11 قانون برای ایمن ماندن هنگام پیاده روی

5/5 - (1 امتیاز)
قوانین پیاده روی
قوانین پیاده روی

پیاده روی یک فعالیت سالم است، اما باید قوانین ایمنی عابر پیاده را بدانید. این امر به ویژه اگر در منطقه ای راه می روید . که در آن پیاده روها یا مسیرهایی جدا از جاده وجود ندارد، صادق است. همیشه باید قوانین ایمنی ترافیک و همچنین دستورالعمل های اضافی را رعایت کنید . که به شما کمک می کند هنگام پیاده روی در مکان های عمومی ایمن بمانید. برای ایمن ماندن در راه رفتن، این قوانین جاده را دنبال کنید.

یک : به ترافیک توجه کنید.

دو تا حد امکان در پیاده رو راه بروید

سه : پیاده روی تک فایل

چهار : به یاد داشته باشید که رانندگان ممکن است شما را نبینند .

پنچم : عقب غقب راه نروید .

ششم : دیگر عابران پیاده و دوچرخه سواران را نگاه نکنید .

هفتم : از رنگ های تیره مخصوصا در شب استفاده نکنید

هشتم : به موسیقی با صدای بلند گوش ندهید

نهم : به گوشی خود نگاه نکنید .

دهم : کفش پیاده روی بپوشید .

پیاده روی رو به ترافیک

اگر پیاده رو وجود ندارد و باید در کنار جاده راه بروید، سمتی را انتخاب کنید که با ترافیک روبرو هستید. در آمریکای شمالی، این سمت چپ جاده است. راه رفتن در مقابل ترافیک به شما بهترین فرصت را می‌دهد تا نزدیک‌ترین وسایل نقلیه را ببینید و در صورت لزوم اقدامی اجتناب کنید. این ممکن است گیج کننده باشد زیرا قانون مخالف برای دوچرخه سواران صادق است. آنها باید در همان جهتی که جریان ترافیک است حرکت کنند.

با خیال راحت عبور کنید

قبل از عبور از هر خیابانی باید به هر دو طرف نگاه کنید. در تقاطع های کنترل شده، عاقلانه است که فقط زمانی عبور کنید که چراغ عبور عابر پیاده را دارید. حتی در این صورت، رانندگان و دوچرخه سواران ممکن است چراغ سبزی برای پیچیدن داشته باشند (یا به طور قانونی به سمت راست روی قرمز بپیچند) و از شما انتظار نداشته باشند که در خط عابر پیاده باشید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه ابریشم

با رانندگانی که ممکن است در حال پیچیدن هستند تماس چشمی برقرار کنید. به آنها موج بزنید. مطمئن شوید که آنها شما را می بینند. در تعامل بین وسیله نقلیه و واکر، واکر فقط می تواند ببازد. می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که به سادگی پیاده روی کنید، اما این فقط یک خطر ایمنی نیست. همچنین می تواند منجر به گرفتن بلیط شود.

پیاده روی در جاده ها تنها فایل

پیاده روی
پیاده روی

مگر اینکه در یک پیاده رو جدا از جاده هستید یا در یک خط عریض دوچرخه/عابر پیاده هستید، باید به صورت تکی راه بروید. این امر مخصوصاً در جاده‌ای با پیچ‌های زیاد و جایی که ترافیک فقط چند ثانیه شانس دیدن شما را قبل از برخورد با شما دارد، مهم است. راه رفتن در کنار هم می تواند باعث شود حواس تان از مکالمات پرت شود به طوری که توجه کافی به ترافیک یا علائم جاده ای نداشته باشید.

از دوچرخه ها و دوندگان آگاه باشید

جاده و مسیر را با دوچرخه و دونده به اشتراک بگذارید. دوچرخه سواران باید هنگام نزدیک شدن از پشت با زنگ دوچرخه یا “گذر از چپ/راست” به شما هشدار دهند. به آنها گوش دهید و به سمت تک فایل حرکت کنید و به آنها اجازه دهید با خیال راحت عبور کنند. دوندگان نیز باید برای پاس کردن صدا کنند. برخورد دوچرخه‌سوار می‌تواند منجر به شکستگی استخوان یا آسیب سر برای هر یک شود—و شما کلاه ایمنی به سر ندارید.

قابل مشاهده باشید

هنگام پیاده روی در روز از رنگ های روشن استفاده کنید. هنگام راه رفتن در شب، لباس های رنگ روشن و لباس های بازتابنده یا جلیقه بازتابنده بپوشید تا قابل مشاهده باشد. رانندگان اغلب انتظار ندارند پیاده‌روها بعد از تاریکی هوا بیرون باشند، و شما باید به آنها فرصت دهید تا شما را ببینند، حتی در گذرگاه‌های خیابانی که دارای علائم عبور هستند.

قابل پیش بینی باشید

تمرین کنید که در حین راه رفتن در یک طرف مسیر بمانید نه اینکه به طور تصادفی از این طرف به سمت دیگر ببافید. مراقب حرکات بازوی خود باشید، در غیر این صورت ممکن است به یک واکر، دونده یا دوچرخه‌سوار در حال عبور سیاهی چشم بدهید.

اطلاعات بیشتر:  7 راه آسان برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن

صدا را پایین نگه دارید

هنگام گوش دادن به موسیقی با هدفون یا هدفون، محیط خود را غرق نکنید. صدا را در حدی نگه دارید که بتوانید زنگ دوچرخه و هشدارهای دیگر پیاده‌روها و دوندگان را بشنوید. اگر از جوانه های گوش استفاده می کنید، فقط یکی بپوشید تا بتوانید صدای اطراف خود را بشنوید. شنوایی شناس شما نیز از شما تشکر خواهد کرد.

گوشی ممنوع

حواس پرتی راه رفتن به دلیل چت کردن، ارسال پیامک یا انجام بازی هایی مانند پابچی با دستگاه تلفن همراه در حین راه رفتن به اندازه انجام این کارها در حین رانندگی خطرناک است. حواس شما پرت شده و از محیط خود آگاه نیستید. کمتر احتمال دارد خطرات ترافیکی، خطرات زمین خوردن یا عبور از دویدن و دوچرخه سواران را تشخیص دهید. جنایتکاران بالقوه شما را به عنوان یک هدف آسان می بینند.

فرار سگ

این وحشتناک و غم انگیز است که شاهد فرار سگ ها به ترافیک یا درگیری مرگبار با سگ ها، چه با بند و چه با بند، باشند. اما هنگامی که سگ خود را با یک افسار بلند راه می‌روید، این خطر نیز وجود دارد که سایر واکرها یا دوچرخه‌سواران را به زمین بیاورید. اگر از آداب راه رفتن با بند درست استفاده کنید، سگ خود و همچنین کسانی که از کنار شما عبور می کنند، ایمن تر خواهید بود.

بدانید چه زمانی باید پیاده روی را متوقف کنید

گرمازدگی، کم آبی بدن، حمله قلبی یا سکته مغزی می تواند پیاده روی در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. علائم این اورژانس های پزشکی را بیاموزید و یک تلفن همراه برای شماره گیری 911 همراه داشته باشید. حتی اگر یک واکر باتجربه و آموزش دیده باشید، ممکن است یکی از این مشکلات را تجربه کنید و لازم باشد راه رفتن خود را کوتاه کنید. دوستان پیاده‌روی خود را تشویق کنید که در صورت بروز علائم نگران کننده دست از کار بکشند.

اطلاعات بیشتر:  شش نکته مهم برای جلوگیری از تبلیغات گمراه کننده

در پیاده روی از خطر غریبه آگاه باشید

ایمنی خیابان برای بسیاری از پیاده‌روها یک نگرانی است. ۲ مسیر پیاده‌روی را انتخاب کنید که سایر پیاده‌روها، دوندگان و دوچرخه‌سواران در آن تردد کنند. هشیاری و آگاه بودن می تواند افراد خطرناک را از هدف قرار دادن شما منصرف کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید