7 روش برتر برای ازبین بردن آدامس از لباس

5/5 - (1 امتیاز)
7 روش برتر برای ازبین بردن آدامس از لباس
7 روش برتر برای ازبین بردن آدامس از لباس

روش‌های متعددی برای پاک کردن آدامس از لباس بدون کار زیاد یا بهم ریختن انواع پارچه ها وجود دارد. در اینجا 7 نکته مفید برای از بین بردن ادامس از لباس وجود دارد.

با استفاده از یخچال ادامس را یخ کنید

آدامس ها حاوی پلیمرهای خاصی هستند که به سرعت به تغییرات دما واکنش نشان می دهند و زمانی که سرد می شوند سخت می شوند. این می تواند برای جدا کردن آنها از پارچه هایی که خیلی عمیق در آنها له نشده اند استفاده شود. اگرچه این روش را می توان با تمام لباس ها استفاده کرد، اما بهتر است از این روش برای پاک کردن آدامس چسبیده به پارچه های صاف استفاده کنید.

راهکار

لباس را بردارید و داخل کیسه فریزر محکم ببندید. اطمینان حاصل کنید که هوای کافی در داخل کیسه وجود دارد، تا آدامس به کیسه فریزر نچسبد. این کیسه فریزر را محکم ببندید و چند ساعت در فریزر نگه دارید. لباس را از فریزر خارج کرده و بلافاصله روی آدامس کار کنید. با استفاده از ناخن‌هایتان سعی کنید لثه را به آرامی بیرون بکشید و تا جایی که می‌توانید آن را بردارید. یک چاقو یا گوه‌ی کند نیز می‌تواند آدامس را از بین ببرد. از آنجایی که یخ زده است، باید به سرعت از پارچه جدا شود. سپس آن را با ماشین بشویید. از طرف دیگر، در صورت نیاز به انجام سریع کار، می توان از تکه های یخ برای یخ زدن فقط آدامس و ناحیه اطراف آن برای جدا کردن آن استفاده کرد.

یخ برای از پاک کردن ادامس از لباس
یخ برای از پاک کردن ادامس از لباس

اتو کردن آدامس

همچنین می توان آدامس را از روی لباس با آهن پاک کرد، زیرا آدامس به گرما و خنک شدن پاسخ می دهد. حرارت دادن به این صورت عمل می کند که آدامس را نرم و انعطاف پذیر می کند تا به راحتی خراشیده شود. با این حال، این تنها نیمی از ترفند است. برای از بین بردن کامل آنها، می توان از یک ماده دیگر مانند مالش ضد درد استفاده کرد تا آن را از پارچه جدا کند. همانطور که توسط کارشناسان ادانس توصیه می شود، مالش با حرارت عمیق به طور موثری برای از بین بردن چسبندگی عمل می کند.

اطلاعات بیشتر:  چگونه یک کراوات با کیفیت بخریم

راهکار

قبل از شروع، مقدار کمی بنگی یا مالش حرارتی عمیق را در طرف مقابل آدامس روی پارچه پخش کنید. یک تکه مقوا، ترجیحا با سطح ناهموار تهیه کنید. سمت آدامس پارچه را طوری روی مقوا قرار دهید که آدامس به مقوا بچسبد. با استفاده از درجه حرارت متوسط، تمام سمت مقابل آدامس را اتو کنید. حرارت باید آدامس را نرم کند و به مقوا منتقل کند. اگر هنوز باقیمانده باقی مانده است، این روش را تکرار کنید. سپس آن را با مواد شوینده بشویید تا مالش پاک شود.

هات بلاست حذف آدامس از لباس

هنگامی که آدامس به شدت به لباس پارچه چسبیده است یا برای مدت طولانی گیر کرده است، ممکن است مجبور شوید از کمی حرارت اضافی و روش تندتری برای نرم کردن و برداشتن آن استفاده کنید. سشوار و بخار داغ در چنین مواردی به خوبی عمل می کنند. از یک سشوار روی حرارت استفاده کنید تا روی آدامس باد کنید تا نرم شود. برای جدا کردن آدامس از ناخن های انگشت خود یا چاقوی صاف استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید از منبع بخار داغ مانند کتری یا بخارساز برای انجام همین کار استفاده کنید.

دیگر مایعات داغ برای از بین بردن آدامس از لباس

هنگامی که آدامس را از شلوار جینی که عمیقاً به پارچه چسبیده است در می آورید، می توان از یک رفتار خشن تر استفاده کرد، زیرا شلوار جین یک ماده کاملاً انعطاف پذیر است. آب جوش یا سرکه گرم موثر است. مقداری آب را در ظرفی بجوشانید و محل آسیب دیده آدامس شلوار را در آب جوش فرو کنید. اجازه دهید کمی نرم شود و از مسواک برای پاک کردن آدامس استفاده کنید. لثه نرم را با مسواک پاک کنید و این کار را تا زمانی که تمام آن از بین برود تکرار کنید. همین کار را می توان با سرکه گرم انجام داد.

اطلاعات بیشتر:  پیراهن مردانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد

استفاده از کره بادام زمینی برای از بین بردن آدامس از لباس

استفاده از کره بادام زمینی راه خوبی برای پاک کردن آدامس از لباس است . زیرا برخی از روغن های موجود در کره به شل شدن آدامس و جدا شدن آسان آن کمک می کند. با این حال، برای جلوگیری از لکه دار شدن پارچه، باید سریع انجام شود. یک قاشق از کره بادام زمینی را در یک قاشق بریزید و آن را روی تمام آدامس بمالید. به طور کامل روی لثه و همچنین کمی اطراف آن بمالید. اجازه دهید حدود یک دقیقه روی آدامس بماند تا کار خودش را انجام دهد، اما نه خیلی زیاد چون باعث لکه شدن پارچه شود. با یک چاقوی کره، آدامس را به سرعت خراش دهید. برای پاک کردن آثار کره بادام زمینی از لکه بر استفاده کنید.

کره بادام زمینی برای از پاک کردن ادامس از لباس
کره بادام زمینی برای از پاک کردن ادامس از لباس

استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل در از بین بردن آدامس چسبیده به پارچه های مصنوعی به خوبی عمل می کند. به نرم شدن لثه و رها شدن آن از الیاف پارچه کمک می کند. یک یا دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در یک فنجان بریزید. این روغن را حرارت دهید تا داغ شود، اما در واقع نجوشد. محل آغشته به آدامس پارچه را به روغن گرم آغشته کنید. از یک مسواک برای خراش دادن آدامس نرم شده استفاده کنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که بتوانید تمام آدامس را بتراشید. پارچه را بشویید تا تمام آثار آدامس از بین برود و لباس را با هوا خشک کنید. آن را با آب گرم و مواد شوینده بشویید تا روغن نارگیل پاک شود.

با صابون مایع لباسشویی پاک کنید

صابون های مایع لباسشویی برای پاک کردن آدامس از لباس نیز به خوبی عمل می کنند. آنها کمی کار فشرده هستند اما می توانند کار را به خوبی انجام دهند. مواد شوینده مایع لباسشویی را در سراسر آدامس و اطراف آن بمالید. مایع را با استفاده از مسواک وارد آدامس کنید تا آدامس را به خرده های کوچکی تبدیل کند. آدامس را با یک چاقوی صاف خراش دهید و در صورت لزوم از مایع بیشتری استفاده کنید. پس از بیرون آمدن تمام آدامس، لباس را طبق معمول بشویید.

اطلاعات بیشتر:  نکاتی که هنگام خرید شلوار ورزشی مردانه باید در نظر داشته باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید