هر آنچه که باید درباره کفش گلف بدانید!

Rate this post
گلف
گلف

شما می توانید بدون کفش گلف ، گلف بازی کنید . اما اگر از کفش مخصوص گلف ممکن است عملکرد شما به طور قابل توجهی پایین بیاید . در این این مقاله به شما خواهیم گفت که کفش گلف چگونه باعث افزایش عملکرد می شود.

بازی گلف یک ورزش عالی است که نیاز به تمرکز زیاد دارد. اما آیا می دانستید که کفشهای گلفی که می پوشید می تواند به شدت بر عملکرد گلف شما تأثیر بگذارد؟ ممکن است عملکرد شما به طور وحشتناکی افزایش یا کاهش یابد.

مزایای کفش گلف

مانع لغزیدن شما می شود

کفش های گلف به گونه ای طراحی شده اند که هنگام ضربه زدن به توپ ، از لغزش احتمالی جلوگیری کند. این بدان معناست که یک جفت کفش مناسب و با کیفیت باید از لغریدن پاهای شما جلوگیری کند. اگر کفش شما این گونه نیست کفش شما برای بازی گلف مناسب نیست.

اجازه دهید نگاهی عمیق تر به به این موضوع کنیم .شما هنگام ضربه زدن ، فشار را به سمت پایین اعمال می کنید. این فشار جانبی و چرخشی را روی پاهای شما وارد می کند. بنابراین ، داشتن کفشی که بتواند پاهای شما را در جای خود نگه دارد و این نیروها را اداره کند ، یک مزیت دیگر است. اگر پاهای شما در حین چرخش می لغزند یا سر می خورد ، صد در صد ضربات شما بی کیفیت می شود. چرا؟ زیرا شما نمی توانید به هدف خود مسلط باشید.

استحکام کفش گلف

یکی دیگر از مزایای کفشهای گلف خوب این است دارای زیره های لاستیکی پهن هستند. که این موضوع باعث افزایش استحکام کفشهای گلف می شود. معمولاکفشهای گلف را از چرم یا استرهای ضد اب تولید می کنند که این مواد سبک اما با دوام هستند. همچنین آنها پشتیبانی قوسی پایدار و محکمی را ارائه می دهند. این موضوع مزیتی است که هر کفشی این مزیت را ندارد.

تنفس پذیری کفش گلف

تقریبا همه کفش های گلف از موادی ساخته شده اند که تنفس را افزایش می دهند. کفشهای گلف به پا اجازه تنفس پذیری راحت و جذب رطوبت را می دهند. معمولا پایه کفش های گلف شامل ذغال سنگ و پلی اورتان است. پلی اورتان مناسب تر از ذغال سنگ است. زیرا بسته به شرایط شما می تواند پاها را خنک یا گرم نگه دارد.

پشتیبانی و راحتی

این کفش ها دارای پد اضافی هستند که از قسمت پایینی پا به خوبی پشتیبانی می کند و موقعیت های مختلف ضربه را جذب می کند. حمایت از پاهای میانی بسیار مهم است ، مخصوصاً هنگام ضربه زدن به توپ. به این دلیل که بازیکن ها گلف هنگام ضربه زدن یا حمل توپ فشار زیادی به پای شان وارد می شود.علاوه بر این چرم استفاده شده در کفش های گلف باعث راحتی کفش می شوند.

کفش گلف چیست؟

کفش گلف
کفش گلف

ورزش گلف نیز مانند هر ورزش ، کفشی مخصوص به خود دارد. برخی از بازیکنان مبتدی هنگام بازی کردن کفش خاصی نمی پوشند مشکلی زیادی ندارد(البته ممکن است اسیب ببینید). ولی ، وقتی شما از کفش هایی استفاده می کنید که برای این ورزش طراحی نشده اند ، ممکن است شانس آسیب دیدگی خود را افزایش دهید. در واقع ، طبق آمار ، 25 درصد از آسیب هایی که برای ورزشکاران گلف رخ می دهد مربوط به پا یا مچ پا است. پس استفاده از یک کفش مناسب گلف اجباری است.

کفشهای گلف در چه طرح هایی موجود است؟

از کفشهای تیز تا کفش های پهن تا چکمه تا کفش ورزشی ، شما می توانید طیف وسیعی از کفشهای شیک و راحت گلف را برای خود تهیه کنید. در ادامه مقاله به انها اشاره می کنیم.

کفش های نوک کلاسیک

این کفشهای گلف با چرم و منگوله همراه با نوک بال های سیاه و سفید مشخص می شوند. اگر کفشهای گلف قدیمی را دوست دارید . از ویژگی ها دیگر این کفش ها مقاومت در برابر آب ، کشش ، تنفس و راحتی است. هنگام انتخاب کفش های نوک دار ، مهم است که یک جفت را پیدا کنید که بر اساس سلیقه شخصی شما و خواسته شما از کفش باشد. یک نکته کلیدی مهم در کفش های نوک دار این است که می تواند به شما کمک کند تا تاب خود را به هم نزدیک کنید ، زیرا آنها از سایر کفش ها پایدارتر هستند.

کفش های گلف بدون سنبل

این کفش ها به سبک های کفش کتانی باشگاه معروف شده است. آنها اغلب به شکل یک کفش سبک و راحت هستند که می توانند به زمین گلف و زندگی روزمره منتقل شوند. بسیاری از گلف بازان حرفه ای این کفش های سبک خیابانی را می پوشند . نه تنها برای راحتی بلکه به دلیل این که می توانند به درد کمر و پا کمک کنند. با این حال ، کفشهای گلف بدون سنبل دارای معایبی هستند.

آنها دارای چسبندگی و ثبات کمتری نسبت به کفش های دیگر هستند و اغلب ضد آب نیستند. در کنار این ، کف های قالب گیری شده چسبندگی کمتری را در چمن های بلندتر و مرطوب ارائه می دهند.

چکمه های گلف

چکمه های گلف که نادرترین نوع کفش گلف محسوب می شود ، بیشتر شبیه کفش های پیاده روی در کوه ها هستند. این کفش ها جایگزین کفش های ضد آب برای یک کفش معمولی است.

چکمه های گلف ، کشش و گرمای فوق العاده ای را به ویژه در ماه های زمستان به ارمغان میاورند. تنها عیب این چکمه ها سنگین بودن انها است و در حین چرخش آزادی چندانی به ما نمی دهد.


صندل گلف

با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان گلف در آب و هوای گرم گلف بازی می کنند باید کفشی مناسب با این اب هوا تهیه کنند. به همین دلیل تولیدکنندگان یک نسخه صندل از کفش گلف را ارائه کردند. این کفش با طراحی مناسب تنفسی عالی دارد و برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار مناسب است.

آنها همچنین نسبتاً ارزان هستند ، با این حال ، آنها نقاط ضعف زیادی دارند. اگر با این کفش ها میخواهید زمان طولانی راه بروید پایتان تاول میزند . آنها همچنین پشتیبانی کمتری از پای شما و مقاومت محدود در برابر آب و هوای مرطوب ارائه می دهند.

جنس کفش های گلف

امروزه این کفش ها را از چرم وآسترهای ضد آب و مواد مصنوعی تولید می کنند. در ادامه شما را با این جنس ها اشنا می کنیم پس باما باشید.

چرم

از بین تمام موادی که می توان به کفش تبدیل کرد ، چرم تا کنون محبوب ترین انتخاب برای استفاده بوده است. چرم پردازش شده و به قسمت خارجی کفش های مختلف اضافه می شود. این باعث ایجاد یک کفش ضد آب و محکم می شود.

این کفش ها بسیار تنفس پذیر نیز هستند تولید کنندگان برتر معمولاً یک یا دو سال ضمانت ضد آب ارائه می دهند. انواع مختلفی از کفش چرمی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

رایج ترین نوع آن از چرم گاو ساخته شده است ، با این حال ، شما حتی می توانید کفش هایی از چرم یاک تهیه کنید. چرم یاک فوق العاده ضد آب و بسیار محکم است. قیمت چرم و نوع تولید آن در قیمت منعکس می شود ، پس اماده پرداخت هزینه بیشتر برای جنس بهتر باشید.

استر های ضد اب

برخی از کفشهای گلف با روکش مخصوص ضد آب پوشانده شده اند. متداول ترین انتخاب مواد در مورد ضد آب بودن کفش ، Gore-Tex است. به گفته کارشناسان ، غشای Gore-Tex فوق العاده نازک است و منافذ آن 20000 بار کوچکتر از یک قطره آب است. این اجازه می دهد تا رطوبت به داخل منتقل شود اما به آب نرسد. البته ، انواع دیگری از مواد ضد آب نیز برای انتخاب وجود دارد. اکثر آنها تنفس پذیر هستند و کاملاً در برابر آب مقاوم هستند و برای بازی در زمستان مناسب هستند. همچنین از جنس چرم نیز گرم تر است ، در نتیجه ممکن است برای تابستان عالی نباشد.

مواد مصنوعی

مواد مصنوعی جایگزین ارزان تری برای چرم هستند. این کفش ها شامل یک لایه پلی استر ساخته انسان است تا یک ماده طبیعی تر برای پوشاندن کفش باشد. این پلی استر به منظور محافظت از پوسته خارجی کفش روی کفش پخش می شود. از آنجا که این روکش سبک تر و نازک تر از چرم است ، کفشی بسیار ارزان تر است.

ولی معایبی دارد. مثلا تنه چرمی آن قابل تنفس نیست و از دوام کمتری برخوردارند. این مدل کفش ها طرافداران زیادی دارد. زیرا تولید کنندگان قادر به تولید کفش های ارزان تر با مواد جایگزین هستند که راحتی بیشتری را به ارمغان می اورد.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید