تفاوت هودی و سویشرت در چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

با سرد شدن هوا، زمان آن فرا رسیده است که برای گرم نگه داشتن شما به سراغ لایه های میانی بروید. گزینه های زیادی برای دنج بودن وجود دارد، مانند هودی و سویشرت. اما تفاوت هودی و سویشرت چیست؟ آیا می توانید آنها را در تمام رویدادها بپوشید؟ چگونه به آنها استایل می دهید؟ هودی نوعی گرمکن با کلاهی است که به یقه آن متصل است. هودی ها معمولا یک جیب بزرگ کانگورویی در جلو دارند. ژاکت‌ها دسته‌بندی از لباس‌های هوای سرد هستند که معمولاً از پشم و بافتنی، دستباف یا ماشینی ساخته می‌شوند.

در ظاهر، ممکن است واضح به نظر برسد که چه تفاوت هایی بین این دو لباس وجود دارد. با این حال، تفاوت های ظریف پارچه، ساخت و ساز، و حتی مفاهیم فرهنگی وجود دارد که این موارد را از هم جدا می کند. این راهنما تفاوت هودی و سویشرت را بررسی می کند.

تفاوت هودی و سویشرت
تفاوت هودی و سویشرت

نکات کلیدی تفاوت هودی و سویشرت

بارزترین تفاوت هودی و سویشرت در کاپوت است. اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، جزئیات بیشتری وجود دارد که این لباس‌ها را از یکدیگر منحصر به فرد می‌کند. برای شروع، هودی ها نوعی از سویشرت ها هستند، در حالی که سویشرت یک دسته بندی پوشاک گسترده تر است.

هودی چیست؟

هودی یک نوع خاص از سویشرت است. مشخصه بارز هود است. بدون کلاه، لباس فقط یک گرمکن است، نه یک هودی. هودی ها معمولاً یک جیب کیسه ای کانگورویی نیز در جلو دارند. هودی ها لباس های معمولی هستند. آنها لباس راحتی یا لباس ورزشی هستند. مردم آنها را به عنوان گرم کردن قبل از رویدادهای ورزشی یا به عنوان راهی برای گرم ماندن در محیط های معمولی می پوشند. آنها همچنین به عنوان بخشی از یونیفرم هوای سرد برای کارگران یدی یا سایر مشاغلی که در فضای باز کار می کنند غیر معمول نیستند.

اطلاعات بیشتر:  اهمیت رنگ ها و رنگ صورتی در صنعت مد

پیوندهای فرهنگی متعددی با هودی ها وجود دارد. این لباس اغلب با جوانان مرتبط است و می تواند مفاهیم طبقه ای داشته باشد. در حالی که مواد و ساختار هودی‌ها بسیار شبیه به سویشرت‌های دیگر است، مفاهیم فرهنگی آن را از تنظیمات رسمی‌تر دور نگه می‌دارد.

هر دو مدل هودی پیراهن کش دار و روپوش زیپ دار وجود دارد. برای هودی های جلو زیپ دار، جیب کانگورو با زیپ به دو نیم تقسیم می شود. کاپوت در هودی عموما دارای یک بند کشی است که از لبه بیرونی آن عبور می‌کند تا کاپوت را در اطراف صورت فرد پوشنده ببندد.

هودی ها لباس های رایج برای تیم ها، سازمان ها یا سوغاتی هستند. آنها معمولاً از پنبه، تری فرانسوی، یا ترکیبی از پنبه/پلی استر/الاستین به نام سوئیشرت فلیس ساخته می شوند. سمت راست پارچه صاف است که آن را برای چاپ روی صفحه یا گلدوزی آرم بهینه می کند. در این میان، سمت نادرست حالت فازی دارد که لباس را راحت و دنج می کند.

انواع هودی
انواع هودی

سویشرت چیست؟

سویشرت دسته بندی پوشاک بسیار گسترده تری است. این اصطلاح معمولاً به تاپ‌های پشمی گرم یا ترکیبی پشمی با آستین‌های بلند اشاره دارد. آنها به گونه ای ساخته شده اند که گرم باشند و به راحتی روی پیراهن ها و زیر ژاکت ها قرار بگیرند. انواع مختلفی از سویشرت وجود دارد . اما بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد! سویشرت ها می‌توانند لباس‌های غیررسمی یا تکه‌های رسمی‌تر باشند. شکل، تناسب و جنس یک ژاکت نشان می دهد که آیا آن یک وسیله کمد لباس فانتزی است یا خیر. سویشرت های مضمون نیز رایج هستند.

سویشرت ها از نظر وزن، ضخامت و مدل لباس نیز متفاوت هستند. پلیورهای آستین کوتاه، سویشرت های دکمه دار و ژاکت های زیپ دار وجود دارند. گزینه های مختلفی برای یقه وجود دارد، از جمله یقه یقه اسکی، روپوش، خدمه، قایق و یقه V.

اطلاعات بیشتر:  بایدها و نبایدهای پوشیدن ژاکت جین مردانه

برخی از پلیورها دارای حالت کمر و دارت هستند، به خصوص سویشرت دست ساز یا سفارشی. در حالی که آنها لباس تنگ نیستند، تاریخچه و جایگاه آنها در جنبش آهسته مد به این معنی است که آنها اغلب برای بدن پوشنده طراحی شده اند.

به طور سنتی، سویشرت ها لباس هایی با دست بافتنی یا قلاب بافی بودند. امروزه ژاکت‌های بافتنی ماشینی و سویشرت هایی وجود دارند که اصلاً از پشم ساخته نمی‌شوند. الیاف مصنوعی که کیفیت پشم را تقلید می کنند به راحتی به صورت تجاری در دسترس هستند.

مانند هودی ها، ژاکت ها نیز ریشه در محافظت از کارگران در هوای سرد دارند. با این حال، تنوع گسترده ای از لباس ها در این دسته افزایش یافته و شامل قطعات رسمی تری می شود. از زمان ظهور لباس های تجاری و ماشینی، ژاکت های دست ساز مفهومی گران تر و مجلل به خود گرفته اند.

تفاوت های بین هودی و ژاکت چیست؟

تفاوت اصلی بین هودی و ژاکت در کاپوت است. یک سویشرت بدون کاپوت هودی نیست. ژاکت های کلاه دار وجود دارند، اما نادر هستند. به غیر از کاپوت، انتخاب پارچه به خوبی نشان می دهد که یک لباس هودی است یا ژاکت. پارچه‌های پنبه‌ای و پشمی بهترین انتخاب‌ها برای هودی‌ها هستند، در حالی که ترکیب‌های پشمی و پشمی مواد معمولی پلیور هستند.

همچنین شایان ذکر است که هودی بخشی از دسته بزرگ‌تر سویشرت‌ها است، در حالی که ژاکت‌ها دسته‌بندی مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال، ژاکت کش باف پشمی نوعی ژاکت است، در حالی که هودی نوعی ژاکت است. این تفاوت به همین دلیل است که انواع ژاکت ها بسیار بیشتر از انواع هودی ها است.

این لباس ها نیز کاربردهای متفاوتی دارند. هودی ها لباس غیر رسمی تری نسبت به ژاکت ها هستند. هودی ها در دهه 1930 به عنوان راهی برای گرم نگه داشتن کارگران در فضای باز در طول زمستان ایجاد شدند. آنها هدفی مشابه با لباس هایی مانند روپوش یا کت و شلوار کارگران داشتند. ژاکت برای اولین بار در قرن 15 وارد صنعت پوشاک شد. آنها همچنین در اصل برای گرم نگه داشتن کارگران ساخته شده بودند، اگرچه آنها به طور خاص برای ماهیگیران و ملوانان بودند. با گذشت زمان، ژاکت ها و هودی ها از هم جدا شدند، به طوری که هودی ها ارتباط نزدیک تری با لباس های سالن داشتند و ژاکت ها نقش همه کاره تری در کمد لباس داشتند.

اطلاعات بیشتر:  پارچه تافته چیست؟

آیا هودی‌ها مانند سویشرت‌ها هستند؟

هودی نوعی گرمکن است. اصطلاح سوئیشرت به گروهی از لباس‌ها اطلاق می‌شود که از پشم‌های پیراهن یا مواد مشابه ساخته می‌شوند. این پارچه یک ماده ضخیم است که بیرونی صاف و داخل آن پشمی است. این طرح نه تنها در برابر پوست احساس خوبی دارد، بلکه به به دام انداختن گرمای بدن نیز کمک می کند.

هودی ها یک سبک ساخت خاص از سویشرت هستند. مدل های دیگری از سویشرت ها وجود دارند که به عنوان هودی به حساب نمی آیند، مخصوصاً به این دلیل که کلاه ندارند. در عین حال، همه ژاکت های کلاه دار، گرمکن نیستند.

لباس های بیرونی نیز می توانند کلاه داشته باشند. وقتی لباسی هم گرمکن باشد و هم کلاه دار باشد، پس هودی است. کاپشن ها، کت های بارانی و پارکا همگی نمونه هایی از لباس های کلاه دار هستند که هودی نیستند، زیرا هدف متفاوتی را دنبال می کنند و از انواع مختلفی ساخته شده اند.

سویشرت ها نیز با پلیورها متفاوت هستند. گاهی اوقات ژاکت به عنوان یک اصطلاح جامع برای یک لایه میانی گرم استفاده می شود . اما سویشرت ها به طور خاص لباس هایی هستند که از پشم های ژاکت ساخته شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید