رنگ مشکی و لباس مشکی نماد چه چیزی است؟

5/5 - (1 امتیاز)
رنگ مشکی نماد چه چیزی است؟
رنگ مشکی نماد چه چیزی است؟

وقتی صحبت از رنگ مشکی و تیشرت مشکی به میان می آید . بحث های زیادی در مورد تئوری رنگ و روانشناسی پیرامون آن وجود دارد . اینکه آیا یک رنگ است یا نه، و درک مردم از آن. جالب است بدانید که چون سیاه واقعی تمام نور را جذب می کند. بی رنگ است (در واقع یک رنگ نیست) و برای نمایش تاریکی استفاده می شود.

سیاه اولین رنگی بود که مردان اولیه از آن برای نوشتن و نمایش هنر خود بر روی دیوارهای غار استفاده می کردند. و از آن زمان، این رنگ پیش‌فرض بوده است . که ما برای اکثر موارد استفاده می‌کنیم . به خصوص کاغذهای چاپی.

به جرات می توان گفت که سیاه مادر اسرار و پیچیدگی های زمینی است. این رنگ جهانی ممکن است برای اکثر افراد یکسان به نظر برسد . اما همه تعبیری مشتاقانه از معنای مشکی دارند . به خصوص وقتی صحبت از لباس می شود.

روانشناسی رنگ فرهنگی لباس سیاه

رنگ سیاه سایه/رنگی است . که برای اکثر مردم مرموز، جدی، معتبر و قدرتمند است. هنگامی که پوشیده می شود، نمادی از کلاس، تجارت، ظرافت و جذابیت است . و در عین حال دارای شخصیتی سرسخت و حتی گاهی شیطانی است. در دنیای مد، رنگ مشکی بسیار محبوب است.

رنگ سیاه بسته به میراث فرهنگی افراد معانی نمادین متفاوتی دارد. برای برخی نشان دهنده عزاداری و برای برخی دیگر قدرت است. با این حال، نحوه درک ما از رنگ سیاه توسط عوامل زیادی تعیین می شود. به عنوان مثال، در هنر، نحوه تفسیر رنگ توسط مردم مترادف با احساسی است که رنگ در بیننده ایجاد می کند. و مواقع دیگر، رنگ به باورهای اجتماعی، اعتقادات مذهبی یا ارزش‌هایی که به ما آموزش داده شده است . در مورد رنگ‌های خاص توصیه کنیم مرتبط است. پس تصور ما از سیاه چیست؟فردی که مشکی می پوشد جسور، جدی، با اعتماد به نفس، قوی و گاهی حتی برتر تلقی می شود.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند برشکا

مهم نیست که کجا هستیم، وقتی می بینیم فردی مشکی پوشیده است . تصور مبهمی از نیت استفاده کننده آن داریم. بله، حتی اگر صرفاً به این دلیل باشد که در میان جمعیت قرار نگیرید (در مدت کوتاهی به آن خواهیم رسید). مشکی رنگی قوی است که معمولاً نشان دهنده قدرت و جسارت است، به خصوص زمانی که با رنگ های دیگر جفت شود. چه برای یک مصاحبه شغلی، یک جلسه PTA، نوشیدنی با دوستان، مراسم تشییع جنازه یا حتی یک کنسرت Goth بروید، به ندرت ممکن است با رنگ سیاه اشتباه کنید. این به این دلیل است که رنگ سیاه همان چیزی است که آب برای زندگی است.

تاریخچه مختصری از رنگ مشکی در مد

در قرن چهاردهم، رنگ های سیاه و سفید با کیفیت خوب توسعه یافت. و طبق معمول، فقط نخبگان برجسته جامعه می توانستند مشکی بپوشند. این عمدتاً به این دلیل بود که تولید رنگ‌ها گران بود . مخصوصاً رنگ‌هایی که تهیه آنها سخت بود، مانند بنفش یا سیاه. ملکه الیزابت اول پس از تهاجم ناوگان اسپانیایی در سال 1588 خود را به رنگ سیاه برای پرتره خود آراست و ملکه ویکتوریا در قرن نوزدهم آن را برای سوگواری دخترش پوشید.

به سرعت به سال 1927، کوکو شانل (غول مد نمادین) یک خط مد با چندین لباس مشکی ایجاد کرد و منشأ “لباس سیاه کوچک” را به خود اختصاص داد. در همان زمان، لباس مشکی آدری هپبورن باعث شد تا این سبک لباس مانند آتش سوزی گسترده شود و به یکی از ضروریات اصلی تبدیل شود.

امروزه لباس‌های کوکتل مشکی را می‌خرند (و می‌پوشند) زیرا به سکسی بودن معروف هستند. اتفاقاً در مورد کت و شلوارهای مشکی خوش تراش هم همینطور. بدیهی است که در طول سال‌ها، رنگ مشکی به یک “رنگ” با معانی مختلف تبدیل شده است. اما مهم نیست که پوشنده چه کسی باشد . هدف از لباس سیاه همیشه (و همیشه) درک شده است.

اطلاعات بیشتر:  کفش فوتسال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نماد لباس های سیاه خالص روند مد، فصل ها و رنگ ها می آیند و می روند. اما علیرغم ماهیت ناپایدار مد، کوکو شانل گفت: “سیاه همه چیز را دارد، سفید نیز، زیبایی آنها مطلق است، هماهنگی کامل است.” به زبان ساده، مشکی ضروری است. لباس های تیره بیانگر هوش، اعتماد به نفس و جذابیت هستند. با وجود اینکه رنگ مشکی هنوز تعبیری منفی از آن دارد، بسیاری از مردم هنوز رنگ سیاه را پایدار و قابل اعتماد می دانند. دیگر چرا مردم برای رویدادهای مهم سیاه می پوشند؟

انواع مختلف رنگ مشکی

سیاه روشن؟

سیاه روشن
سیاه روشن

بله، می‌توانید رنگ سیاه را (کمی) قبل از اینکه به رنگ خاکستری روشن یا یک نسخه تیره از برخی رنگ‌ها به نظر برسد، تغییر دهید. “مشکی روشن” سیاه است . و یک لکه کوچک سفید به آن اضافه شده است . بنابراین مانند خاکستری بسیار بسیار تیره به نظر می رسد.

از آنجایی که رنگ مشکی خالص می‌تواند جدی به نظر برسد و کمی سرسخت به نظر برسد، افزودن رنگ سفید به آن باعث می‌شود آن را کم‌تأثیر و بازیگوش‌تر کند. این ویژگی های ظریف و پیچیده این سایه بسیار تیره را نشان می دهد.

مد درک می کند که سیاه خالص می تواند بسیار زیاد باشد. به همین دلیل است که “سیاه روشن” امکان پذیر است. رنگ‌های مشکی ظریف‌تر هستند و به اندازه نسخه خالص آن قدرتمند نیستند. به هر حال، آنها برای لباس های تجاری عالی هستند. مشکی رنگی یک رنگ نسبتاً ساده است که می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید، متمایز شوید یا فقط به کمی اعتماد به نفس نیاز داشته باشید.

سیاه تیره؟

قبل از اینکه دارث ویدر این مجموعه نمادین تمام مشکی را نامگذاری کند، قطعات “مشکی تیره” همیشه در طول تکامل زندگی و مد لباس قابل توجه بوده اند. «سیاه سیاه» به معنای «هرچقدر که تاریک شود» نشان دهنده پرخاشگری، غم، غم، بدی، جدایی، فال بد و حتی مرگ است.

اطلاعات بیشتر:  چگونه در پینگ پنگ ایمن بمانیم؟

مشکی تیره مفهومی است که کمتر به میزان رنگدانه سیاه و بیشتر به بافت سطح آن مربوط می شود. اگر یک سطح سیاه نور کمتری نسبت به دیگری جذب کند، به ناچار تاریک تر به نظر می رسد. “درخشندگی” تا حد زیادی وابسته به بافت است.

علاوه بر این، سایه‌های سیاه تیره در داستان‌های نوشته شده و فیلم‌ها مانند ابزاری برای اندازه‌گیری بدی هستند. دراکولا، تبهکاران شرور و افراد بد همیشه “سیاه ترین سیاه” را می پوشند.

با وجود اینکه چندین تفسیر از رنگ‌های سیاه وجود دارد، اما همچنان رنگی قدرتمند است که مسئولیت، قدرت، اعتماد به نفس، رمز و راز، رسمی بودن و استقلال را به تصویر می‌کشد. همه اینها ویژگی های یک شرور کلاسیک است – موهاهاها!

مزایای جالب پوشیدن لباس سیاه

اگر به تقویت بیشتر نیاز دارید، لباس مشکی می‌تواند ماسکی باشد . که می‌زنید تا نسخه مطمئن‌تری از خود را نشان دهید. بسته به سبک/برش لباسی که انتخاب می کنید . می تواند کمک بیشتری کند. اگر می‌خواهید باکلاس به نظر برسید و ظرافت داشته باشید، مشکی را انتخاب کنید. در مد، هیچ چیز ساده تر از این نیست. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه رنگ‌های هیجان‌انگیزتری را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید