در ورزش بولینگ به چه تجهیزات نیاز داریم؟

5/5 - (1 امتیاز)
ورزش بولینگ
ورزش بولینگ

ورزش بولینگ یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است. در ورزش بولینگ ، بازیکنان سعی می کنند با چرخاندن توپ در سطح صاف بیشترین امتیاز را به دست آورند تا اشیایی به نام پین را زمین بزنند. انواع مختلفی از بازی های بولینگ وجود دارد ، اما بازی رسمی و محبوب ترین بازی بولینگ ده بولینگ است.

انواع مختلفی از بولینگ وجود دارد اما محبوب ترین (و همچنین رسمی) بولینگ ده پین ​​است. در این نوع ، ده پین ​​در انتهای یک خط 60 فوت نصب می شود. آنها توسط یک توپ که معمولاً از پلی استر یا پلی اورتان ساخته شده است ، زمین خورد. معمولاً دو بازیکن در سه ست با یکدیگر رقابت می کنند که هر ست ده دور دارد.

در ورزش بولینگ ده پین ​​، بازیکنان از توپ بولینگ 16 پوندی با قطر 8.5 اینچ استفاده می کنند تا ده سنجاق را در انتهای یک خط بولینگ به طول 60 فوت بکوبند. معمولاً دو بازیکن در سه ست با 10 دور در هر ست با یکدیگر رقابت می کنند. مانند دیگر ورزشهای تفریحی محبوب مانند گلف یا تنیس ، بولینگ نیز به چندین وسیله نیاز دارد تا بتوانید آن را به درستی انجام دهید. تجهیزات معمولاً ارزان هستند و باید برای بازیکنان معمولی یا معمولی مقرون به صرفه باشند ، اما افراد جدی و سخت گیر معمولاً مبلغ زیادی را صرف بهترین و جدیدترین آنها می کنند. برای بازیکنان معمولی ، همه تجهیزات را می توان در مرکز بولینگ اجاره کرد.

چرا باید کفش بولینگ بپوشید؟

کفش بولینگ
کفش بولینگ

هر سالن بولینگ اصرار دارد که برای بازی یک جفت کفش مخصوص بولینگ بپوشید. این عمدتا به دو دلیل است: ایمنی و عملکرد. سطح اکثر سالن های بولینگ مسطح ، نسبتاً نرم و عاری از زباله است. به دلیل روغن کاری در خطوط ، کفش های معمولی ممکن است به زمین بچسبند و باعث صدمات شوند زیرا حرکت سریع شما را متوقف می کند. این نوع تصادف باعث پیچ خوردگی مچ پا ، مچ دست و کمر و مجموعه ای از آسیب های دیگر می شود.

اطلاعات بیشتر:  روانشاسی رنگ ابی در لباس به چه معناست؟

کفش های بولینگ نیز دارای کفی مخصوص هستند . یکی برای کشویی و دیگری برای ترمزگیری. کفش کشویی دارای یک زیره است که به کماندار اجازه می دهد . تا در حین تحویل به راحتی سر خورد. کفش بولینگ ترمز دارای زیره ای است که کشش را ایجاد می کند . و معمولاً از مواد اصطکاکی بالاتر مانند لاستیک ساخته شده است. افرادی که غالباً کاسه می کنند ممکن است برای راحتی و بهداشت کفش های بولینگ سفارشی خود را داشته باشند ، اما اجاره یک کفش در پیشخوان با قیمتی در حدود 1 تا 2 دلار کاملاً طبیعی است.

توپ ورزش بولینگ

مانند کفش ، یک توپ بولینگ مناسب برای انجام بازی مورد نیاز است. اکثر کوچه های بولینگ توپ هایی را برای استفاده مشتریان در مرکز ارائه می دهند که اغلب به آنها “توپ خانه” می گویند. در سطح حرفه ای ، خواص کلیدی توپ های بولینگ شامل اصطکاک سطحی ، تخلخل و توزیع جرم است که بر حرکت توپ در هنگام چرخش تأثیر می گذارد. با این حال ، اکثر کولرهای معمولی با یک توپ راحت کار می کنند و با اندازه انگشت آنها راحت است.

سایر تجهیزات ورزش بولینگ

جدا از کفش ها و توپ های استاندارد ، توپچی ها در طول سال ها از تجهیزات مختلفی برای محافظت از خود و بهبود بازی خود استفاده کرده اند. که این تجهیزات شامل:

محافظ مچ دست: دستگاه پشتیبانی مچ از کج شدن یا افتادن پشت دست بولینگ قبل از تحویل توپ بولینگ جلوگیری می کند. در اصل ، هدف دستگاه محدود کردن حرکت کج مچ دست و دستیابی به پرتاب های ثابت تر است.

نوارهای انگشتی: اصطکاکی که هنگام آزاد شدن انگشتان توپ ایجاد می شود . گاهی اوقات باعث صدمه یا زخم می شود. به همین دلیل است که برخی از بولرها برای محافظت از آنها انگشتان خود را با نوار چسب می پوشانند. برخی از بولرها همچنین ادعا می کنند که نوار به آنها این امکان را می دهد که در حالی که توپ را در دست دارند ، بهتر به آن ضربه بزنند.

اطلاعات بیشتر:  کفش پیاده روی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ تا به بدنمان اسیب نرساند

پودر: از آنجایی که دست شما نقش مهمی در نگه داشتن ، چرخاندن و رها کردن توپ دارد . برخی از بازیکنان از پودر برای کاهش رطوبت در دستان خود و بهبود چسبندگی سطح استفاده کرده اند. اکثر پودرها قابل قبول هستند ، اما بیشترین استفاده آنها پودر بچه یا تالک است. مچ پا ، مچ دست ،

آرنج خم: طبیعت تکراری بازی می تواند آسیب جدی به مفاصل شما وارد کند. به همین دلیل است که برخی از بازیکنان از ضربه گیر ملایم برای کاهش درد و احتمال آسیب دیدن استفاده می کنند.

پارچه/حوله

بسیاری از بازیکنان بعد از هر پرتاب توپ خود را پاک می کنند. در حالی که بخشی از دلایل آن روانشناختی است ، به ویژه در ایجاد یک روال عادی ، مزایای جزئی نیز برای این عمل وجود دارد. پاک کردن توپ می تواند روغن انباشته شده را که در مسیر آنها جمع شده است حذف کند. وقتی یک توپ بولینگ از خط پایین می رود ، این اتفاق می افتد که در حین حرکت به سمت پین ها مقداری روغن را جذب می کند. روغن انباشته می تواند اصطکاک بین توپ بولینگ و خط را به تأخیر بیندازد و باعث می شود توپ به جای اینکه بچرخد به جلو سر بخورد.

البته تجهیزات دیگری نیز وجود دارد که توسط بولرها استفاده می شود ، اما مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هنگام پرتاب توپ مراقب ایمنی خود باشید. به غیر از توپ و کفش ، سایر تجهیزات اضافی هستند که ممکن است به بازی شما کمک کند یا نکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید