کمد کپسولی چیست؟

Rate this post
کمد کپسولی چیست؟
کمد کپسولی چیست؟

کمد های کپسولی یا کمد کپسولی در حال حاضر و به دلایل خوبی بسیار محبوب هستند. چیزی که به عنوان یک تمرین خاص آغاز شد . در کنار راهنمای بی نظم ماری کوندو و یک زیبایی شناسی کلی مینیمالیستی در کانون توجه قرار گرفته است. این چه پدیده ای است که صنعت مد را متحیر نگه می دارد؟

همه چیز از زمانی شروع شد که سوزی فاکس، مشاور و نویسنده کمد لباس، مفهوم کمد لباس کپسولی را در دهه 1970 به دلیل ناامیدی اش از فقدان لباس های خوش دوخت، ابداع کرد. (آشنایی به نظر می رسد؟) سپس، یک دهه بعد، زمانی که طراح دونا کاران اولین مجموعه کپسولی به نام «هفت قطعه آسان» را ایجاد کر . این ایده به جریان اصلی تبدیل شد.

ایده ایجاد یک کمد لباس کپسولی بود که فقط ضروری ترین یا تأثیرگذارترین قطعات یک مجموعه را نشان دهد. «[این] اساساً یک نسخه فشرده از دیدگاه یک طراح است، اغلب نسخه محدود، که با عملکردی بودن، از فصول و روندهای [مد] فراتر می‌رود.»

روشی پایدارتر برای اندیشیدن در مورد کمد کپسولی

کمدهای کپسولی در مورد سبک شخصی هستند، اما همچنین روشی آگاهانه تر و پایدارتر برای فکر کردن در مورد لباس هستند. مد سریع و فرهنگ مصرف‌گرایی ما را فریب داده است . تا باور کنیم باید صاحب همه چیز باشیم . و نتیجه یک کمد پر از لباس است که ممکن است هرگز نپوشیم.

کمدهای کپسولی ما را وادار می کنند تا بیشتر به این فکر کنیم . که آیا واقعاً به هر قطعه در کمد خود نیاز داریم یا خیر.در حالی که مجموعه‌های کپسولی در ابتدا فضایی از انحصار و بیان هنری یک طراح را ایجاد می‌کردند .اکثر افرادی که اکنون متخصص کمد لباس‌های کپسولی شده‌اند . وارد بازی شدند زیرا از «خستگی تصمیم‌گیری» خسته شده‌اند، و همچنین به این دلیل که می‌خواهند پایدارتر باشند.

کمدهای کپسولی ما را وادار می کنند تا بیشتر به این فکر کنیم . که آیا واقعاً به هر قطعه در کمد خود نیاز داریم یا خیر. کمتر بخرید، بیشتر بپوشید و کیفیت بالا را بیابید . [کمد لباس کپسولی] تمرینی است برای ویرایش کمد لباس‌هایتان به لباس‌های مورد علاقه‌تان (لباس‌هایی که در حال حاضر متناسب با سبک زندگی + اندام شما هستند) . مرتباً آن‌ها را دوباره میکس کنید، و کمتر و عمدی‌تر خرید کنید.» زیرا این همان چیزی است که این عمل واقعاً به آن منتهی می شود. کمدهای کپسولی تماماً در مورد تمرین ذهن آگاهی و قصد در هنگام خرید لباس هستند. وقتی واقعاً آنچه را که نیاز داریم (و چقدر نیاز داریم) در نظر می گیریم . این روند کند می شود و بسیار آگاه تر می شود.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند بولگاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید