چرا هنگام تولید لباس، پارچه اهمیت دارد؟

Rate this post

مهمترین جزء یک لباس، پارچه است. مهم نیست که درزهای لباس چقدر خوب دوخته شده باشد . اگر لباس از پارچه اشتباه درست شده باشد، عدالت را در طرح رعایت نمی کند و مانند یک فاجعه به نظر می رسد. این را تصور کنید: شما یک ایده عالی دارید، طرح را می سازید و آن را به یک الگوی خیاطی تبدیل می کنید. مرحله بعدی درست کردن آن است، اما برای این کار به پارچه نیاز دارید. نکات ما را برای آسان کردن خرید پارچه مناسب بخوانید:

خرید پارچه مناسب برای لباس شما

خرید پارچه مناسب
خرید پارچه مناسب

برای خرید پارچه مناسب هیجان زده باشید! خود را از نظر ذهنی آماده کنید . و با تصویری از طرح خود در ذهن (یا دست) وارد فروشگاه شوید . با آگاهی از رنگ‌هایی که می‌خواهید و یک ایده واقعاً خاص از اینکه می‌خواهید لباس نهایی چگونه به نظر برسد. می‌توان به راحتی تحت تأثیر تعداد و انواع پارچه‌های موجود در نمایشگاه قرار گرفت . اما اگر اکتشاف پارچه خود را با در نظر گرفتن این عوامل شروع کنید . زمان صرف شده برای انتخاب پارچه‌تان را ساده‌تر می‌کند:

وزن پارچه را در نظر بگیرید

وزن پارچه بر حسب GSM (گرم بر متر مربع) اندازه گیری می شود. و میزان سنگین یا سبک بودن پارچه را مشخص می کند. نگران نباشید، لازم نیست وزن پارچه را در فروشگاه اندازه گیری کنید. اندازه‌گیری وزن پارچه روشی برای اندازه‌گیری ضخامت مواد و تمایز بین پارچه‌های سبک، متوسط ​​یا سنگین است. در اینجا برخی از پارچه‌ها تعریف شده‌اند . (این دسته‌ها ممکن است بسته به نحوه برخورد با پارچه تغییر کنند؛ رنگرزی و چاپ می‌تواند بر وزن پارچه تأثیر بگذارد).

پارچه را بررسی کنید

پرده نحوه جریان پارچه را تعیین می کند. به عبارت دیگر، پارچه‌های سفت دارای پرده‌ی کمتری هستند و پارچه‌های سیال دارای پرده بیشتری هستند. آسان! اما مراقب این اصطلاح باشید. پرده اغلب با وزن اشتباه گرفته می شود . اما این دو عامل متفاوتی هستند که بر ظاهر لباس تأثیر می گذارند. پارچه‌ای با روکش بیشتر باعث می‌شود که دامن از بدن شما دور شود، بر خلاف پارچه‌ای با روکش نرم که باعث می‌شود آن را به بدن شما نزدیک کند. به عنوان مثال، اگر دامن روان می‌خواهید، باید یک پارچه نازک و خوش‌پوش انتخاب کنید، اما اگر دامن ساختار یافته‌تری می‌خواهید، پارچه‌ای سفت و ضخیم انتخاب کنید.

اطلاعات بیشتر:  تمام ویژگی های که یک شلوار مجلسی باید داشته باشد

در خرید پارچه مناسب کشش پارچه را تست کنید

کشش میزان کشش پارچه شماست. پارچه ها خاصیت ارتجاعی متفاوتی دارند . (توانایی الیاف نساجی برای “بازگشت” در هنگام کشیده شدن). وقتی پارچه ای با کشش انتخاب می کنید، باید مطمئن باشید که برای الگوی شما کار می کند، زیرا می تواند نحوه تناسب محصول نهایی با بدن را تغییر دهد. برای اندازه‌گیری کشش پارچه، ۵ اینچ پارچه را روی یک خط‌کش بکشید، یک سر آن را روی علامت صفر نگه دارید و سر دیگر را تا زمانی که احساس مقاومت کنید، بکشید و سپس آن عدد را بر طول اصلی پارچه تقسیم کنید. به عنوان مثال: اگر پارچه شما تا 7.5 اینچ کشیده شود، 2.5 اینچ از طول اصلی گذشته است. این کشش 50 درصد است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید