چرا لباس های قرمز بیشتر خونریزی می کنند؟

5/5 - (1 امتیاز)
چرا لباس های قرمز بیشتر خونریزی می کنند؟
چرا لباس های قرمز بیشتر خونریزی می کنند؟

برخلاف تصور رایج، لباس های قرمز بیش از هر رنگ دیگری مستعد خونریزی رنگ نیستند. در زیر به دلیل این موضوع می پردازیم و به شما در درک راه هایی که می توانید از خونریزی رنگ جلوگیری کنید، توضیح خواهیم داد.

چرا رنگ لباس های قرمز خونی است؟

بیشتر اوقات، رنگ لباسهای قرمز به دلیل نوع رنگی که تولید کنندگان لباس های تجاری اغلب هنگام تولید لباسهای قرمز رنگ استفاده می کنند، دچار خونریزی می شود. این رنگ را رنگ مستقیم می نامند و در واقع در رنگ های دیگری نیز موجود است که به همان اندازه مستعد خونریزی رنگ هستند. با این حال، معمولاً با لباسهای قرمز رنگ استفاده می شود. بنابراین لباسهای قرمز رنگ بیش از سایر رنگ ها با خونریزی رنگ همراه است. لباس‌هایی که دارای رنگ مستقیم قرمز هستند، در مقایسه با لباس‌هایی که از رنگ‌های واکنش‌پذیر فیبر استفاده می‌کنند، بیشتر در لباس‌های شسته‌شده دچار خونریزی می‌شوند. این به دلیل ترکیب شیمیایی رنگ مستقیم است و با الیاف لباس واکنش نشان می دهد. خونریزی رنگ قرمز نیز می تواند در نتیجه رنگرزی بیش از حد یا ته نشین نشدن رنگ مناسب در پارچه لباس باشد.

خونریزی رنگی؟

لباس های قرمز
لباس های قرمز

به سختی می توانید در مورد رنگ مورد استفاده در لباسهای خود بدانید مگر اینکه لباسهای خود را بسازید یا لباسهای خود را رنگ کنید. با این گفته، چند روش وجود دارد که می‌توانید بدون توجه به نوع رنگ آن‌ها را دنبال کنید تا شانس خود را برای تجربه خونریزی رنگ در روز بعدی لباس‌شویی خود محدود کنید

. همیشه نور و تاریکی را از هم جدا کنید. این یک عمل اجباری در اسپورت پوش است . اما ممکن است تعجب کنید که بدانید بسیاری از افراد در خانه هنگام شستن لباس های خود از این مرحله مهم غافل می شوند. برای جلوگیری از انتقال رنگ، از یک تثبیت کننده رنگ استفاده کنید. هنگام شستشو از آب سرد به جای آب گرم استفاده کنید. آب داغ می تواند پارچه را شل کند و احتمال خونریزی رنگ را افزایش دهد. در صورت امکان، تنظیمات ماشین لباسشویی را روی ظریف یا چیزی مشابه تنظیم کنید تا میزان اصطکاک داخل ماشین لباسشویی را کاهش دهید.

اطلاعات بیشتر:  تمام ویژگی های که یک شلوار مجلسی باید داشته باشد

ورقه های رنگگیر را به دستگاه اضافه کنید تا رنگ ها را در حین شستشو نگه دارید. لباس‌هایتان را به سمت بیرون بچرخانید تا هم رنگ پریدگی و هم خونریزی رنگ را کاهش دهید. همانطور که می بینید چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای کمک به کاهش احتمال خونریزی رنگی انجام دهید. با اجرای این نکات اساسی نه تنها خونریزی رنگ را محدود می کنید، بلکه طول عمر لباس های خود را نیز بهبود می بخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید