راهنمای خرید پارچه ریون

5/5 - (1 امتیاز)
راهنمای خرید پارچه ریون
راهنمای خرید پارچه ریون

پارچه ریون که به ابریشم مصنوعی نیز معروف است .یک پارچه نیمه مصنوعی است . این پارچه از مواد طبیعی و مواد شیمیایی ساخته شده است. اما کار با این پارچه ابریشمی و شستشو چگونه است؟ برای خواندن بیشتر در مورد ویژگی های ریون ، کاربرد آن ، نحوه مراقبت از آن و موارد دیگر ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

پارچه ریون چیست؟

ریون مانند پارچه های ویسکوز ، تنسل ، مودال و برخی دیگر از پارچه ها ، یک پارچه نیمه مصنوعی یا پارچه ای بازسازی شده است. این ماده نیمه مصنوعی است . زیرا اگرچه از الیاف طبیعی ساخته شده است . اما مواد اولیه طی فرآیند تولید فشرده و با استفاده از بسیاری از مواد شیمیایی ، محصول نهایی را تولید می کنند . چ

هنگامی که ریون برای اولین بار در فرانسه در دهه 1880 اختراع شد . هدف آن شبیه سازی ابریشم بود. در آن زمان ابریشم بسیار گران قیمت بود . و کمبود این پارچه قیمت ها را حتی بیشتر افزایش داده بود. در حال حاضر ، ابریشم مصنوعی می تواند برای تقلید از پارچه های دیگر مانند پنبه ، کتان و پشم ساخته شود. همچنین می توان آن را با الیاف دیگر – مانند پارچه های ابریشمی پنبه ای ، ابریشم پلی استر و پارچه های ترکیبی مصنوعی ترکیب کرد .

و برای ساخت انواع خاصی از پارچه ها که به طور سنتی با الیاف طبیعی ساخته شده بودند . مانند پارچه کرپ ابریشمی ، استفاده کرد . نام های ابریشم و ویسکوز گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند . اما تفاوت کمی وجود دارد. ویسکوز در حقیقت یک نوع ابریشم مصنوعی است . اما تمام ابریشم ویسکوز نیست.

ویژگی ها ریون

درخشش و درخشندگی : هنگامی که از ابریشم مصنوعی استفاده می شود . ابریشم بسیار صاف ، براق و درخشان است . درست مانند نمونه طبیعی آن. پارچه کفی Rayon مخصوصاً برای لباس صاف و راحت است .

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند ژان پل گالتیه

نرمی : ابریشمبسیار نرم است. این یکی از دلایلی است که این ماده را برای پوشاک و اثاثیه منزل محبوب کرده است.

خیلی تنفس پذیر نیست : اگرچه ابریشم اغلب برای تهیه لباس های تابستانی استفاده می شود . و می تواند بسیار سبک و ملایم باشد . زیرا الیاف طبیعی نیستند . اما عرق را دفع می کنند تا جذب کنند. در یک روز گرم ، لباس های ابریشمی به جای جذب و تبخیر باعث جمع شدن و جمع شدن عرق می شوند.

سفتی : اگر تا به حال لباسی از ابریشم را شسته اید . احتمالاً می دانید که پارچه وقتی خیس می شود . بسیار سفت و سنگین می شود. نگران نباشید: تا زمانی که دستورالعمل های مراقبت را دنبال کرده اید (به شکل زیر مراجعه کنید) ، به بافت و شکل اولیه خود برمی گردد.

ریون چگونه ساخته می شود؟

ریون با مصرف چوب یا تفاله گیاهی(مانند بامبو ، سویا ، پنبه یا اکالیپتوس) و درمان آن با انواع مواد شیمیایی ساخته می شود. فرآیند شیمیایی الیافی را ایجاد می کند .که سپس به صورت صنعتی از ورقه های پارچه سفید شده یا رنگی و طرح دار ساخته می شوند.

آیا ریون در محیط زیست پایدار است؟

تولید رایون مستلزم استفاده از منابع طبیعی و شیمیایی فراوان است . بدین معنا که پارچه ای بسیار سازگار با محیط زیست و پایدار نیست . مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید آن آلودگی زیادی برای آب و هوا ایجاد می کند . و از آنجا که به چوب یا خمیر گیاهان زیادی نیاز دارد . پارچه با جنگل زدایی همراه بوده است. علاوه بر این ، به دلیل ارزان بودن ابریشم مصنوعی ، اغلب از آن برای ساختن لباس های شیک استفاده می شود که خیلی زود دور ریخته می شوند.

با این حال ، برخی از انواع ابریشم پایدارتر از انواع دیگر تولید می شوند. به دنبال پارچه (یا مارک هایی که از پارچه استفاده می کنند) ساخته شده از جنگل های کاشته و برداشت شده پایدار باشید. همچنین مهم است بدانید . که مقررات حفاظت از محیط زیست در برخی از نقاط به دلیل وجود قوانین پیرامون استفاده مجدد از مواد شیمیایی مورد استفاده در فرایند تولید ، باعث ایجاد پارچه ابریشمی پایدار و سازگار با محیط زیست می شود. این مقررات در همه جا اجرا نمی شود.

اطلاعات بیشتر:  در شستن شلوار جین به چه نکاتی دقت کنیم؟

ما در اسپورت پوش با تحقیقات بسیاری پی بردیم که برخی از گیاهخواران اغلب از پارچه مصنوعی یا نیمه مصنوعی استفاده می کنند . تا پارچه هایی که از حیوانات استفاده می کنند . (مانند پشم یا ابریشم). با این حال ، توجه داشته باشید که دوستدار گیاهخوار همیشه یا به طور خودکار به معنای سازگار با محیط زیست یا پایدار نیست.

پارچه ریون
پارچه ریون

چگونه پارچه ریون را بشوییم؟

برای شستشو و خشک کردن لباس های ابریشمی ، آن را با دست بشویید . و با هوا خشک کنید. هنگامی که مرطوب است . بسیار ظریف است . و اغلب برای تهیه لباس های نازک و شناور استفاده می شود . که نیاز به کمی مراقبت دارد. لباسهای ریون با شستشو متراکم می شوند . بنابراین احتمالاً به اتو نیاز دارد. آهن خود را روی درجه پایین یا تنظیمات ابریشمی قرار دهید . و هنگامی که هنوز مرطوب است ، در پشت آن را اتو کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید