وسایل مورد نیاز در ورزش تکواندو

5/5 - (1 امتیاز)
ورزش تکواندو
ورزش تکواندو

ورزش تکواندو یک هنر رزمی است که در سراسر جهان انجام می شود. هدف این است که مشت یا لگد به حریف وارد کنید و برای حرکات و سکانس های خاص امتیاز کسب کنید. تمرین کنندگان برای سه دور رقابت می کنند ، که برنده یکی از بیشترین امتیازات است. تکواندو برای تسلط به نظم ، چابکی و آموزش دقیق نیاز دارد. مانند هر ورزش دیگری ، این امر مستلزم آن است . که دانش آموزان مجموعه ای از وسایل منحصر به فرد همانند کفش تکواندو را برای محافظت از خود در طول تمرین و مسابقات داشته باشند. اگر سفر تکواندو خود را به تازگی آغاز کرده اید . تا اخر این مقاله با ما باشید .

معرفی ورزش تکواندو

تقریباً هر رشته ورزشی و رشته ای دارای مجموعه ای منحصر به فرد از لباس و وسایل است. به عنوان مثال ، فوتبال دارای کلاه ایمنی منحصر به فرد و پد در امتداد شانه های لباس است. هاکی مجموعه ای منحصر به فرد از کلاه ایمنی و پدینگ و غیره دارد. تکواندو همچنین دارای یک لباس منحصر به فرد است و مجموعه ای از وسایل منحصر به فرد برای همراهی با آن در شرایط رقابتی وجود دارد .

وسایل ضروری ورزش تکواندو

هنگام شرکت در مسابقات ، تمرین کنندگان باید از وسایل محافظتی استفاده کنند که شامل موارد زیر است:

دستکش : تمرینات تکواندو می تواند آسیب جدی به مچ دست و دستان شما وارد کند. به همین دلیل است که بسیاری از تمرین کنندگان از دستکش یا پارچه ای برای دست ها و مچ دست خود برای جلوگیری از آسیب استفاده می کنند. این جنگنده ها از بریدگی جلوگیری می کنند . و از خم شدن مفاصل مچ در موقعیت های نامناسب در حین تمرین جلوگیری می کند.

محافظ ساعد : مبارزان از ساعد خود برای محافظت در برابر مشت و لگد استفاده می کنند. محافظ ساعد که به خوبی نصب شده است . ضربه این ضربه ها را کاهش می دهد.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند کالوین کلاین

محافظ دهان : یک مورد ضروری برای هر ورزش تماسی ، از جمله تکواندو ، محافظ دهان است . تا مانع از گاز گرفتن زبان یا از دست دادن دندان تمرین کنندگان شود. انواع مختلفی در دسترس است . اما رایج ترین آنها “جوش و نیش” نامیده می شود. جوش و نیش با استفاده از موادی ساخته می شوند . که وقتی در آب جوش قرار می گیرند نرم می شوند. وقتی که دندان را گاز می گیرید . محصول به دست می آید.

محافظ قفسه سینه : یک راه عالی برای کسب امتیاز در تکواندو این است . که بالا تنه حریف خود را با مشت یا لگد بزنید. با این حال ، هنگام تمرین یا مسابقه ، بهتر است . رزمندگان از محافظ سینه استفاده کنند . که به آن هوگو نیز می گویند. این نوع جلیقه برای جلوگیری از آسیب دیدگی در طول تمرین ، کل تنه را می پوشاند.

کفش تکواندو : استفاده از کفش تکواندو در ورزش تکواندو ضروری نیست . ولی استفاده از کفش های تکواندو باعث افزایش عملکرد فردی می شود.

کفش تکواندو

لگد زدن به هوگو حریف می تواند منجر به آسیب شود ، بنابراین کفش های سبک و تنفسی معمولاً برای محافظت از پای جنگنده در مسابقات استفاده می شود.

توجه: اکثر تمرین کنندگان تمرین پابرهنه را ترجیح می دهند . زیرا وضعیت رقابتی آنها را بهبود می بخشد . پاها را حالت می دهد و ماهیچه ها را تقویت می کند. این به آنها کمک می کند ضربات زمینی را با نیروی بیشتری روی زمین بیاندازند.

لباس تکواندو

لباس استاندارد در تکواندو شامل سه قسمت است: کاپشن سفید ، شلوار سفید و کمربند. این لباس اغلب با نام کره ای dobok ، نامیده می شود. لباس های تکواندو با پنبه سنگین ساخته می شوند . و وقتی کت بر روی پوشنده بسته می شود . ژاکت گردن پهن تری از آن باقی می ماند. شلوارها معمولاً از یک کمر الاستیک استفاده می کنند تا راحت تر بتوانید از آن استفاده کنید. کمربند را می توان به عنوان مرکز توجه در نظر گرفت . زیرا رنگهای پر جنب و جوش (یا مشکی) در مقابل لباس سفید خودنمایی می کند . و به نشان دادن رتبه فعلی آن فرد کمک می کند.

لباس تکواندو
لباس تکواندو

کیسه ها و پدها

با توجه به ضربات قدرتمندی که بسیاری از حرکات مختلف تکواندو را تشکیل می دهد . می توانید انتظار داشته باشید که مجموعه ای از کیسه های مشت مختلف را در دوجنگ پیدا کنید. بسیاری از کیسه های شما بزرگ هستند . که اندازه آنها شبیه به حریف احتمالی است. اینها برای تمرین دقت ضربات و مشت های شما بسیار عالی هستند – مطمئن شوید که ضربات شما با مقدار مناسب نیرو به قسمت مورد نظر هدف ضربه می زند.

اطلاعات بیشتر:  ایده های لباس مهمانی

یکی دیگر از انواع رایج کیسه های مشت ، نوارهای بازو هستند. اینها پدهای بزرگی هستند .که روی بازوها بسته می شوند. ایده مشابه است ، با تمرکز بر دقت در یک سناریوی واقع بینانه که در آن حریف شما احتمالاً در حال حرکت است. با استفاده از لنت ها انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد . زیرا تکنیک ها و سناریوهای مختلف را می توان به سادگی با حرکت دادن لنت ها به روش های مختلف مانند تغییر فاصله بین حریف و مهاجم یا مسدود کردن قسمت های مختلف بدن اما ترک قسمت های دیگر اعمال کرد. برای حمله باز است .

حصیر

هیچ کس نمی خواهد بلغزد و روی زمین سختی بیفتد. این یک تشک آموزشی را ضروری می کند. آنها همچنین ثبات را ارائه می دهند . بنابراین احتمال سقوط کمتر است. برای این منظور تشکی به ضخامت حداقل یک اینچ خریداری کنید.

هر تمرین کننده تکواندو ، چه مبتدی و چه متخصص ، به تجهیزات مناسب نیاز دارد . تا از تمرینات و رقابت خود حداکثر استفاده را ببرد. البته برنامه ها و رویدادهای مختلف نیازهای متفاوتی دارند . بنابراین آنچه را که نیاز دارید زودتر بررسی کنید. داشتن لوازم و تجهیزات مناسب می تواند تکواندو را هم هیجان انگیز و هم ایمن کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید