رنگ سفید نماد چیست؟ [روانشناسی رنگ سفید]

5/5 - (1 امتیاز)
رنگ سفید نماد چیست؟
رنگ سفید نماد چیست؟

یک رنگ می تواند خلق و خوی شما را تغییر دهد و تاثیر بگذارد. می تواند احساسات شادی، آرامش، اشتیاق یا حتی قدرت را تقویت کند. از رنگ آبی تا سبز و حتی نارنجی، این احساسات طیفی خواهند داشت. در این مقاله، ما در مورد روانشناسی رنگ سفید صحبت می کنیم . از احساسات گرفته تا حتی تداعی بحث خواهیم کرد.

روانشناسی رنگ سفید

بر اساس روانشناسی رنگ، سفید می تواند نمادی از معانی و احساسات مختلف از معصومیت، پاکیزگی، آرامش و حتی پوچی باشد. در تاریخ، رنگ سفید خوب به تصویر کشیده شده است . و به طور نمادین با موقعیت ها و معانی مختلفی مرتبط است. در برخی از فرهنگ ها، سفید به معنای زندگی است در برخی دیگر رنگ مرگ است.

در مد، سفید می تواند سبک های مختلفی را به تصویر بکشد، زیرا واقعاً بی انتها است. پوشنده را تشویق می کند تا حرفه ای، براق، مدرن، ظریف و رسمی به نظر برسد، بدون اینکه زیاده روی کند. سفید اغلب در مناسبت‌های خاص، مراسم/ مراسم مذهبی یا رویدادهایی که نیاز به لباس رسمی دارند پوشیده می‌شود. همچنین می تواند رنگ دیگری را به نمایش بگذارد و بر آن تأکید یا برجسته کند. از آنجایی که سفید با هر رنگی مطابقت دارد، جهانی است و شادابی لباس را افزایش می دهد.

سفید نماد چه چیزی است؟

اصطلاح سفید از نظر رنگ به معنای “دست نخورده” یا “بدون عیب” است. با این تعریف، به مراسم عروسی به معنای بی گناهی و باکرگی عروس ترجمه شده است. این نشان دهنده یک لوح پاک، معصومیت، پاکدامنی و شروع جدید اوست.

در برخی از سناریوها، سفید در برخی فرهنگ ها می تواند نشان دهنده سردی، تنهایی و حتی مرگ باشد. از آنجایی که سفید هیچ رنگ خاصی را ترجیح نمی دهد، از رنگ لکه دار نمی شود. ما همچنین می‌توانیم آن را خسته‌کننده، ساده و واضح ببینیم. با این حال، این بستگی به این دارد که در چه موقعیتی ظاهر شود و چه کسی آن را تفسیر می کند. اگر به دنبال ظاهری عالی، دست نخورده و پیچیده هستید، سفید ایده آل است. تیرگی و برتری آن فرشته ای و مقدس جلوه می کند.

نمادهای کتاب مقدس سفید

از نظر کتاب مقدس، رنگ سفید نشان دهنده نبوت، عدالت و حکمت است. ما می توانیم این نمادگرایی را در کتاب مقدس و فرهنگ عامه پیدا کنیم. به عنوان مثال، دو اسب نبوی که مظهر راستی و درستی بودند، در سفید ظاهر شدند. وقتی به بهشت فکر می کنیم، هر چیز فرشته ای، یا چیزی که شبیه “خوبی” است، تمایل داریم سفید را با آن جفت کنیم. در مقابل، سیاه نشان دهنده شر، گناه و هر چیز نامقدس است. به لباس های هالووین یک فرشته خوب در مقابل یک فرشته بد فکر کنید. به طور معمول، فرشته خوب تماماً سفید است، در حالی که فرشته شیطان سیاه است.

همانطور که این مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی متقابل فرهنگی نشان می دهد . رنگ سفید رنگی است که “خوب” را به تصویر می کشد. با این حال، به عنوان “ضعیف” نیز درک می شود. یکی نشان دهنده زندگی و پاکی است، در حالی که دیگری نشان دهنده مرگ و گناه است. مثال عالی دیگری از سفید که نشان دهنده خوب و سیاه نشان دهنده بد است، مفهوم چینی باستان یین و یانگ است.

تنوع رنگ سفید

 سمت چپ: سفید خالص | سمت راست: پوسته تخم مرغ
سمت چپ: سفید خالص | سمت راست: پوسته تخم مرغ

از آنجایی که سفید دست نخورده است، لزوماً نمی‌توانیم چیزی در رابطه با سفید را سایه بنامیم. سفید یک رنگ نیست بنابراین، از نظر فنی هیچ “سایه ای” از سفید وجود ندارد. با این حال، تغییراتی در آن وجود دارد! به عنوان مثال، پوسته تخم مرغ، وانیل و عاج. وقتی به این تغییرات فکر می کنیم، آنها را با سفید گروه بندی می کنیم. این گونه است که ما آنها را طبقه بندی می کنیم. ما آنها را به عنوان انواع “خاموش سفید” طبقه بندی می کنیم.

سفید در لباس

اکنون که نمادها، تاریخچه و تغییرات رنگ سفید را پوشش داده ایم . زمان آن است که در مورد زمان و مکان پوشیدن آن صحبت کنیم! علاوه بر مراسم عروسی، غسل تعمید و عشای ربانی، رنگ سفید می تواند در کمد لباس روزمره شما ظاهر شود. این می تواند یک لباس قدرت باشد! از موقعیت‌های خاص گرفته تا شبیه شدن به جی لو در مراسم تحلیف جو بایدن، می‌تواند توجه شما را جلب کند و به شما این امکان را می‌دهد که پیچیده به نظر برسید.

برای زمانی که می خواهید پاک، معصوم و جوان به نظر برسید عالی است. اغلب در طول اعمال مقدس برای نشان دادن تجدید، پاکسازی و محافظت پوشیده می شود. سفید همچنین حس تعادل را ارائه می دهد! هنگامی که از رنگ‌های پاپ، به عنوان مثال، جوراب‌های میوه‌ای فوق‌العاده ما استفاده می‌کنید، یک لباس سفید رنگ این جوراب‌ها را تقویت و تأکید می‌کند و آن‌ها را پر جنب و جوش‌تر نشان می‌دهد! با این حال، مراقب باشید که چه زمانی و کجا سفید می پوشید، زیرا گاهی اوقات ممکن است بیش از حد بکر، استریل و ساده ظاهر شود.

یک قانون خوب برای پیروی؟ اگرچه سفید با هر رنگی کار می کند، بهتر است آن را با هیچ یک از تغییرات خاص خود جفت نکنید. از هرگونه ترکیب پوسته تخم مرغ و رنگ سفید خالص دوری کنید. این معمولا یک انتخاب لباس نسبتاً عجیب و غریب ایجاد می کند! اما در مقالات بعدی در مورد نحوه پوشیدن سفید بیشتر توضیح دهید. برای نامه عضو ما ثبت نام کنید تا وقتی منتشر شد به شما اطلاع داده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید