پارچه جین چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
پارچه جین چیست؟
پارچه جین چیست؟

پارچه جین یک پارچه پنبه ای قوی است . که با استفاده از بافت پارچه ای ساخته شده است . و یک الگوی ضخیم مورب را ایجاد می کند. پارچه پنبه ای دارای تار است ، به این معنی که نخ های پود در زیر دو یا چند نخ تار قرار می گیرند . و نخ های تار در سمت راست برجسته تر هستند . نوار مورب چیزی است که پارچه جین را از بوم یا اردک پنبه ای متمایز می کند . که همچنین یک پارچه پنبه ای بافته شده است.

تاریخچه پارچه جین

تاریخچه پارچه جین
تاریخچه پارچه جین

پارچه جین برای اولین بار در شهر نیمس در فرانسه تولید شد . و در ابتدا serge de Nîmes نامیده می شد. کلمه جین یک محاوره انگلیسی با اصطلاح فرانسوی “de nim” است.

شلوار جین در ایالات متحده در جریان طلا در سال 1853 محبوب شد . هنگامی که لوی اشتراوس مغازه ای را در سان فرانسیسکو افتتاح کرد . و کالاهای خشک به همراه دکمه ، نخ و بوم برای چادرها می فروخت. او شروع به ساختن شلوارهای با دوام برای معدنچیان با جیب های بزرگ برای ذخیره طلا کرد. جیکوب دیویس یکی از مشتریان اشتراوس بود . و پرچ های مسی را به درزها و گوشه های جیب اضافه کرد . و استحکام بیشتری بخشید. دیوید و اشتراوس این شلوار را ثبت کردند . و اشتراوس تولید و بازاریابی انبوه آنها را آغاز کرد . و به آنها کمک کرد تا از چیزی که منحصراً توسط مردان شاغل پوشیده می شد . به یک مد اصلی تبدیل شوند.

جین چگونه ساخته می شود؟

پس از برداشت الیاف پنبه و ریختن آنها در نخ ، نخ ها رنگ می شوند. شلوار جین اغلب رنگ نیلی دارد و آنها را به رنگ آبی کلاسیک برای جین تبدیل کرده است. جین پنبه ای یا بر روی شات بافته شده یا بافندگی پرتابه بافته می شود.

بافندگی شاتل چیزی تولید می کند که به آن جین چوبی می گویند. نخ پود به صورت رفت و برگشت از نخ های تار عبور می کند ، بدون اینکه در پود شکستگی ایجاد شود. این یک لبه طاقدار بسیار صاف و محکم ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند برشکا

یک باف پرتابه جین بدون چوب تولید می کند زیرا برای هر ردیف یک نخ پود وجود دارد و یک نخ در سراسر آن بافته نمی شود. این یک لبه ظریف تر ایجاد می کند که باید دوخته شود . تا از ترک خوردن جلوگیری شود.

6 نوع مختلف جین

جین نیلی: جین نیلی با رنگ آمیزی نخ های تار با رنگ نیلی به دست می آید . و از نخ های سفید به عنوان پود استفاده می شود. در نتیجه ، اکثر شلوارهای جین آبی در سمت راست آبی هستند . زیرا پارچه رو به تاب است و قسمت داخلی آن آبی روشن تر ، تقریبا سفید است.

جین کششی: جین کششی اسپندکس یا یک جزء الاستیک دیگر را می بافد تا به پارچه انعطاف و انعطاف بیشتری ببخشد. شلوار جین استرچ اغلب برای شلوار جین لاغر استفاده می شود.

جین خرد شده: این نوع جین طوری درمان شده است . که ظاهری چروکیده دارد.

جین اسید شویی: این جین با کلر و سنگ پا برای درمان ظاهری مرمریت درمان می شود.

جین خام: جین خام یا خشک پارچه ای است که بعد از رنگ آمیزی شسته نمی شود. این باعث ایجاد بافتی سفت و محکم می شود.

جین Sanforized: این جین است که طوری درمان می شود که در شستشو کوچک نشود. این تقریباً برای همه انواع جین به جز جین خام صدق می کند.

هنگام خرید پارچه جین به چه نکاتی توجه کنیم

شلوار جین
شلوار جین

هنگام خرید پارچه جین باید به نکات زیادی توجه کرد.برای مثال شلوار جین انواع مختلفی دارد ، مخصوصا وقتی صحبت از شلوار جین می شود. گزینه هایی مانند شلوار جین پهن ، شلوار جین راست ، تناسب اندام و موارد دیگر وجود دارد. مدل های مختلف شلوار جین در زمان های مختلف رواج دارد . مانند فلرها در دهه 1960 ، اما همیشه باید استایل را بخرید و بیشتر به آن تناسب داشته باشید.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ماسیمو دوتی

در حالی که شلوار جین آبی استاندارد جین است . چندین شستشو و رنگ جین وجود دارد که می توانید خریداری کنید. شلوارهای جین پریشان دارای کیفیت فرسوده ای هستند . که اغلب شیک هستند. شلوار جین شستشو تیره است ، اما رنگ نیز می تواند منتقل شود . بنابراین هنگام شستشو یا پوشیدن وسایل سبک تر مراقب باشید. شلوار جین روشن شلوار آبی روشن است ، در حالی که شلوار جین مشکی و جین خاکستری انتخاب های پیچیده ای هستند. همچنین می توانید ژاکت جین و شورت جین را در شستشوی مختلف پیدا کنید.

Rise به جایی اشاره می کند که کمربند روی شلوار جین می افتد. شلوارهای جین بلند ، در دسترس هستند . و انتخاب فقط بستگی به استایل مورد نظر شما دارد. ارتفاع بلند معمولاً در یا بالای کمر طبیعی می افتد. قد میانی شایع ترین است و کمی زیر کمر می افتد. رانهای کم ارتفاع یا لگن در امتداد باسن استراحت می کنند.

چگونه از پارچه جین مراقبت کنیم؟

قبل از شستن پارچه یا وسایل جین خود ، به دستورالعمل مراقبت دقت کنید. بیشتر رنگ های نیلی می توانند در شستشو منتقل شوند . بنابراین در اولین شستشو حتماً جین را با رنگهای مشابه یا به تنهایی بشویید. شلوار جین را در چرخه متوسط ​​تا معمولی در آب سرد بشویید. جین را می توان در خشک کن قرار داد و باید با حرارت متوسط ​​خشک شود. با این حال ، برای افزایش طول عمر لباس جین خود ، باید خشک شوید و فقط بعد از چند بار پوشیدن بشویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید