راهنمای اتو کردن پیراهن

Rate this post
راهنمای اتو کردن پیراهن
راهنمای اتو کردن پیراهن

پیراهن چروک خسته به نظر می رسد. بسیاری اتو کردن پیراهن و شلوار را خسته کننده و وقت گیر می دانند، اما لزومی ندارد. بگذارید به شما نشان دهیم! پوشیدن یک پیراهن با چروک های زیاد نه تنها کیفیت لباس کلی شما را کاهش می دهد، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز پایین می آورد و به دلایل اشتباه باعث می شود که متمایز شوید. پوشیدن یک پیراهن چروک می تواند شما را شبیه فردی کند که به جزئیات توجه نمی کند، و چه کسی این را می خواهد؟ برای جلوگیری از همه اینها، باید بدانید که چگونه پیراهن لباس خود را به درستی اتو کنید.

چگونه سریع به یک نتیجه خوب برسیم

آیا صرف کلمه اتو کردن باعث می شود عرق کنید؟ نیازی به وحشت نیست، اگر اصول اولیه را بدانید، اتو کردن پیراهن لباستان نیازی به دردسر ندارد. اگر فقط چند دقیقه فرصت دارید، این راهنمای سریع را دنبال کنید تا سریع نتیجه خوبی بگیرید.

وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنید: یک اتو، یک بطری اسپری آب و یک میز اتو.

اتوی گرم شده خود را با آب اسپری کنید و یقه پیراهن خود را باز کنید. اتو کردن را از داخل با استفاده از حرکات جارو و نه فشار زیاد شروع کنید. سپس یقه را برگردانید و به سمت بیرون بروید.

بعد از باز کردن دکمه ها، قسمت بیرونی سرآستین ها را با شروع از وسط اتو کنید و به سمت بیرون بروید.

جلوی پیراهن را ادامه دهید و جلوی پیراهن لباس را در میز اتو بپوشانید تا صاف باشد. اتو کردن را از بالا شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید.

برای اتو کردن پشت، کافی است آن را دراز بکشید و پیراهن لباس را از داخل با حرکات جارویی سریع اتو کنید. در اینجا زیاد به اتو فشار نیاورید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه شیفون

فنلاندی آستین‌ها را با صاف قرار دادن آن‌ها و با استفاده از فشار متوسط ​​از روی شانه‌ها و پایین اتو کنید.

راهنمای تسلط بر مهارت های اتو کردن پیراهن

آیا به دنبال مهارت های خود در اتو کردن پیراهن هستید؟ اگر می خواهید در اتو کردن یک حرفه ای کامل شوید، نکاتی وجود دارد. اگر می خواهید آنها را یاد بگیرید، به خواندن این راهنما ادامه دهید!

چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که برای اتو کردن یک پیراهن لباس نیاز است بیشتر به میزان تجربه شما بستگی دارد. اگر تازه شروع کرده اید، بین 10 تا 15 دقیقه برای اتو کردن به درستی انتظار داشته باشید. زمانی که مهارت های خود را کمی تقویت کردید، باید به 3 تا 5 دقیقه کاهش دهید. تمرین کامل می کند!

قبل از شروع، ابزار مورد نیاز است

قبل از شروع با یک راهنمای عمیق تر، اجازه دهید به مواردی که نیاز دارید اشاره کنیم. حتی اگر در مورد کار با اتو خود را با تجربه می دانید، ممکن است اطلاعات مفید و جدیدی پیدا کنید.

میز اتو

در حالی که برخی استدلال می کنند که این قسمت اختیاری است، گرفتن نتیجه خوب بدون میز اتو کار آسانی نیست. شاید حتی غیرممکن. یک میز اتو تمیز و محکم با سطح صاف انتخاب کنید. شما به هیچ چیز فانتزی نیاز ندارید، آنهایی که معمولاً در فروشگاه محلی خود پیدا می کنید به خوبی عمل می کنند.

بطری اسپری

مهمترین جنبه در اینجا انتخاب بطری است که برای تمیز کردن استفاده نکرده اید. در این بطری ها بقایای مواد شوینده پاک کننده در آنها وجود دارد. شما می خواهید یک بطری که فقط آب در آن باشد تا به طور مساوی روی پیراهن لباس شما پخش شود. بطری اسپری زمانی که می خواهید از شر چین و چروک خلاص شوید واقعاً مؤثر است، فقط کافی است مستقیماً روی چین و چروک اسپری کنید و آن را اتو کنید تا سطحی صاف ابریشمی به دست آورید.

اطلاعات بیشتر:  تفاوت هودی و سویشرت در چیست؟

مراحل اتو کردن پیراهن

اکنون که تمام تجهیزات را آماده کرده اید، بیایید با یک راهنمای عمیق تر در مورد نحوه موفقیت آمیز اتو کردن پیراهن خود شروع کنیم.

1.اول یقه

شما همیشه باید این فرآیند را با اتو کردن یقه شروع کنید، زیرا این مهمترین قسمت روی پیراهن لباس شما است. به خصوص هنگامی که کت و شلوار کت و شلوار می پوشید، می خواهید یقه خود زیبا و صاف به نظر برسد. یقه را بالا بیاورید و زیر آن را اتو کنید، سپس پیراهن لباس را برگردانید و سمت دیگر یقه را اتو کنید. اطمینان حاصل کنید که از بطری اسپری روی یقه استفاده می کنید تا آن را مرطوب کنید، این روند را بسیار آسان تر می کند. اگر هر گونه چین و چروک روی یقه ظاهر شد، آن‌ها را به سمت پایین فشار دهید تا به اندازه‌ای دیده نشوند.

2. با کاف ها ادامه دهید

قسمت بعدی سرآستین است، زیرا تقریباً به اندازه یقه مهم هستند. سرآستین‌ها اغلب دیده می‌شوند و شما می‌خواهید که تا حد امکان صاف به نظر برسند تا ظاهری خوش‌پوش داشته باشید. با باز کردن دکمه‌های کاف شروع کنید و آن را صاف روی میز اتو قرار دهید. سپس قسمت داخلی کاف و سپس قسمت بیرونی آن را اتو کنید. تمام چین و چروک ها را به سمت لبه های کاف حرکت دهید، جایی که به خوبی قابل مشاهده نباشند. مطمئن شوید که اطراف دکمه‌ها را به آرامی اتو می‌کنید تا آسیبی نبیند، همین امر در مورد پشت سرآستین نیز صدق می‌کند.

3. بعدی: جلو

با اتو کردن طرف پیراهن لباس که دکمه دارد شروع کنید. به خاطر داشته باشید که اطراف دکمه ها را با دقت اتو کنید و از رفتن مستقیم روی آنها خودداری کنید. به اتو کردن شانه ها ادامه دهید و به سمت پایین حرکت کنید. پیراهن لباس را برگردانید و در طرف دیگر تکرار کنید.

اطلاعات بیشتر:  معارفه خانه آتیکوس

4. اتو کردن پشت

قسمت بعدی پشت پیراهن لباس است. با قرار دادن آن بر روی میز اتو با بازوهای بسته شده در هر طرف، پایه خوبی برای کار خواهید داشت. از بالای پیراهن لباس با یوغ شروع کنید که به آن ناحیه پشت شانه نیز می‌گویند.

5. در اتو کردن پیراهن آستین ها را فراموش نکنید

این بخش را برای آخرین بار ذخیره کنید، زیرا پیچیده ترین بخش کل فرآیند است. آستین ها را می توان به روش های مختلف اتو کرد و زمانی که ندانید چگونه این کار را به درستی انجام دهید، به راحتی ممکن است مشکلاتی ظاهر شوند. نکته کلیدی برای اتو کردن آستین ها این است که قبل از استفاده از اتو روی آستین، پارچه کاملاً صاف باشد. برای انجام این کار، هر آستین را از درز گرفته و آن را صاف روی تخته قرار دهید. از درز روی آستین به عنوان راهنما استفاده کنید تا آن را کاملاً صاف قرار دهید. با اتو کردن از قسمت بالایی که آستین به بقیه پیراهن چسبیده است شروع کنید و تا سرآستین به سمت پایین حرکت کنید.

6. لمس نهایی:

بازرسی ما تقریباً در خط پایان هستیم، تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که یک بازرسی نهایی را انجام دهید تا ظاهری صاف اتو شده را تضمین کنید. آیا هنوز هم چین و چروک هایی در پارچه مشاهده می کنید؟ به آرامی نقاط مورد نیاز را اتو کنید. آخرین اما نه کم‌اهمیت، آن را بپوشید و از احساس یک پیراهن لباس کاملاً اتو شده لذت ببرید. تو لیاقتش را داشتی!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید