود با آبی روشن تر بیان می شوند. بنابراین، آبی های روشن تر، احساس آرامش، دوستی، نزدیک شدن، جوانی و وفاداری را ایجاد می کنند.

اطلاعات بیشتر:  7 روش برتر برای ازبین بردن آدامس از لباس

پوشیدن یک تکه آبی روشن در لباس شما باعث می شود که به عنوان فردی راحت، آرام، آرام و قابل اعتماد متمایز شوید. بلوزهای روشن‌تر می‌توانند هم به عنوان یک بوم – یک کت جین پاره شده و شلوار جین – یا به عنوان یک تکه برجسته: یک لباس باقالی کار کنند.

جلوه های آبی تیره

جلوه های آبی تیره
جلوه های آبی تیره

اکنون به نسخه های تیره رنگ آبی می رسیم. اینها از نظر فنی سایه های آبی نامیده می شوند. و اگر قبلا حدس زده اید، آنها با مخلوط کردن هر مقدار رنگ سیاه به یک پایه آبی، یعنی رنگ آبی ساخته می شوند.

در ظاهر، سایه‌های آبی به‌عنوان ظریف و پیچیده به چشم می‌خورد. اینها فقط دو مورد از خصوصیات وام گرفته شده از سیاه هستند. معانی و تداعی دیگر سایه های آبی عبارتند از اعتماد، اقتدار، هوش، اعتماد به نفس و قدرت.

پوشیدن کت و شلوار آبی سرمه ای برای یک مراسم رسمی، تاثیری به یاد ماندنی خواهد داشت. اگر می خواهید از کت و شلوار مشکی معمولی فاصله بگیرید، انتخاب فوق العاده ای خواهد بود.

اکثر مردم عاشق آبی تیره هستند و راه های زیادی وجود دارد که بتوانید آنها را جدا از لباس های معمولی کت و شلوار بپوشید. به عنوان مثال، پوشیدن آبی تیره به عنوان یقه لاک پشت، کت و شلوار یا ژاکت همگی گزینه های مناسبی هستند.

نمونه هایی از نسخه های تیره آبی عبارتند از: آبی نیمه شب، آبی سرمه ای و آبی تیره. آبی نیمه شب عمیق ترین و پس از آن آبی سرمه ای است. شما به راحتی می توانید آنها را با دیگری اشتباه بگیرید. اما با قرار گرفتن در معرض کافی با آنها، چشم را برای شناسایی یکی از دیگری توسعه می دهید.

معنی آبی در فرهنگ های دیگر

آبی رنگی است که بیشتر مردم، جوامع و کشورها در سراسر جهان به آن علاقه دارند. این حتی در 53٪ از تمام پرچم های جهان نشان داده شده است. واقعیت جالب: یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های سال 2021 آبی فرانسوی است. تا اینجا، معانی شرح داده شده در اینجا بیشتر به فرهنگ غربی مربوط می شود. به عنوان مثال، احساس آبی به معنای غمگین بودن است. در دین، آبی برای هندوها عشق و جاودانگی و برای یهودیان نماد الوهیت و تقدس است. در بسیاری از مناطق خاورمیانه، آبی به معنای محافظت، دفع ارواح شیطانی است. برای آفریقایی ها، آبی به معنای هماهنگی و خرد است.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند والنتینو (Valentino )

نتیجه گیری

آبی راحت ترین رنگ برای کار روی چرخه رنگ است. شما می توانید آن را برای نشان دادن ظاهری مطمئن با استفاده از آبی سرمه ای بپوشید. و برای ظاهر اصلی، آبی قوی مصری به طرز شگفت انگیزی کار خواهد کرد. البته، می تواند معنای منفی مانند محفوظ، غمگین یا دور را متضمن باشد. در واقع، بیشتر رنگ ها دارای چنین معانی منفی هستند. امکان استفاده از قطعات آبی در لباس شما بی پایان است. مثل همیشه کاوش کنید، آزمایش کنید و لذت ببرید. وقتی صحبت از رنگ آبی به میان می آید، «اشتباهی» واقعی وجود ندارد. و اگر هست لطفا به ما بگویید!

1 دیدگاه دربارهٔ «روانشاسی رنگ ابی در لباس به چه معناست؟»

  1. بازتاب: رنگ سفید نماد چیست؟ [روانشناسی رنگ سفید] - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید