تیشرت های تنگ می تواند سلامت شما را از بین ببرند

Rate this post
تیشرت های تنگ می تواند سلامت شما را از بین ببرند
تیشرت های تنگ می تواند سلامت شما را از بین ببرند

مردم تیشرت های تنگ و شلوار های لی تنگ را به دلایل مختلف ترجیح می دهند. ممکن است از دنبال کردن آخرین روندهای مد لذت ببرید، یا شاید فقط تیشرت های تنگ را به لباس های گشاد ترجیح دهید. ترجیح دادن لباس‌های تنگ در حین ورزش نیز بسیار رایج است . آنها مانعی ندارند، بنابراین حرکت را آسان‌تر می‌کنند. البته پوشیدن تیشرت های تنگ هیچ اشکالی ندارد . مهم نیست چه فرم بدنی دارید. اما در حالی که لباس‌هایی که بدن شما را در آغوش می‌گیرند می‌توانند ظاهر و احساس خوبی داشته باشند، لباس‌های خیلی تنگ می‌توانند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشند.

چقدر تنگ خیلی تنگ است؟

لباس ها می توانند بدن را در آغوش بگیرند و همچنان احساس راحتی کنند. اما زمانی که آنها شروع به ایجاد ناراحتی فیزیکی می کنند، احتمالاً به قلمرو “بیش از حد تنگ” رسیده اید. به عبارت دیگر، “بیش از حد تنگ” بسیار ذهنی است. چیزی که برای شخص دیگری تنگ است ممکن است برای شما کاملاً خوب باشد. با این حال، چند نشانه کلیدی لباس های خیلی تنگ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

علائم قرمز روی پوست شما

علائم فشار تحریک پوست

بی حسی یا سوزن سوزن شدن

مشکل در تنفس

حرکت محدود

تیشرت های تنگ می‌توانند مشکلات سلامتی خاصی ایجاد کنند؟

مشکلات رایجی که هنگام پوشیدن لباس های بیش از حد تنگ ظاهر می شود شامل سوزش و درد است. همچنین ممکن است متوجه علائمی شوید که لباس پوست شما را منقبض و منقبض می کند. اما آیا تیشرت های تنگ می تواند باعث مشکلات و مشکلات سلامتی دیگری شود؟ در برخی موارد ممکن است.

ناراحتی گوارشی

میشل راخ، متخصص تغذیه، اشاره می‌کند که لباس‌های تنگ، از جمله کراوات، می‌توانند اختلالات گوارشی مانند سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS)، بیماری کرون، و بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) را بدتر کنند.

اطلاعات بیشتر:  تاریخچه هودی

راوخ می‌گوید: «لباس‌های تنگ، وقتی «خیلی تنگ» باشند، این ظرفیت را دارند که بر معده و روده‌ها فشار بیشتری وارد کنند. این می تواند علائمی مانند رفلاکس اسید و سوزش سر دل را بدتر کند. او می‌افزاید که در درازمدت، ریفلاکس مکرر اسید می‌تواند منجر به شرایط جدی‌تری مانند ازوفاژیت شود که می‌تواند بلع را دردناک و دشوار کند. راوش هشدار می‌دهد که اگر شرایطی دارید که باعث نفخ می‌شود، مانند IBS، لباس‌های تنگ ممکن است بر گوارش شما تأثیر منفی بگذارد و علائم را بدتر کند.

عفونت های مخمری

پوشیدن شلوار تنگ، جوراب شلواری یا لباس فرم نیز می تواند منجر به عفونت قارچی در افراد مبتلا به فرج شود. تیشرت های تنگ اغلب قابلیت تنفس کمی دارند. اگر در لباس خود عرق کنید یا لباس های ورزشی مرطوب یا لباس شنا را به موقع عوض نکنید، خطر عفونت افزایش می یابد.

توجه :اگر دچار عفونت‌های قارچی مکرر می‌شوید، به‌طور خودکار لباس‌های تمرینی عرق‌کرده را سرزنش نکنید و برای درمان عفونت قارچی خانگی به داروخانه بروید. واژینوز باکتریایی (BV) و تریکومونیازیس هر دو علائم مشابهی دارند. با این حال، برخلاف عفونت‌های مخمری، اینها معمولاً نیاز به درمان با نسخه دارند و تشخیص اینکه کدام عفونت بدون مراجعه به پزشک تقریباً غیرممکن است. یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند بینش بیشتری در مورد علل عفونت های مکرر قارچی ارائه دهد و درمان های مفیدی را توصیه کند.

تیشرت های تنگ باعث گیر افتادن عصب می شوند

یک بررسی در سال 2013 نشان می‌دهد که لباس‌های تنگ می‌توانند باعث نوعی فشردگی عصب نخاعی به نام مرالژیا پارستتیکا شوند. این وضعیت می تواند باعث بی حسی، سوزن سوزن شدن و درد در سمت ران شما شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید