چگونه می توانیم از چروک شدن لباس جلوگیری کنیم

Rate this post
چگونه می توانیم از چروک شدن لباس جلوگیری کنیم
چگونه می توانیم از چروک شدن لباس جلوگیری کنیم

مرگ بر لباس های ژولیده و چروکیده! با این ترفندهای هوشمند بیاموزید که چگونه می توانید با این چروک های کوچک مزاحم در حال حرکت مبارزه کنید . در ادامه این مقاله با راه های جلوگیری از چروک شدن لباس اشنا می شوید ، پس با ما باشید .

شما روز خود را با یک پیراهن سفید کاملا اتو شده شروع می‌کنید و زمانی که به ساعت ناهار می‌رسد، لباس چروکیده‌ای به تنتان می‌آیند . انگار آن را مستقیماً از خشک‌کن بیرون آورده‌اید و هیچ تلاشی برای اتو کردنش نکرده‌اید. بله، مبارزه واقعی است. به نظر می رسد مهم نیست که لباس های شما چقدر فشرده شده اند، تنها چیزی که نیاز دارید چند ساعت پیاده روی و نشستن قبل از ایجاد چین و چروک است. اگرچه ممکن است اجتناب ناپذیر باشد، ما ترفندهای هوشمندانه ای پیدا کرده ایم که می توانید برای مبارزه با آنها استفاده کنید.

اماده سازی برای جلوگیری از چروک شدن لباس:

1.فقط لباس هایی بپوشید که کاملا خشک باشند پارچه ها زمانی که گرم یا اندکی مرطوب هستند به راحتی چروک می شوند. لباس‌های تازه‌ای را که تازه از خشک شدن برگشته‌اند نپوشید. آنها را تا دمای اتاق خنک کنید و قبل از پوشیدن مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند.

2. لباس هایتان را خوب اتو کنید برای به حداقل رساندن چین و چروک هایی که در طول روز ایجاد می کنید، لباس های خود را از داخل به بیرون و در امتداد خطوط درز اتو کنید. همچنین اگر اتو را روی درجه حرارت دقیق مورد نیاز روی برچسب لباس تنظیم کنید، کمک می کند.

3. اسپری ضد چروک این خود توضیحی است. قبل از اینکه لباس های خود را فرسوده کنید، آن ها را با اسپری ضد چروک اسپری کنید. این کار تعداد چین و چروک های ایجاد شده را تا حد زیادی کاهش می دهد.

اطلاعات بیشتر:  پنبه چیست؟ راهنمای کامل تاریخچه، ویژگی ها و کاربردهای پنبه

4. پارچه های ضد چروک بخرید اگر در جستجوی چروک صفر هستید، مراقب لباس‌هایی باشید که از پارچه‌هایی ساخته شده‌اند که پنبه کمتری دارند، زیرا پنبه به راحتی چروک می‌شود. موادی مانند ابریشم، پلی استر و ویسکوز معمولا کمتر چروک می شوند. برخی لباس‌ها نیز وجود دارند که دارای پارچه‌های مقاوم در برابر چروک هستند.

هنگام نشستن:

1. لباس های خود را صاف روی ران ها و صندلی خود بکشید برای آن دسته از ما که شغل های روی میز داریم، بزرگترین مقصر در مورد چین و چروک، قطعا نشستن است. تلاش آگاهانه ای برای صاف کردن شلوار/لباس خود انجام دهید و آن را صاف بکشید تا کمی روی دم کشیده شود به طوری که صاف روی پارچه بنشینید.

2. سعی کنید پاهای خود را روی هم قرار ندهید این یکی از سخت‌ترین «قوانین» است، اما روی هم زدن پاها باعث ساییده شدن پارچه‌ها روی هم می‌شود و چین‌ها و چین‌های کوچکی ایجاد می‌کنند. اگر لباس می پوشید، مطمئن شوید که پارچه ای بین ران های شما گیر نکرده است. برای کسانی که شلوار می پوشند، بهتر است هنگام نشستن پاهای خود را دراز کنید.

3. از فشار روی لباس خودداری کنید هر شکلی از اصطکاک، تماس یا فشار باعث ایجاد چین و چروک می شود. بگذارید لباس‌هایتان آزادانه روی بدنتان آویزان شود و از فشار دادن آن به کیف یا بازوهایتان بپرهیزید. کشیدن این لباس کاملاً غیرممکن است، اما همچنان ارزش یک ضربه را دارد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید