روانشناسی رنگ سبز

5/5 - (1 امتیاز)
روانشناسی رنگ سبز
روانشناسی رنگ سبز

وقتی صحبت از لباس های مجلسی می شود، رنگهایی که می پوشید می تواند شخصیت و حتی خواسته های شما را منعکس کند. تأثیرات این رنگها در نگاه اول مشهود نیست مگر برای کسانی که فعالانه به دنبال آنها هستند. در عوض، رنگ‌هایی که می‌پوشیم، پیام‌های ظریفی را به اطرافیانمان ارسال می‌کنند. این اتفاق دلیل این است که همه باید نسبت به هر رنگی که می پوشند آگاه باشند، زیرا همه آنها معنی دارند.

نماد سبز در مد

رنگ سبز به عنوان نماد طبیعت در تمام سال ها برتر است. سبز ، رنگی است که نشان دهنده صلح، رشد و تعادل است – همچنین در لباس و مد. با این حال، تغییر سایه، رنگ یا اشباع آن می تواند معنای لباس سبز را تغییر دهد. وقتی سبزه های تیره تری می پوشید به نظر می رسید و احساس آرامش و راحتی می کنید. از سوی دیگر، پوشیدن سبزه های روشن تر و روشن تر باعث می شود که شما پرانرژی و سرزنده به نظر برسید.

سبز برای چشم آرامش بخش است و هرگز برای حواس بلند نیست، اما این بدان معنا نیست که رنگی است که باید دست کم بگیرید. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است . که معنای این رنگ دوستدار طبیعت بسته به زمینه می تواند به شدت تغییر کند. همچنین، طبق گفته Bourncreative، سبز بیش از حد می تواند باعث احساس کلی تنبلی، آرامش، سستی و حتی افسردگی شود. در حالی که مقدار بسیار کم آن می تواند باعث بی تفاوتی یا ترس از طرد شدن شود.

در چرخه رنگ، سبز دقیقاً مخالف قرمز است . و این ناشناس بودن حتی به آنچه این دو رنگ نشان می دهند نیز گسترش می یابد. در جایی که قرمز نشان دهنده اشتیاق، انرژی، تمایلات جنسی و خطرات است، سبز نشان دهنده آرامش، رزرو و هماهنگی است. این رنگ تقابل متعادل با قرمز پر انرژی است.

اطلاعات بیشتر:  بهترین رنگ لباس برای رنگ پوست شما چیست؟

وقتی رنگ سبز خالص می پوشید به چه معناست

رنگ سبز خالص
رنگ سبز خالص

سبز کاملاً اشباع که معمولاً به عنوان سبز چمنی شناخته می شود، به عنوان رنگ پول در نظر گرفته می شود. پوشیدن سبز خالص نشان می‌دهد که علاوه بر اینکه ظاهری سالم و طبیعی به شما می‌دهد به خودتان اعتماد دارید. این نوع سبز به وفور یافت می‌شود، زیرا می‌توانید آن را در مزارع، جنگل‌ها و اصولاً در همه جای طبیعت پیدا کنید. وقتی آن را می پوشید، به ناخودآگاه خود اعتماد به نفس بیشتری می دهید و در عین حال هاله ای دوستدار محیط زیست را به نمایش می گذارید.

بنابراین، ممکن است تعجب آور نباشد که اگر فردی هستید که بیشتر لباس سبز را انتخاب می کنید، کسی هستید که می خواهید در جامعه دوست داشته باشید و پذیرفته شوید. همچنین، به عنوان رنگی که بیشتر در سمت ساکت و آرام است تا جنبه پرشور و پرانرژی، مطمئن شوید که همیشه به دنبال تعادل آن با رنگهای دیگر باشید.

سبز روشن و کاملاً اشباع شده به عنوان یک رنگ برجسته در لباس – به خصوص برای مردان – بهترین کار را دارد. پوشیدن لباس سبز روشن (به عنوان یک بوم نقاشی) برای زنان راحت تر از مردان است. دیدن مردی که با کت و شلوار سبز روشن راه می‌رود واقعاً معمول نیست – احتمال اینکه خانم‌هایی را با لباس‌های سبز اشباع‌شده ببینید بسیار زیاد است.

جلوه‌های نسخه‌های روشن رنگ سبز

رنگ سبز روشن
رنگ سبز روشن

انواع روشن سبز شامل سبز کم رنگ و سبز روشن است. از بین این دو، سبز روشن رنگی است که دارای اثرات مثبت و نمادین است. دیگری، سبز کم رنگ، بیشتر به صورت منفی تلقی می شود.

افراد جوان تر سبز را دوست دارند زیرا نشان دهنده جوانی، بازیگوشی و ساده لوحی است. این نسخه های سبز مملو از انرژی و انرژی مثبت هستند. رنگ‌های سبز رنگ‌هایی هستند که به هر ذهنی که درگیر منفی‌گرایی است، شفافیت می‌بخشد. سبز کم رنگ رنگی است که روی گیاهانی که در حال رشد جدید هستند پیدا می کنید. به همین دلیل نشان دهنده بی تجربگی، ناپختگی و همچنین جوانی است. با این حال، این نوع سبز به طور کامل در سمت اشتباه نیست. به عنوان رنگی از شروع های جدید و شروع های تازه دیده می شود.

اطلاعات بیشتر:  7 عارضه پوشیدن لباس های تنگ

نسخه های تاریک سبز

سبز تاریک
سبز تاریک

انواع سبز تیره شامل سبز جنگلی، سبز یشمی، سبز زمردی و بله سبز تیره است. این جنبه های ” تعادل و طبیعت” همه مثبت نیستند. بگذارید به شما بگوییم منظورمان چیست. سبز جنگلی، تیره ترین سایه سبز در این لیست، رنگ معاصر برای صلح است. سبز جنگلی نماد قدرت غلبه بر مخالفت ها و چالش ها است. همچنین نشان دهنده همدلی و توجه به احساسات اطرافیان شماست. با این حال، سبز جنگلی همچنین می تواند نشان دهنده فریب و خیانت باشد. با این حال، این بیشتر به رنگ “زیتونی” نسبت داده می شود، که همچنین یک نسخه سایه دار از سبز است، اگرچه با کمی زرد مخلوط شده است، و در واقع آن را به رنگ زرد مایل به سبز تیره تبدیل می کند.

سبز یشمی یک تنوع کاملاً شاداب از سبز تیره است. این سایه رنگ اعتماد، دیپلماسی، سخاوت معنوی و رازداری است. همچنین رنگی است که هاله روشنگری، خرد و دانش را تقویت می کند. سبز زمردی، نماد رفاه در جنبه های مادی و عاطفی، نیز رنگی است که نشان دهنده الهام و ثروت است. این نسخه کمی سایه‌دار از سبز، هوای مثبت و انگیزه را ایجاد می‌کند. سبز تیره نسخه سبز با بیشترین منفی بودن است.

آیا تا به حال در مورد ضرب المثل “سبز از حسادت” شنیده اید؟ این سمت سبز است که نشان دهنده حسادت و کینه است. علاوه بر این، نشان دهنده طمع، جاه طلبی بیش از حد و تمایلات خودخواهانه است.

معانی سبزه های رنگ شده و غیر اشباع

سبز رنگ شده
سبز رنگ شده

هنگام در نظر گرفتن تأثیراتی که رنگ‌های مختلف و نسخه‌های غیراشباع سبز بر دیگران می‌گذارند، خوب است مواردی را در نظر بگیرید. یک قانون کلی در مورد رنگها این است که هر چه تیره تر می شود، بیشتر به معنای قدرت است. مردم نسخه های اشباع نشده سبز را جوان، بازیگوش و گاهی اوقات تکانشی می دانند. جدا از این، آن رنگهای سبز به طور کلی سالم و دوستدار محیط زیست در نظر گرفته می شوند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی بهترین پارچه ها برای تهیه لباس

سبزهای پررنگ یا غیراشباع به عنوان رنگهای مستقل، با اعتماد به نفس و از نظر اجتماعی فعال تلقی می شوند. این نسخه ها همچنین با ویژگی های شخصیتی منفی مانند حسادت، خودخواهی، طمع و مالکیت همراه است. وقتی لباس‌های سبز می‌پوشید، پیامی که به دیگران می‌دهید این است که شما فردی دوست‌داشتنی هستید که با دیگران کنار می‌آیید. همچنین به ایجاد هاله ای از مثبت اندیشی و بلوغ عاطفی کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید