مد رترو چیست؟

Rate this post
مد رترو چیست؟
مد رترو چیست؟

مد رترو با سیستم عامل سبکی از لباس پوشیدن است که برگرفته از مد قدیمی است. اگرچه رترو با سیستم عامل بیشتر با مدهای “مد” دهه 1960 مرتبط است، می تواند تقریباً در هر دوره ای از دهه 1940 شروع شود. مد پیش از دهه 1940 معمولاً به عنوان لباس تاریخی شناخته می شود. از لحاظ تاریخی، جنبه‌های مختلف مد در دوره‌های مختلف اغلب به مد بازمی‌گردند، اما جنبش رترو با سیستم عامل تلاش می‌کند تا یک ظاهر کامل را به تصویر بکشد، نه یک جزء مد فردی.

تاریخچه رترو

در اوایل دهه 1960، دنیای موسیقی چیزی را تجربه کرد که به نام تهاجم بریتانیا شناخته شد. این دوره همراه با موسیقی که جهان را طوفانی کرد . نوع جدیدی از مد را نیز آغاز کرد که به عنوان مد شناخته شد. زنان دامن‌های کوتاه و چکمه‌های چرمی می‌پوشیدند . در حالی که مردان از یقه‌های یقه‌شب و کت‌های کتانی نزدیک و کت های چرمی استفاده می‌کردند. شلوارها اغلب با استفاده از پارچه هایی با نوارهای برجسته و کمربندهای چرمی سنگین ساخته می شدند. در این دوره بود که شلوارهای ته زنگی نیز معرفی شدند، اگرچه این شلوارها به عنوان آنهایی که بعداً با مدهای «هیپی» همراه شدند، گشاد نشدند.

جنبش هیپی یک فرهنگ ضد فرهنگ بود که در اواخر دهه 1960 در اعتراض به جنگ ویتنام شکل گرفت و احتمالاً ماندگارترین نوع مد یکپارچهسازی با سیستمعامل است. اعضای جنبش نوعی لباس را انتخاب کردند که مد دشتی را با عناصر لباس هند شرقی ترکیب می کرد. آنها اغلب پیراهن های گشاد گلدوزی شده از پنبه نرم می پوشیدند. این پیراهن ها معمولا با شلوار جین ته زنگی یا دامن های پریری پوشیده می شدند. جلیقه‌ها و ژاکت‌های جیر حاشیه‌دار و کلاه‌های فلاپی پهن نیز مد بودند.

راکابیلی چیست؟

نوع دیگری از مد رترو با سیستم عامل “راکابیلی” نام دارد. این مد برگرفته از لباس‌هایی است که در اواخر دهه 1950 پوشیده می‌شد، زمانی که راک اند رول جدیدترین حس موسیقی بود. مردان معمولاً شلوار جین آبی با پاهای تنگ می پوشیدند. در طول این مدت، ژاکت های چرمی موتور سیکلت نیز مد شد، احتمالا تحت تاثیر بازیگر فیلم جیمز دین. زنان دامن های بسیار کاملی به نام دامن دایره ای، همراه با ژاکت های مناسب و جوراب های مچ پا می پوشیدند.

اطلاعات بیشتر:  راهنمای خرید کفش فوتبال؟و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟

پوشیدن مد رترو با سیست معامل یک روند بسیار محبوب است و پیدا کردن لباسهای قدیمی اغلب دشوار است. گاهی اوقات این تکه‌های مد را می‌توان در مغازه‌های دست دوم یا فروش املاک پیدا کرد، اما اغلب، لباس‌های قدیمی اصیل معمولاً از طریق فروشگاه‌های تخصصی گران‌تر عرضه می‌شوند. بسته به شرایط کلی لباس، این قطعات مد گاهی اوقات می توانند بسیار گران باشند. برخی از افراد هزینه کمتری برای ساخت مدها یا استخدام یک خیاط برای بازتولید آنها دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید