فرانسیس کورکجیان کیست؟

Rate this post
فرانسیس کورکجیان کیست؟
فرانسیس کورکجیان کیست؟

فرانسیس کورکجیان، یکی از بازیگران کلیدی در صنعت عطر، از سن 15 سالگی هنر خود را تقویت کرده است. پس از آشنایی با هنر عطرسازی برای تقریبا 10 سال، کار کورکجیان به طور رسمی در سال 1995 آغاز شد . زمانی که اولین عطر خود را ساخت. “Le Male” نوشته ژان پل گوتیه که به پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی تبدیل شد.

از آن زمان، کورکجیان خلاقیت خود را وقف تولید عطرهای جاودانه کرده است . که برخی از آنها برای برندهای مد بزرگ از جمله تام فورد،دیور، آرمانی، ورساچه، باربری و غیره مفهوم‌سازی شده‌اند. خالق فرانسوی با بازسازی عطر ملکه فقید ماری آنتوانت برای کاخ ورسای مهارت خود را حتی بیشتر گسترش داد.

کورکجیان در سال 2009 با راه اندازی لیبل همنام خود فرانسیس کورکجیان، به همراه یکی از بنیانگذاران مارک چایا، حرفه خود را به اوج جدیدی رساند. در سال 2017، برند کورکجیان به نقطه عطفی رسید و بخشی از گروه LVMH شد. اخیراً، این خلاق به عنوان مدیر خلق عطر Parfums Christian Dior معرفی شده است و او مسئولیت عطرهای خانه را بر عهده دارد.

در زیر، ما با کورکجیان در مورد چگونگی الهام بخشیدن به مفهوم عطرسازی پاریس، چالش هایی که او باید با آن روبرو می شد و دیدگاه او از صنعت عطر صحبت کردیم.

پاریس از چه راه هایی الهام بخش عطرسازی شما بوده است؟

این شهر قلب الهام من است و هر یک از عطرهای من بخشی از کمد عطری است که سال به سال ساخته ام. سفرهایم مرا با خود می برد، اما در عین حال برای بازگرداندن من به پاریس و جمعیت ناهمگون آن، به نور آن، سایه بناهای تاریخی، خاکستری پشت بام های آن، خط افق باورنکردنی آن و انفجارهای جادویی در حین سوراخ شدن مناره های طلایی آن خدمت می کنند. اینجا و آنجا. مهمتر از همه، من عاشق زندگی فرهنگی در پاریس هستم: موزه ها، تئاترهایی با قطعات کلاسیک و مدرن و معماری که از کلاسیک تا مدرن را در بر می گیرد.

اطلاعات بیشتر:  تاریخچه کت چرمی

بنابراین، پاریس الهام بخش جهان خانه عطر من است، مانند روی خاکستری و درپوش های طلایی بطری های ما. الهام بخش بطری های عطر از یک عتیقه است که من مونوگرام خانه را به آن اضافه کردم، مانند امضای غرورآفرین یک هنرمند روی کارشان. عطرهای خوب – هسته اصلی کار من – حس ظرافت و نگرش شیکی پاریسی را منتقل می کند که در اینجا الهام بخش من شد. در ذهن من یک سبک منحصر به فرد در پاریس وجود دارد که در هیچ کجای دنیا ندیده ام. وقتی در پاریس هستم احساس آزادی خلاقانه می کنم.

اقای فرانسیس کورکجیان،با چه نوع چالش هایی مواجه شدید؟

به عنوان یک عطرساز، من اولین کسی بودم که عطرهای سفارشی را به نام خودم پیشنهاد دادم. هیچ کس دیگری این کار را نمی کرد. بنابراین، سخت‌ترین چالش، راه‌اندازی همه چیز از بسته‌بندی، روش، روابط عمومی و قیمت‌گذاری بود، اما همچنین یافتن مشتریانی که واقعاً در آن زمان وجود نداشتند. این بسیار چالش برانگیز بود، اما در نهایت، به من کمک کرد تا اصول فرانسیس کورکجیان را تعریف کنم. تایپوگرافی و لوگو بر اساس عناصر مشابهی هستند و بطری نیز همینطور است. به عنوان مثال، هشت ضلعی اولین لوگو به یک مربع در فرانسیس کورکجیان تبدیل شد. بدون ذکر جزئیات کوچک دیگر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید