مد هیپ هاپ چیست؟

Rate this post
مد هیپ هاپ چیست؟
مد هیپ هاپ چیست؟

هیپ هاپ هم صدای جوانان بیگانه و سرخورده و هم یک صنعت فرهنگی چند میلیارد دلاری است . که در مقیاس جهانی بسته بندی و به بازار عرضه شده است. هیپ هاپ همچنین یک خرده فرهنگ چند وجهی است . که از بسیاری از شخصیت‌های رایجی که برای توصیف سایر فرهنگ‌های جوانان تحت رهبری موسیقی استفاده می‌شود، فراتر می‌رود. یکی از ملاحظات مهم در مورد هیپ هاپ این است . که از زمان شکل گیری آن در اوایل دهه 1970، هیپ هاپ در مقایسه با جنبش حقوق مدنی در دهه 1960 در تقویت هویت اجتماعی سیاه پوستان قدرتمندتر و کارآمدتر شده است.

تکامل هیپ هاپ از نشخوار خودآگاه کلمات و موسیقی به بیان سرسختانه زندگی شهری معاصر از طریق حرکات بدنی و پوشاک توسعه یافته است. از همان ابتدا، مد هیپ هاپ در مسیر شکوفایی بی امان بوده است. تحولات عمدتاً در بخش پوشاک مردانه بوده است. لباس‌های اولیه کاربردی بودند و شامل اقلام معمولی بودند . کت‌های چرمی چند رنگ، کت‌های پوست گوسفند، کت‌های ماشین، شلوار جین ساق دار یا جین، ژاکت‌های کلاه دار، شلوارهای گرم‌آپ ورزشی، یقه‌های یقه‌شور ساختگی، و کفش‌های کتانی و کلاه. اقلام کمتر کاربردی شامل شلوار جین و کمربندهای معروف، جواهرات طلا، کلاه کانگول، پوما با توری چاق، کفش بسکتبال، و عینک های بزرگ کازال بود.

تاریخچه مد هیپ هاپ

اشکال پوشاک گشاد که خطوط بدن را پنهان می کند در دهه 1980 معرفی شد. در اوایل دهه 2000، ظاهر کهن‌الگوی هیپ‌هاپ شامل کلاه‌های بیسبال بود . که با نشان‌هایی از لیگ‌های سیاه‌پوست و تیم‌های فوتبال و طراحان مد مشهور منقش می‌شد. کلاه های پشمی باقالی و باندان را به صورت تکی یا با هم می پوشیدند. ژاکت های غاز یا سایر لباس های بیرونی با آب و هوای نامطلوب همراه با گرمکن های کلاه دار.

در اواخر دهه 1990، تی‌شرت سفید بزرگ، جلیقه‌های بسکتبال و پیراهن‌های هاکی به عناصر اصلی این بیان تبدیل شدند. شلوار جین گشاد یا شلوار استتاری باری که به شیوه‌ای کوتاه پوشیده می‌شد . کوله‌پشتی، چکمه‌های رزمی یا پیاده‌روی یا کفش‌های ورزشی با خالکوبی و مدل‌های موی تراشیده، بافته شده یا ترسناک تکمیل می‌شد. لباس‌های زنانه هیپ‌هاپ در ابتدا شامل ظاهری بی‌اهمیت بود . که پوشش زنان معاصر را منعکس می‌کرد و با اقلامی مانند شلوار جین گلوریا واندربیلت، گوشواره‌های بامبو، کیف‌های فندی و لویی ویتون، زنجیر نام، تاپ میانی، تاپ سوتین، دامن کوتاه، شلوار جین تنگ، چکمه‌های بلند، بافت‌ها و قیطان‌های موی صاف، خالکوبی و ناخن‌های مصنوعی و جواهرات طلایی بزرگ.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کفش بولینگ

به‌علاوه، برخی از زنان لباس‌هایی می‌پوشیدند . که شامل اقلامی شبیه به لباس‌هایی بود . که مردان در دهه 1990 می‌پوشیدند. رپرهای زن مانند لیل کیم و فاکسی براون لباس‌های تحریک‌آمیز و ژست‌های جنسی عجیب و غریب را به نمایش گذاشتند . که در نهایت به دلیل وجودی برای لباس زنانه هیپ‌هاپ تبدیل شد.

از درون محیط فراصنعتی، هیپ‌هاپ به‌عنوان بیان یک «دیگری» تأییدی ظهور کرده است، که گاهی توسط گروه‌های محافظه‌کار سیاسی و اخلاق‌گرای اجتماعی، و به‌ویژه برای کسانی که دیدگاه مدرنیستی و ضد کثرت‌گرای مقدس را مقدس می‌دانند، محبوبیتی ندارد و مورد سوء تفاهم قرار نمی‌گیرد. .

جایی که این مد شروع شد

هیپ هاپ گاهی مترادف با مجموعه ای از محصولات در بازار کالاهای لوکس شده است، اگرچه چنین وضعیتی در پیدایش هیپ هاپ پوچ بود. هیپ هاپ در فرهنگ مهمانی های زیرزمینی که در برانکس در شهر نیویورک برگزار می شد شکل گرفت. این مهمانی ها زمانی رسمی شدند که دی جی های کول هرک، استاد بزرگ فلش و دی جی استارسکی شروع به نواختن در مهمانی های بداهه در پارک ها، خیابان ها و مراکز اجتماعی کردند. دی‌جی جامائیکایی کول هرک، بنیانگذار معتبر بریک‌بیت‌های هیپ‌هاپ، سیستم دیسکوتک Herculords خود را بر اساس سیستم‌های صوتی رگی جامائیکا که در جامائیکا و نیویورک پخش می‌شد، بنا کرد. شکل هنری رپ به عنوان راهی برای انتقال روایت به مخاطب ظهور کرد. رپ شبیه «نان تست کردن» است که یکی از ویژگی‌های قدیمی موسیقی رگی است.

نان تست و رپ به سبک سنت شفاهی آفریقایی ارائه می شود. دی جی، یا توستر در سالن رقص، و ام سی، یا رپر، در هیپ هاپ، فرزندان گریت آفریقایی (قصه گو) هستند که هر کدام روایتی از رویدادهای روزمره را ارائه می دهند.

از رپ و موزیک ویدیو است که دنبال کنندگان می توانند فرضیات خود را در مورد تصمیمات سبک زندگی خود، از جمله عبارات لباس، تعیین و تأیید کنند. پیروان هیپ هاپ عبارات پوشاکی ایجاد کرده اند که با گفته های موسیقی هیپ هاپ قابل مقایسه است. مدهای هیپوپ انرژی و طنین تجربه شهری را منعکس می‌کنند و در عین حال علائم واهی را که دگردیسی فرد فرودست به نور خیابان را نشان می‌دهند حذف می‌کنند.

اطلاعات بیشتر:  ایده های لباس مهمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید