اکسسوری مد چیست؟

Rate this post
اکسسوری مد چیست؟
اکسسوری مد چیست؟

اکسسوری های مد به معنای چیزی است که در کنار لباس پوشنده به عنوان روشی ثانویه استفاده می شود، اغلب برای تکمیل یک لباس استفاده می شود و به طور خاص برای تکمیل ظاهر پوشنده انتخاب می شود. بیشتر می تواند هویت و شخصیت یک فرد را بیان کند زیرا لوازم جانبی وجود دارد که در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارد. حتی پس از پوشیدن یک شلوار جین زیبا و یک تی شرت زیبا بدون لوازم جانبی مناسب، همه چیز ممکن است خراب شود. اغلب برای تکمیل یک لباس به درستی استفاده می شود.

انواع لوازم جانبی اکسسوری

مد لوازم جانبی مد به طور عمده به دو دسته تقسیم می شوند:

لوازم جانبی فرسوده

لوازم حمل شده

1 .لوازم جانبی فرسوده

همانطور که از نام نشان می دهد، لوازم جانبی فرسوده با پوشیدن استفاده می شود.

لوازم جانبی مختلف فرسوده شامل

خلخال:

خلخال زینتی است که در اطراف مچ پا پوشیده می شود. برخی از افراد دوست دارند خلخال را گشاد بپوشند به طوری که تا زیر مچ پا آویزان شود، اما برخی دوست دارند آن را در اطراف مچ پا محکم تر بپوشند.

النگو و دستبند:

النگو و دستبند اکسسوری های مد هستند که در اطراف مچ پوشیده می شوند. تفاوت بین النگو و دستبند در این است که النگو یک بند محکم و یک تکه است که روی مچ بسته می شود و بند و بازشو ندارد. از طرف دیگر، دستبندها دارای یک گیره هستند تا دور مچ دست باز شوند و انعطاف پذیر باشند. دستبندها می توانند دایره ای یا بیضی شکل باشند.

النگوها قطعات محکمی از جواهرات هستند، در حالی که دستبندها بسیار انعطاف پذیرتر هستند و معمولاً در اطراف یک زنجیر یا رشته قرار می گیرند که دور مچ بسته می شود و با یک گیره بسته می شود.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند بولگاری

کمربند :

کمربند اکسسوری است که به دور کمر می بندید. کمک می کند تا کمر لباسی را که همراه با آن می پوشید سفت کنید و آن را در جای خود نگه دارید و تقریباً آن را بالا نگه دارید. همچنین به عنوان وسیله ای برای حمل چیزی (مانند ابزار) استفاده می شود.

سنجاق:

سنجاق‌ها به‌طور سنتی به‌عنوان بست، برای نگه داشتن چین‌های پارچه در کنار هم استفاده می‌شوند. سنجاق ها وقتی با یک زینت در بالا وصل شوند تبدیل به سنجاق می شود. سنجاق سینه را می توان به عنوان یک اکسسوری تزئینی نیز استفاده کرد.

سرآستین و ناودانی:

سرآستین قطعه‌ای از جواهرات است که در سوراخ دکمه قرار می‌گیرد تا سرآستین پیراهن را دور مچ ببندد. گل میخ شامل یک سر زینتی است که به یک پین یا دستگیره بیرون زده ثابت شده است. جلو و عقب با استفاده از یک گیره جداشدنی متصل می شوند.

گوشواره:

گوشواره یک اکسسوری مد است که روی لاله گوش، معمولاً از طریق سوراخ کردن گوش استفاده می شود. گوشواره‌ها توسط هر دو جنس استفاده می‌شود و تمدن‌های مختلف در زمان‌های مختلف از انگشتر یا زیور آلات کوچک دیگری برای لاله گوش استفاده می‌کردند که یا از سوراخ سوراخ‌شده در قسمت گوش عبور می‌کردند یا با پیچ یا گیره بسته می‌شدند.

عینک:

عینک رایج‌ترین نوع عینک است که برای اصلاح یا کمک به بینایی معیوب استفاده می‌شود، به‌ویژه یک عینک – از یک فریم تشکیل شده است که دو تکه شیشه یا پلاستیک را در خود جای می‌دهد.

دستکش:

دستکش وسیله ای است که برای پوشاندن دست، به طور کامل یا جزئی استفاده می شود – هدف آن محافظت از دست در برابر آسیب آلودگی سرما و غیره است. در لباس عروسی و سایر مراسم، دستکش یک هدف تزئینی دارد.

لوازم جانبی مو:

لوازم جانبی مو، اشیای کاربردی یا زینتی هستند که پیچیده، گره خورده، پیچ خورده، قرار داده شده یا به شکل دیگری به مو متصل شده اند. اینها عبارتند از بند مو، کمان مو، گیره تیک تاک، سنجاق بابی، نوار مو.

اطلاعات بیشتر:  معرفی پارچه گاباردین

کلاه:

کلاه پوششی است . که به دلایل مختلفی از جمله محافظت در برابر آب و هوا، دلایل تشریفاتی مانند فارغ التحصیلی از دانشگاه، دلایل مذهبی، ایمنی و یا به عنوان اکسسوری مد استفاده می شود.

کلاه کاسکت:

کلاه ایمنی یک کلاه محافظ سخت یا پر شده است . که انواع مختلفی از آن توسط سربازان، افسران پلیس، موتورسواران، بازیکنان ورزشی و غیره استفاده می شود. کلاه ایمنی مکمل جمجمه در محافظت از مغز انسان است.

گردنبند و آویز:

گردنبندها اکسسوری هایی هستند که به دور گردن می زنند. گردنبندها می توانند کوتاه یا بلند باشند. آنها را می توان با آویز و قفل ست کرد. گردنبندها می توانند یک زنجیر ساده با یک آویز تنها باشند یا به طور کامل با مروارید و مهره تزئین شده باشند. مینیمالیستی یا بیانیه؛ ساخته شده از پلاستیک یا فلز. یکی از مهم ترین اکسسوری هایی هستند که می توانند چهره و اندام آقایان و خانم ها را زیباتر کنند.

عطرها:

عطر مایع معطری است که معمولاً از اسانس های استخراج شده از گل ها و ادویه ها تهیه می شود و برای ایجاد بوی مطبوع به بدن استفاده می شود. این ماده، عصاره یا آماده‌سازی برای پخش یا ایجاد بوی مطبوع یا جذاب است، به‌ویژه مایعی که حاوی طبیعی معطر است. عطرها قرار است لوازم جانبی تکمیلی باشند . چیزی که به عنوان آخرین لمس همه چیز را تحسین می کند.

حلقه اکسسوری:

انگشتر یک نوار دایره ای است که روی انگشت بسته می شود.

صندل اکسسوری:

صندل یک کفش سبک است که رویه آن روباز است یا بندهایی دارد که کف آن را به پا متصل می کند.

2.لوازم جانبی حمل شده

دستمال اکسسوری:

دستمال پارچه‌ای کوچک از پارچه‌های کتان، ابریشم یا پارچه‌های دیگر است که معمولاً چهارگوش است و مخصوصاً برای پاک کردن بینی، چشم‌ها، صورت و غیره یا برای مصارف تزئینی استفاده می‌شود.

اطلاعات بیشتر:  7 روش برتر برای ازبین بردن آدامس از لباس

بار مسافر اکسسوری:

چمدان یا سایر کیسه هایی است که در آن وسایل را برای سفر بسته بندی می کنند. چمدان ها را می توان با توجه به شخصیت و ترجیحات فرد هماهنگ و سفارشی کرد و می تواند استایل شما را بهبود بخشد.

کیف پول و کیف دستی اکسسوری:

کیف یک کیسه کوچک برای حمل وسایل کوچک است . و با دست حمل می شود.

یک کیف پول تخت با شکاف های جداگانه برای نگهداری پول و چندین کارت است.

کیف پول های چرمی ساده به عنوان یک اکسسوری بسیار شیک برای مردان و زنان در نظر گرفته می شود.

چتر اکسسوری:

چتر وسیله ای مفید و متشکل از یک سایبان پارچه ای دایره ای بر روی یک قاب فلزی تاشو است که توسط یک میله مرکزی پشتیبانی می شود و به عنوان محافظ در برابر باران استفاده می شود. به عنوان چیزی که بسیاری در استفاده روزانه از آن استفاده می کنند، جایگاه خاص خود را به عنوان یک لوازم جانبی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید