بهترین طراحان مد جهان

Rate this post

مد ، اصلی ترین کار اقتصاد است و طراحان آن هنرمندان ذوزنقه این صنعت هستند. بهترین طراحان مد بر روی مدل های زیبا یا آماده برای پوشیدن تمرکز کرده باشند. روندها را پیش بینی می کنند . ریسک بزرگی را در نظر می گیرند و برچسب می زنند.

باقی ماندن در صدر صنعت مد همیشه یک چالش دلهره آور بوده است . که دستاوردهای تاثیرگذارترین طراحان را بیش از پیش چشمگیر می کند. و در صورت بروز اختلاف نظر در دادگاه ، هیاهوی رسانه ای بعدی فقط به آنها در ساختن نام تجاری خود کمک می کند. برای تایید دستاوردهای عوامل تغییر مد ، چند نفر از تاثیرگذارترین طراحان مد در تمام دوران را انتخاب کرده است. ما برای تعیین لیست خود از منابع و رسانه های صنعت مد استفاده کردیم.

معرفی بهترین طراحان مد

بهترین طراحان مد الکساندر مک کوئین

مک کوئین قبل از مرگ نابهنگام خود در سال 2010 کمی تحریک کننده بود. پس از خیاطی لباس های میخائیل گورباچف ​​و شاهزاده چارلز در خیاط لندن Anderson & Sheppard ، مک کوئین در دهه 1990 به تنهایی بیرون رفت. از جمله خلاقیت های او می توان به شلوارهای “ناجور” اشاره کرد . شلوارهایی که به قدری کوتاه بریده شده بودند که شکاف پشت را نمایان می کردند. او همچنین به خاطر راه های جنجالی خود که مدل هایی از خون پاشیده و بی رحمانه را به تصویر می کشید ، مشهور بود.

بهترین طراحان مد بتسی جانسون

بتسی جانسون
بتسی جانسون

بتسی جانسون در دوران کودکی به هنر علاقه داشت و ترجیح می داد به طراحی و رقص بپردازد. عشق او به طراحی لباسهای پر زرق و برق و پیچیده ای که در هنگام رقصیدن می پوشید . پیشگام حرفه او به عنوان طراح مد بود. جانسون به دلیل زیبایی عجیب و غریب خود شناخته می شود و در اواخر دهه 70 به عنوان پیشگام مد خیابانی شهر نیویورک لقب گرفته است. جانسون همچنین به دلیل انجام چرخ دستی در پایان هر هفته مد نیویورک مشهور است .

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه پلی آمید

بهترین طراحان مد کالوین کلاین

این طراح آمریکایی به دلیل تبلیغات جنجالی برند خود و همچنین خط تولید پوشاک شهرت داشت. لباس های کلاین ساده ، راحت و نسبتاً گران بود و مصرف کنندگان آمریکایی به مجموعه های او پاسخ مثبت دادند. آگهی هایی که نشان می داد بروک شیلدز نوجوان شلوار جین کالوین کلاین (“هیچ چیزی بین من و کالوین من نمی آید”) در برخی از محافل به عنوان بی اعتنایی به دختران جوان مورد تمسخر قرار گرفت.

بهترین طراحان مد کارولینا هررا

کارولینا هررا شاید به عنوان یک زن با ظرافت بهترین شکل ممکن را داشته باشد. او اغلب دیده می شد که دامن تافی با پیراهن دکمه ای سفید پوشیده بود ، ظاهری که الگویی برای لباس شب برای زنان در سراسر جهان شده است. هررا اولین بازی خود را در لیست بهترین لباس بین المللی در سال 1972 انجام داد و تا سال 1980 به عنوان بهترین تالار مشاهیر پوشیده شد. کار هررا توسط افراد مشهور و حتی رئیس جمهورهای سابق انجام شده است.

کریستین دیور

کریستین دیور
کریستین دیور

طراحان کمی مانند صنعت دیور پس از جنگ جهانی دوم بر صنعت مد تسلط داشتند. خلاقیت های دیور خط نیم خطی روی لباس ، شانه های کوچک و دامن های پرتر را نشان می داد ، در تضاد با شانه های پر شده و دامن های کوتاه تر از سال های گذشته. دیور با بازگرداندن پارچه فروشان فرانسوی به جایگاه والایی که قبل از جنگ داشتند ، شناخته می شود.

کریستین لاکروا

کریستین لاکروا به خاطر مجموعه های رنگارنگ و نمایشی اش مشهور است. او با اولین خانه مد خود در سال 1987 توجه بسیاری را به خود جلب کرد و لباس هایی با ترکیب منحصر به فرد رنگ ها و الگوها به نمایش گذاشت. ویراستار افسانه ای مجله “Vogue” آنا وینتور یک کت Christian Lacroix Haute Couture را انتخاب کرد تا از اولین جلد آمریکایی “Vogue” در سال 1988 الگو گرفته شود. این ظاهر قوانین مد روز را به چالش کشید و رهبری جنبش جوان تر و پر جنب و جوش در مد را بر عهده داشت.

اطلاعات بیشتر:  کفش کشتی باید چه وِیژگی هایی را داشته باشد تا ما اسیب نبینیم؟

کوکو شنل

کوکو شانل به مدت شش دهه بر زیبایی مد و فاخر تسلط داشت. مجموعه های Chanel لباس های معمولی بودند که دارای ظرافت خاصی بودند. در سال 1954 او کت ژاکت بدون یقه و شلوارهای نازک را معرفی کرد. شانل به خاطر کیف های دوخته ، “لباس سیاه کوچک” و عطر او – Chanel No. 5 – احتمالاً مشهورترین عطر تمام دوران مشهور بود.

دایان فون فارستنبرگ

بهترین طراحان مد دایان فون فارستنبرگ
بهترین طراحان مد دایان فون فارستنبرگ

فون فارستنبرگ نام خود را با طراحی لباس روکش برای زن شاغل ساخت. او از جولی نیکسون آیزنهاور الهام گرفت ، وقتی او را در تلویزیون دید که روی آن دامن پوشیده بود. فارستنبرگ این ظاهر را در سال 1972 یکپارچه کرد و طراحی او طوفان جهان را برانگیخت. سه سال بعد ، او هفته ای 15000 لباس حلقه ای می ساخت و این طرح امروزه همچنان محبوب است .

دومنیکو دولچه

این زوج ایتالیایی با ظاهر “بیوه سیسیلی” خود که دارای توری مشکی بود در هفته مد میلان خود را به عنوان نیرویی معرفی کردند. از آنجا آنها به لباس بافتنی و لوازم جانبی گسترش یافتند. آنها همچنین هنگامی که مدونا کرست نازک دار خود را در جشنواره فیلم کن پوشید ، مورد توجه قرار گرفتند. بعدها ، دولچه و گابانا به خاطر تصور مجددشان از لباس های صمیمی برای لباس های بیرونی و استفاده از نقاشی های حیوانات و لباس های رنگارنگ شناخته شدند.

جیانی ورساچه

جیانی ورساچه طراح مد مشهور ایتالیایی 20 سال پیش در عمارت خود در ساحل میامی ، فلوریدا به قتل رسید. خواهرش ، دوناتلا ، که یک طراح مد مشهور بود ، پس از مرگ وی ، خلاقیت تولید را بر عهده گرفت. جیانی به دلیل آشنایی صنعت مد با فرهنگ خیابانی مدرن در تاریخ ثبت می شود. او طراح شخصیت های نمادین عمومی ، افراد مشهور و حتی اعضای خانواده سلطنتی بود که مهمترین آنها پرنسس دیانا بود. دوناتلا در دهه 1970 برای برادرش شروع به کار کرد و اکنون نمایش را اداره می کند. در حال حاضر ، به عنوان طراح ارشد و نایب رئیس گروه ورساچه ، ارزش دوناتلا 200 میلیون دلار است

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند کاپا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید