چرم مصنوعی چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
چرم مصنوعی چیست؟
چرم مصنوعی چیست؟

چرم ماده ای است که از پوست حیوانات برنزه تهیه می شود یا فرآیندی مشابه”. بنابراین با این تعریف ، اگر محصول از پوست یا مخفی حیوان ساخته نشده باشد . اشاره به اقلامی با عنوان “چرم” نادرست است. محصولات PU و PVC به طور معمول به عنوان چرم مصنوعی به بازار عرضه می شوند. در اتحادیه اروپا ، استفاده نادرست از اصطلاح چرم را می توان تبلیغات دروغین تلقی کرد . که می تواند منجر به اقدامات قانونی شود.

چرم مصنوعی با خواص شبیه به چرم اغلب به اشتباه چرم مصنوعی نامیده می شوند. منظور ما از چرم مصنوعی چیست؟ این ماده یک ماده مصنوعی است که ظاهر چرم را حفظ می کند . اما از پوست حیوانات ساخته نشده و مانند چرم طبیعی مخفی نشده است. مواد مصنوعی شامل الیاف طبیعی و/یا مصنوعی هستند که با پلیمر پلاستیکی یا مشابه آن پوشانده شده اند. مواد مصنوعی معمولاً از میکروفیبرهای پلی اورتان (PU) ، پلی وینیل کلراید (PVC) یا کامپوزیت نساجی-پلیمر ساخته می شوند.

آیا چرم مصنوعی پایدارتر از چرم طبیعی است؟

هم چرم و هم مواد مصنوعی به منظور تولید این مواد ، تحت فرآیند شیمیایی قرار می گیرند. این بدان معناست که هر دو ماده به راحتی تجزیه نمی شوند ، اما از آنجا که چرم از مواد ارگانیک تولید می شود ، ظرفیت بیشتری برای تجزیه زیستی در پایان عمر محصول دارد. به عنوان مثال ، Greenpeace PVC را به عنوان “پلاستیک آسیب رسان ترین محیط زیست” نامگذاری کرده است. در ساخت هر دو ماده از فرآیندهای شیمیایی شدید استفاده می شود و در بسیاری از موارد ، مواد شیمیایی نهایی تقریباً یکسان هستند. بنابراین ، نمی توان فرض کرد که مواد مصنوعی از فرآیندهای شیمیایی آسیب رسان استفاده نکرده اند. در واقع کنترل فرآیند تولید (یا فقدان آن) است که بیشترین آسیب زیست محیطی را در هر صنعتی ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر:  معرفی برند دولچه گابانا و بیان تاریخچه برند دی ان جی

تاریخچه چرم مصنوعی

کفش چرم مصنوعی
کفش چرم مصنوعی

این ماده توسعه ای از قرون اخیر است که عموماً به دلیل در دسترس بودن پلاستیک ها و محصولات پلاستیکی نفتی است. اینها باعث می شود تولید پلاستیک و چرم آسان و مقرون به صرفه باشد. در پایین چند تا از این چرم ها را با هم بررسی می کنیم .

پرستوف

Presstoff ماده ای است که از خمیر درخت تهیه شده و شبیه چرم طبیعی است. این در آلمان توسعه یافت و محبوب ترین کاربردهای آن در طول جنگ جهانی دوم مشاهده شد. این چرم مصنوعی به کاهش کمبود چرم طبیعی کمک کرد. به طور کلی ، عملکرد خوبی داشت ، فقط در صورت خم شدن مکرر یا قرار گرفتن در معرض رطوبت خراب می شود.

ناگاهید

این پارچه چرم مصنوعی در سال 1914 توسط کارخانه لاستیک ایالات متحده ساخته شد. خود کارخانه در شهری به نام Naugatuck در ایالت کانکتیکات واقع شده بود. بنابراین ، هنگام نامگذاری آن ، قسمت “Nauga” از نام شهر به نام ماده ، “Nauga” hyde راه یافت. Naugahyde عمدتا برای اثاث کشی ، برنامه های تجاری بزرگتر و حیوان بازاریابی معروف به نام “Nauga” استفاده می شد. این یک کمپین کمدی بود که نشان می داد مواد مصنوعی از پوست این حیوان کارتونی تهیه شده است ، به عنوان راهی برای ایجاد ارتباط بیشتر با چرم های طبیعی که از پوست حیوانات به دست می آید.

پلی وینیل کلراید (PVC)

PVC یک پلاستیک معروف است که امروزه معمولاً برای لوله ها استفاده می شود. در سال 1872 ، PVC ابتدا توسط یوجن باومن ، شیمی دان آلمانی توسعه داده شد. بعداً ، یک محقق گودریچ B.F. از PVC استفاده کرد و با برخی تغییرات اضافی موادی به نام وینیل تولید کرد. نام او والدو سمون است.

وینیل بسیار محبوب شد و برای بسیاری از محصولات تجاری از جمله پوشاک ، روکش ، لوازم جانبی ، کفش ، چمدان و کیف استفاده می شود. این رشد اولیه پس از جنگ جهانی دوم ، افزایش محبوبیت در دهه 1960 و 1970 ، و حتی تا قرن 21 یک ماده نسبتاً محبوب و در دسترس گسترده بود.

اطلاعات بیشتر:  شلوار جین راسته چیست؟

کورفام

Corfam یک نوع اولیه و محبوب چرم مصنوعی بود که به سرعت در بازار از بین می رفت. این وسیله توسط DuPont در نمایشگاه کفش شیکاگو در سال 1963 معرفی شد. این بسیار شبیه به چرم ثبت اختراع امروز است. اگر به مقاله من در مورد مزایای چرم رنگی علاقه دارید ، اینجا را کلیک کنید. کورفام در برابر آب مقاومت کرد و به راحتی درخشش آن را حفظ کرد.

با این حال ، تا سال 1971 ، فروش کورفام متوقف شد. این موفقیت بزرگی نبود که پیش بینی می شد ، اگرچه مطمئناً بخشی از تاریخ توسعه چرم مصنوعی بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد Corfam ، برای بازدید از بایگانی c & en ، اینجا را کلیک کنید ، آنها نگاه بسیار خوبی به مطالب دارند.

چگونه می توانیم چرم مصنوعی را شناسایی کنیم؟

اگر کسب و کار شما می خواهد محصولات را به عنوان “چرم اصل” تبلیغ کند ،شرکت اسپورت پوش می تواند محصولات چرمی شما را شناسایی کند .

1 دیدگاه دربارهٔ «چرم مصنوعی چیست؟»

  1. بازتاب: بهترین کفش‌های بوکس + صفر تا صد خرید کفش‌ بوکس - اسپورت پوش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید