اهمیت رنگ ها و رنگ صورتی در صنعت مد

Rate this post
اهمیت رنگ ها و رنگ صورتی
اهمیت رنگ ها و رنگ صورتی

مد هنر قدرتمندی است که افراد را قادر می سازد شخصیت خود را بروز دهند. طراحان مد در هنگام طراحی لباس و شلوار جین مردانه، باید به مواردی مانند پارچه، طراحی لباس، سیلوئت و تزیینات توجه کنند. در میان تمام این ویژگی ها، غالب ترین رنگ لباس است. به عبارت ساده، مهم نیست که طراحی یک لباس چقدر زیبا باشد، رنگ به تنهایی می تواند زیبایی آن را برجسته یا از بین ببرد. می توان گفت رنگ اولین چیزی است که افراد در لباس ما مشاهده می کنند . و تاثیر آنی است و همچنین تاثیر ماندگاری بر جای می گذارد. به این معنی که اگر فردی عاشق پوشیدن رنگ صورتی

به طور مکرر باشد، درک شخصیت او آسان است. این مفهوم حتی در روانشناسی نیز رایج است. تست رنگ که توسط روان درمانگر سوئیسی مکس لوشر ابداع شد . یک تست مشهور است که برای شناسایی ویژگی های شخصیتی مهم در افراد استفاده می شود.

در واقع، “رنگ زبان مادری ناخودآگاه است” – همانطور که کارل یونگ، روانکاو و همکار زیگموند فروید، زمانی معروف گفت. رنگ‌ها تأثیر زیادی بر ذهن، احساسات، ایده‌های ما، نحوه درک ما از چیزها و در نتیجه، نحوه واکنش ما به جهان و همچنین نوع تأثیری که می‌گذاریم دارند. این دریچه ای برای وضعیت روحی، روحی و جسمی شماست. از این رو، منطقی است که ما معنای رنگ های مختلف را در مد درک کنیم . بنابراین همیشه می توانیم بسته به حال و هوای خود و مناسبت خود، رنگ های مناسب بپوشیم.

رنگ های شاد

زرد: زرد روشن رنگ نور خورشید است. این نشان دهنده نشاط، شادابی، خوش بینی، روشنگری و انرژی است. مغز و سیستم عصبی را تحریک می کند، به ما کمک می کند تا فعال تر باشیم و مکالمه را تشویق می کند.

نارنجی: ترکیبی از زرد و قرمز، نارنجی رنگ شادی، گرما، لذت، آزادی و همچنین خلاقیت و موفقیت است. این یک رنگ پر زرق و برق است که اثرات جسمی مثبت زیادی مانند تحریک اشتهای ما، افزایش اعتماد به نفس و ارتقای احساس سلامت کلی دارد.

اطلاعات بیشتر:  انواع مختلف کفش چرمی و جنس چرم چیست؟ و ویژگی انها چیست؟

آبی: رنگ کاهش دهنده استرس رنگ آبی حس آرامش و خنکی را منتقل می کند. برای ذهن و بدن ما بسیار مثبت است و به بدن ما سیگنال می دهد که مواد شیمیایی تولید کند که اثر آرام بخشی دارند. از این رو، به بهبود شرایط استرس زا کمک می کند. وقتی می خواهید فردی وفادار و با اعتماد به نفس باشید، همیشه رنگ آبی را انتخاب کنید. به همین دلیل است که اکثر یونیفرم ها و آرم ها با استفاده از سایه های آبی ایجاد می شوند. سبز آبی نیز رنگ های بسیار آرام بخش با توانایی های مبارزه با استرس است.

رنگ ها قدرتمند

به نظر می رسند وقتی رنگ تیره می پوشیم، به طور خودکار احساس قدرت بیشتری می کنیم. بنابراین رنگ‌هایی مانند سبز تیره، سرمه‌ای، قهوه‌ای شکلاتی، زغالی و مشکی ما را قادر می‌سازد تا تأثیرگذارتر و متقاعدکننده‌تر باشیم. مشکی یک رنگ کلاسیک است که می تواند زمانی انتخاب شود که کسی بخواهد مرموز و زرق و برق دار به نظر برسد!

با رنگ صورتی و قرمز تاثیر اولیه خوبی داشته باشید

رنگ صورتی
رنگ صورتی

صورتی ظریف، شیرین، جذاب و بازیگوش است. صورتی باعث می‌شود که فرد صمیمی و دوستانه به نظر برسد و نمایانگر هماهنگی، صلح و محبت است. بنابراین هنگامی که با افراد جدیدی ملاقات می کنید، لباس صورتی خود را بپوشید تا تاثیر اولیه مثبتی داشته باشید.

قرمز: رنگ شور قرمز رنگی تند است که با احساسات قوی مانند عشق، میل، اشتیاق، احساسات و خشم همراه است. می تواند تنفس و ضربان قلب ما را تقویت کند و علاقه و توجه را به خود جلب کند. وقتی قرمز با مشکی ترکیب می شود، زنده تر به نظر می رسد و اگر با سفید ترکیب شود، رمانتیک تر به نظر می رسد.

حالا که می‌دانید رنگ‌ها چه نقش مهمی در بیان خود دارند، لباس‌های دست‌ساز و ارگانیک اسپورت پوش را آزمایش کنید . آن‌ها سرزنده و منحصربه‌فرد هستند و قطعاً احساسات مثبت شما را به اطرافیانتان منتقل می‌کنند! شما می توانید از لباس های به رنگ صورتی خودتان را جذاب تر نشان دهید.

اطلاعات بیشتر:  نحوه تشخیص شلوار جین تقلبی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید